Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Veletek történt ilyen gyk-n?

Veletek történt ilyen gyk-n?

Figyelt kérdés

Levelezőtárssal szorosabbra húztatok a viszonyt, átmentetek mondjuk messengere, ebből pedig következett az, hogy már nem beszéltetek olyan hosszasan egymással?

Azért egy levél bőbb dolog, mint a chat

Lehet azért is, mert itt nem beszél annyi mindenkivel egyszerre valaki, messengeren meg egy lesz a sok közül?


Volt már ilyen velem.

Mit lehet evvel kezdeni? Ha nem volnánk egymásnak szimpik akkor nem is történne jelölés, tehát ez biztos nem.


Nem is akarom már innen elvinni a beszélgetéseket, nem akarok véget vetni nekik. Van akivel sikerült az átvitel, de elhalt egy idő után a beszélgetés (2hét)

Van akivel egy nap elbeszélünk messengeren több órát, aztán meg nincs semmi másnap, levél pedig mindennap volt többször is.


2020. ápr. 1. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Még régebben igen. Mostanában nem találkoztam senkivel, akivel, akivel annyira egy hullámhosszon lettünk volna, de én is tapasztaltam, hogy Messengeren elég könnyen elhal a beszélgetés. 19/L
2020. ápr. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Levélben hosszabb idő elmondani ugyan azt, még ha többször is váltotok egy nap. Chaten gyorsan le lehet zavarni ugyan azt és már nem lesz miről beszélni. De ez nem jelent rosszat, csak gyorsabban lemegy ugyan az. Én is itt ismertem meg valakit, már fbn beszélünk lassan egy éve. Van amikor sokáig nem beszélünk, de attól még minden rendben, kedveljük egymást és már a találkozás is felmerült, csak a járvány mellett két országhatár is van köztünk, így nehézkes kicsit.
2020. ápr. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#1 Nem értem, azért mentünk át, mert így volt. Miután ismerősök lettünk beszéltünk több órán keresztül és másnap meg meghalt a dolog.
2020. ápr. 1. 17:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak itt történtek levelezések hosszabb távon. Illetve volt egy valaki, aki ajánlotta a levelezést már az elején, kitértünk rá, 1 kérdéssornak nem feleltem meg, így bukta lett az egész.
2020. ápr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Inkább sms-ezzél velük a jövőben, ha nem a gyk-n szeretnél levelezni. A Messengerrel az a baj, hogy látod, hogy mikor olvasta el a másik az üzit, mikor van fent online, sms-ben, emailben meg ezt el lehet titkolni. Itt a gyk-n is.

Nem is az a lényeg ebben, hogy eltitkolod, hanem, hogy ha a másik látja, hogy mikor olvastad el az üzenetét, akkor tudod, hogy várja már a választ, lesi, hogy mikor vagy fönt, és az kellemetlen mindkettőtöknek.

Sms-nél vagy a gyk-n meg akkor válaszolsz a másiknak, amikor akarsz, mikor épp kedved van, mikor épp ráérsz az ő üzenetével foglalkozni.

2020. ápr. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
60%

Így nincs csalódás. Ha csak másnap kapsz választ, ugyanakkor látod, hogy a másik már többször volt online a messengeren, az elszomoríthat, kiábrándíthat. Én ezért nem vagyok a híve a Messengeren való társalgásnak olyasvalakivel, akivel rendszeresek a dumálások.

Néhány olyan ismerősömmel, régi barátommal tartom a kapcsolatot Messengeren, akikkel évente néhány alkalommal írunk csak egymásra, akkor dumálunk hosszabban, az is lehet, hogy csak rövidebben, ha épp nem ér rá valamelyikünk, de akkor több napon keresztül minden nap egy kicsit írunk arról, hogy kivel mi történt.

Olyan régi barátom is van, akivel évente, kétévente írunk csak egymásra, de akkor is megvan a kapcsolattartás.

Gyakori kommunkiációra nem való a Messenger.

2020. ápr. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!