Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek visszajöhetnek...

Szerintetek visszajöhetnek még valaha a nyomógombos mobiltelefonok? Úgy értem hogy sokan használják, megint. Okostelefon már nincs hogy hova fejlődjön, szerintem.

Figyelt kérdés
2019. szept. 18. 18:16
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
25%
Én mái napig hülyetelefont használok. Sokkal megbízhatóbb, strapabíróbb, és nem gyömöszkélnek bele ötszázmillió hót fölösleges funkciót, amit életedben nem fogsz használni ugyan, deeeeeeeee azért fizess ki rájuk ötvenezer forintot pluszba.
2019. szept. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
86%

Nyomógombos telefonon párhuzamosan léteznek a mai napig, még a választék is elég széles.

Csak nézz be a MediaMarkt vagy hasonló helyekre, vagy webes oldalakra!

Mindenki olyat vehet, ami neki megfelel.

2019. szept. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
94%
Vagyis telefonok.
2019. szept. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
55%
Jelenleg is kaphatóak jobb-rosszabb minőségben. Viszont "visszajönni" nem fognak, hiszen sokkal praktikusabb a virtuális billentyűzet és az érintő kijelző amin akármilyen felület megjeleníthető.
2019. szept. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
85%

#1-es, ezen azért vitatkoznék, hogy "hót fölösleges funkció", igenis vannak hasznosak, amiket ki lehet használni + villámgyors netezés, tv-minőségű kijelző, ezerszer jobb kamera, milliószor nagyobb tárhely = abszolút megéri az 50 ezer Ft pluszt, de ezt hiába is magyarázom egy konzervatív embernek!

"Okostelefon már nincs hogy hova fejlődjön" - miért, a sima nyomógombosok hová tudnának fejlődni? Azok még annyit se tudnak, mint az okostelefonok! De miért törvényszerű fejlődniük, mikor a nyomógombosok is csak egyhelyben stagnálnak, és mégis ugyanúgy kaphatók még, és akárhogy nézzük, az okostelefonok akkor is fejlettebbek és többet tudnak!

2019. szept. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
39%

#5, igen, vannak benne ilyen-olyan funckiók, a gond csak az, hogy mindenre jó akar lenni, és semmire se jó igazán.

Villámgyors netezés számítógépen, laptopon, de még tableten is sokkal kényelmesebb és hatékonyabb, mint okostelefonon.

TV-minőségű kijelző? Ezt elég csücskös egy olyan kijelzőre kijelenteni, ahol a grafikák akkorák mint a hangya lábán a köröm.

Jobb kamera? A legócskább márkátlan piaci videókamera normálisabb minőségben rögzít, mint ezek a telefonba beépített szükségfelvevők.

Milliószor nagyobb tárhely megint nem igaz, ugyanis a tárhely NEM telefon, hanem adattároló kártya függvénye.

Tehát nem éri meg az 50 ezer forintot ez a sok szükségkütyü. És valóban hiába magyarázol nekem: kisiskolás koromtól foglalkozok hardverekkel, pontosan tudom, melyik funkció mennyit is ér.


Az én nyomógombos hülyetelefonom lehet nem tud annyit, mint egy okostelefon, viszont másban jobban teljesít. Például az akkumlátora 12 napot bír egyetlen töltéssel, és nem válik használhatatlanná meg javíthatatlanná, ha leesik valahonnét.

A lepontozást visszaadtam. Ez nekem is megy.

2019. szept. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
95%

#2 válaszomnál nem mentem bele részletekbe, de akkor elmondanám, hogy az otthoni számítógépet én is jobban méltányolom, egyéb célokra. Viszont az okostelefon mégis praktikusabb, otthonon kívül:

- Autóban GPS.

- Autóban zeneszolgáltatás / blutooth / kihangosításon keresztül, ami kiküszöböli azt a kellemetlenséget, hogy amikor bekapcsolod az autórádiót, akkor biztosan pont kifogod a híreket és a reklámblokkot, ami pont addig tart, mire kiszállsz az autóból.

- Beszélgetés rögzítése, ami üzleti okból szükséges. Régen papírra kellett felírnom információkat, így meg csak rögzül és kész. Vezetés közben is, sorban állás közben is, utcán, bármikor. (Hangsúlyozom, nincs szó személyiségi jogok sértéséről, hiszen nekem az is elég, ha a saját hangom rögzíti, amikor megismétlek egyes dolgokat, amit a hívó mondott.)

- Zenehallgatás futás és egyebek közben. Esetleg kerékpározásnál is, persze utóbbit is csak ésszel, mivel lehetnek veszélyei. Noha ezt egy butafon is tudná elvileg, de azért egy rootolt okoson a Dolby Atmos különb hangzást biztosít, szerintem.

- Fényképezés egyes esetei, amikor nincs nálam komolyabb gép, de mégis kell valami.

- Alkalmi jegyzetelés, amit a buta is tudna bizonyára, de ez kényelmesebb.

- Facebook /leszarom.

2019. szept. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
27%

Épp ez az: zenehallgatásra az én hülyetelefonom is nagyon jó, nem kell hogy okos legyen hozzá. Nyilván nem tud annyit, mint egy Sound Blaster X-Fi Fatal1ty hangkártya, de teldzsóhoz képest jó a hangminősége. Mindeközben okostelefonból is bőséggel van bádoghangú típus.

Hangrögzítésre is alkalmas - úgy-ahogy persze - viszont a vele felvett hang visszajátszáskor elég pocsék minőségű. Inkább vettem egy diktafont.

2019. szept. 19. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Férjem buta telefon párti én meg okostelefon párti ,jól megférünk egymás mellet .
2019. szept. 19. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
91%

"mindenre jó akar lenni, és semmire se jó igazán"


Nyilván így is lehet nézni, ha mindenképp úgy akarsz hozzá állni, hogy "fúj ez szar". Csak azt felejted el, hogy vagy 100 hasznos funkciót kapsz egyben, egy kütyüben ami mindig nálad lesz.


A buta telefonnál meg annyi érvet tudsz felhozni, hogy "nem törik össze" mintha minden nap dobálni kellene, bár egy jó tokban egy okostelefon is pont ugyanúgy nem törik össze. Meg hogy kibír 12 napot. Na bumm. Mintha nem mindegy lenne, hogy este felteszed a töltőre vagy sem. Mintha a töltés valami extra dolog lenne, holott egy power bankkal 3-4 napra, vagy akár egész hétre kitolható az üzemidő. Vagy manapság a gyorstöltések időszakában 10-15 percre felteszed tölteni azzal már kihúzod a napot.

2019. szept. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!