Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lesz valaha teljes egyenlőség...

Lesz valaha teljes egyenlőség a nemek között? És miért igen/nem?

Figyelt kérdés
Minél hosszabban fejtitek ki annál jobb:)

2020. ápr. 2. 19:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem, egész egyszerűen azért, mert a nemek nem egyformák.
2020. ápr. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
minél jobb kategóriába rakod annál jobb! :)
2020. ápr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
49%
Soha semmi hátrányom nem volt abból, hogy nő vagyok.
2020. ápr. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Véletlenül tettem ebbe a kategoriába
2020. ápr. 2. 19:41
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

Te valami feminista élharcos vagy...?

Vagy csak leckét kell írnod? :-DDD

2020. ápr. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%

Soha nem lesz egyenlőség,

mert a nők mindenhol elnyomják a férfiakat.

2020. ápr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyok feminista csak érdekel erről az emberek véleménye
2020. ápr. 2. 20:03
 8/18 anonim ***** válasza:
21%

Jogi egyenlőség: Már van az összes nyugati országban.


Mondjuk ilyenkor eszembe jut, hogy a gyermekelhelyezési perek is masszívan a jogi kérdéskörbe tartozik, és ott baromira nincsen egyenlőség a két nem között. Történetesen a férfiakhoz sokkal kevesebbszer kerül a gyerek, mint a nőhöz, akkor is, ha jól láthatóan a férfinál lennének nagyobb szeretetben/anyagi biztonságban.

Egy gyermekelhelyezési peren kb csutak részegen kell megjelennie egy anyának ahhoz, hogy ne neki ítéljék a gyereket, minden más esetben borítékolható hogy nála lesznek elhelyezve.


Ez pl egy erős inequality.


Társadalmi megítélésben pedig nem tudom mit jelentene az egyenlőség.


Mármint oké, én értem hogy a kultúrbalnak az lenne az utopisztikus elképzelése, hogy mint a sorozatgyártott gépek, tökéletesen egyformaként látnánk egymást, és ez az új világ már nem is értene egy női sztereotípiás vagy pasi sztereotípiás viccet, mert már a zsigereiből is hiányzik a két nem közti különbségek ismerete.

Én értem hogy ez lenne az elméleti cél, de nem látom hogy ezt bárki hogy veheti komolyan. Mégis minek a hatására venne fel mindenki szemellenzőt a világon?

Mert a PC-ség kb tényleg azt jelenti, hogy megszabadulunk a tapasztalatainktól, megszabadulunk a "nagy átlagban" gondolkodástól, és mindenkit egy ilyen görcsös igyekezettel egyenlő képességűnek akarunk látni még azután is, ha látjuk hogy nem egyenlőek sokan.

2020. ápr. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%

Sosem leszünk egyenjogúak, amíg a nőknek csak szelektálás után kellenek a jogok - persze csak azok, amik nekik jók.

Pl. kell nekik a jog, hogy cégvezetők lehessenek, de a hólapát már nehéz. Vajon miért nem volt még arra példa, hogy azért tüntessenek, hogy ők is kb. addig éljenek, mint a férfiak? Mi hamarabb döglünk, ez tény, mert csak a miénk a hólapát. Ami nekik kell, azért tüntetgetnek, utcára vonulnak, petíciót írogatnak, de amik minket sújtanak, arról szó sem esik, az nincs, az nem kell, annak a szőnyeg alatt a helye. A nők sosem akartak egyenlő jogokat. Nekik csak az egyenlő javak kellenek. Joga van jobban kihajtania magát a munkával élete során, meg több stressznek kitennie magát, ami által ő is hamarabb halna, de nem teszi. Mert szelektál.

2020. ápr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

Édesanyukám egyedül nevelt fel közben alapított egy KFT-t, egy Nonprofitot és egy alapítványt.


Maximálisan egyenjogúak a férfiak és a nők.


Viszont soha sem lesznek egylenlőek, mert a két nemnek eltérő preferenciái vannak.


Azaz nem véletlenűl dominálják a nők a szociális munkát és a férfiak mondjuk a programozást.

2020. ápr. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!