Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tudok segíteni az embereken?

Hogy tudok segíteni az embereken?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok már kb 2 éve imádók segíteni az embereken főleg lelki dolgokba erőt adok nekik stb. Sok depressziós ismerősömön segítettem azzal hogy szimplán -beszélgettem velük. Szeretek embereken segíteni természetesen nem ebből szeretnék megélni de milyen módok vannak arra hogy ingyen tudjak más embereken segíteni, -beszélgetni és 1 jó útra téríteni őket?

2020. márc. 30. 23:37
 1/7 anonim válasza:
71%
A kék vonalhoz lehet jelentkezni, azt hiszem, önkéntesnek. De ha jól emlékszem csak nyaranként. Keresd meg őket instagramon pl. vagy valahol, és megtudhatsz többet.
2020. márc. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Hát például itt ha válaszolgatsz kérdésekre

Meg vannak jótékonysági szervezetek

Lehetsz pszichológus

Lehetsz ilyen life-coach életvezetési tanácsadó

Lehetsz akár dietetikus ilyen táplálkozási tanácsadó

utóbbi3hoz van képzés is egyébként szerintem mindhez.

2020. márc. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Jelenleg valószínűleg az internet az egyetlen lehetőséged. Egyébként szerintem olyan szempontból például ez az oldal a legalkalmasabb, hogy beszélgető partnert kereső oldalakon leginkább adatokat látsz, mellé rövid bemutatkozást. Itt viszont konkrétan az érzéseit, gondolatait írják le az emberek. Egy bemutatkozásból nem valószínű, hogy lejön van-e szüksége segítségre, itt viszont elég konkrétan leírják.


Jelenlegi távoktatást és kijárási korlátozástól eltekintve, próbálj meg minél több emberrel beszélgetést kezdeményezni, főleg olyanokon, akik látszólag nem valami vidámak. Például szünetben sétálj a folyosókon más osztályok körül és nézz szét egy kicsit. Először csak figyeld meg, hogy van-e olyan, akinek szüksége lehet rá. Majd mikor már egyértelművé válik, kezdeményezz beszélgetést vele. Bár osztálytársakkal ez talán egyszerűbb.


Egyébként szerintem ha valaki ennyire segíteni akar, akkor arra az a legjobb megoldás, ha pszichológusnak tanul. Ott nem kell annyira keresgélni, hogy hol talál rá embereket, hanem jönnek maguktól.


Bár nem tudom neked ez is fontos tényező-e. Mármint hogy izgalmasabbnak találod, ha neked kell megkeresni az embereket hozzá és nincs kötelességed, akkor csinálod, amikor kedved van.

2020. márc. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Attól is függ, hogy vallási térítő vagy-e, vagy pedig inkább pszichológus alkat?


Egyébként van, amikor valaki saját élettapasztalata által is jó érzékkel meg tudja hallgatni mások baját. Téged nem nyomaszt túlságosan valami? Ugyanis ezáltal is létrejöhetett az empátiád.

2020. márc. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Utolsónak üzenem hogy semmi vallási szándék miatt nem szeretném ezt csinálni kizárólag pszichológiai értelemben szeretnék embereken segíteni olyanokon akik depressziósok, öngyilkosok akarnak lenni, nincs semmi reményük, feladtak mindent. Ilyeneknek szeretném felnyitni a szemét és megpróbálni segíteni rajtuk hogy ne adják fel.
2020. márc. 31. 05:30
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébként de igeen engem nyomaszt sok minden nagyon stresszes vagyok minden kis problémán fenn akadok én saját magam nagyon szét vagyok esve. Elég gáz hogy másokon tudok segíteni de magamon meg nem.
2020. márc. 31. 05:35
 7/7 anonim ***** válasza:
71%

Önkénteskedés bevállalása, tanulni pszichológiát, vagy más szociális területre vonatkozó dolgokat (mentálhigiéné, stb.). Esetleg life coach-nak.

Az alapkészséged szerintem meg van hozzá, csak még kicsit fejleszteni kell. És meg kell tanulnod mérlegelni: mit tehetsz/nem tehetsz meg, mikor mondj NEM-et. És ami a legfontosabb:

Megtanulni nem magamra venni más problémáját.

2020. márc. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!