Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hiszik annyian, hogy ha...

Miért hiszik annyian, hogy ha nem megyünk sétálni, pár hét alatt lecseng a járvány?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyan hozzászólást, bejegyzést, véleményt látok, amikor az emberek elítélik azokat, akik most a vírusos időszakban kimennek sétálni, biciklizni, kirándulni. Ez oké, nézőpont kérdése. Engem az zavar, hogy rengeteg, de tényleg nagyon sok ember ilyenekkel érvel:

"Nem igaz, hogy nem tudtok PÁR HÉTIG otthon maradni, akkor vége lenne az egésznek!"

"PÁR HETET nem bírtok ki?"

"Miattatok fogunk tovább szívni, és sokáig otthon ülni, pedig ha mindenki otthon maradna PÁR HÉTIG, megúsznánk!"


Honnan veszik ezt a pár hetet? Ha tényleg kijárási tilalom lenne és senki nem mehetne ki sétálni, sportolni stb, attól még a vírus vígan terjedne tovább, mert egy csomó ember (milliók) továbbra is járna dolgozni, boltba, tömegközlekedéssel, stb. Tehát nem lenne "vége" a járványnak, az 100 %.


Azzal, hogy aki tud, otthon marad és sétálni se megy ki, azzal maximum tovább lassítható a terjedés egy kicsit. De gondolkozzatok: ha tovább lassul a járvány terjedése, akkor még TOVÁBB fog tartani ez az állapot, a korlátozások, a vészhelyzet. Természetesen most lassításra van szükség, hogy ne terhelődjön le az egészségügy. De ez pont, hogy el fogja húzni az egészet. Ez a cél - laposabb görbe, hosszabb időre legyenek elhúzva a megbetegedések, hogy jusson mindenkinek ellátás.

De rengeteg ember továbbra is azt hiszi, hogy ha mindenki otthon maradna "néhány hétig", akkor megoldódna minden. Persze, ha tényleg mindenkit bezárnánk, akkor lehet, de teljesen nem lehet leállítani az országot, egy csomó embernek muszáj dolgoznia, és boltba is kell menni. Márpedig akkor a vírus is talál majd új gazdatestet.


Amúgy ha belegondoltok, az sem véletlen, hogy nincs kijárási tilalom (sokan ezt is követelik). Csak azokban az országokban vezetik be, ahol már tényleg összeomlott az egészségügy és nem bírják, vagy közel állnak ehhez. Mi még nem tartunk itt. Az "okosok" is tudják, hogy nem lehet embereket hónapokra a lakásukba zárni, ráadásul mivel a koronavírus elleni oltás még messze van, igazából a nyájimmunitás lesz az, ami a tömeges megbetegedéseknek véget vethet, ehhez viszont az emberek többségének meg kell betegednie...

Tehát igazából az lenne az "ideális" forgatókönyv, hogy sok emberen menjen át a betegség, de egyszerre csak annyin, hogy kaphasson mindenki megfelelő ellátást, ne omoljon be az egészségügy.


Ezért sakkoznak most a szakemberek, ezért lehet még kimenni az utcákra, ezért nem zárnak le mindent, mert szükség van új fertőzöttekre (nagy többségük persze meg is gyógyulna) ahhoz, hogy majd újraindulhasson az élet. Különben mi lenne? Ha mindenki tényleg otthon maradna, aztán meg egyszerre kiszabadulna, akkor megint tömegesen lennének betegek.


Miért nem értik ezt egyesek?


2020. ápr. 6. 08:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%
Mert nem annyira tájékozottak.
2020. ápr. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
Képtelenek felfogni, hogy ez a vírus cseppfertőzéssel terjed és hogy az otthon maradás nem azt jelenti, hogy nem megy le az ember sétálni, hanem hogy nem megy feleslegesen vásárolgatni, shoppingolni, masszőrhöz stb. Az a legidegesítőbb, hogy komolyan azt gondolják, hogy nekik van igazuk, mer annyi gógyijuk sincs, hogy értelmezék, amit a tv-ben látnak
2020. ápr. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen, engem is idegesítenek a támadások, amik a sétáló, egyedül sportoló, szűk családosan kiránduló embereket érik.

Amúgy nem is értem azokat az embereket, akik pl. kisgyerekkel hetek óta ki sem mozdulnak. Nekem is van gyerekem, ezért vannak ilyen ismerőseim, látom gyerekes csoportokban, hogy tényleg sokan ki sem lépnek a babával, kisgyerekkel az utcára már kb. 3 hete. Olyanok, akik panelben laknak, esetleg még erkélyük sincs, tehát a nyitott ablak az egyetlen levegőzési formájuk hetek óta.

Vajon meddig fogják ők ezt csinálni, meddig fosztják meg a gyereket a jó időtől, napsütéstől, kinti szaladgálástól, bicajozástól?

Ha óvatosak és betartják az óvintézkedéseket, simán kimehetnek, és sokkal jobbat tennének a gyereknek ezzel, mint hogy bent kuksolnak... Nem is értem. Még hónapokig bent maradnak? Főleg, hogy kisgyerekekre ez a vírus semmivel sem veszélyesebb, mint pl. az influenza (tudom, hogy felnőttekre veszélyesebb, de kisgyerekekre nem), ezért még ha az óvintézkedések ellenére véletlenül el is kapnák a vírust, akkor sem dőlne össze a világ, mert a kisgyerekek többsége vígan átvészeli. Ha meg nagy baja lesz tőle, akkor annak a gyereknek az influenzától is nagy baja lenne...

2020. ápr. 6. 08:35
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Nem a sétával van a baj, hanem azzal, amit a többség séta címen csinál. Tömegek tobzódnak kis területen, sokan feltűnően nem egy család, hanem több család együtt. Ha mindenki keresne olyan helyet, ahol viszonylag kevesen vannak, akkor eloszlana a tömeg, csak a többségnél a séta a parkoló 500 méteres körzetében tobzódást jelenti.
2020. ápr. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Arra még nem gondoltál - szerintem, - hogy hamarabb és látványosabb ütemben billennének át a statisztikai mutatók pozitív irányba, ha nem gondoskodnának állandóan a felelőtlenek az utánpótlásról. Képzeld el azt az állapotot, - amiről bevallom, irreálisnak tűnik, de legyünk optimisták, - hogy üresek a (a vírusos betegeket életben tartó) lélegeztető gépek és csökken a hatósági karanténban élők száma. Persze itt ez tényleg egy lehetetlennek tűnő küldetés, mert mi, magyarok, mindig, mindenkinél "okosabbak" vagyunk. Nem kellene több áldozat senkitől, csak annyi, hogy kizárólag a létfenntartás érdekében és nem csoportosan mozogjon, meg a sportolni vágyók hajnalban, ill. késő este mozognának a közterületeken. Ehelyett minden korosztály képviselteti magát negatív példával és megy az egymásra mutogatás. Sokan csak akkor kezdik el megérteni az összefüggéseket, amikor egy általuk is ismert, esetleg szeretett emberről tudják meg, hogy élet-halál harcát vívja az egyik lélegeztető gépen. -Addig nem, mert olyan toprongy morálisan.
2020. ápr. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Nem az a gond, hogy kimennek, hanem, hogy sokan nem tartjak be a 2 meteres tavolsagot.
2020. ápr. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Én tudom, hogy nem önmagában a sétával van gond, hanem a csoportosulással, túlzott közelséggel, és tudom, hogy sokan mások is megértik ezt. Sok ember szerint viszont már az felháborító, ha valaki egyedül, vagy a közvetlen tagjaival sétál minden szabályt betartva, embereket kerülve, semmit nem összefogdozva. Egy csomóan azt sugallják, hogy ez is bűn, és ezért van az, hogy sokan levegőzni sem mernek kimenni és hónapokig bent fognak kuksolni kisgyerekekkel, akiknek így legyengülhet akár az immunrendszerük, ami fogékonnyá teszi őket más betegségekre... nem csak a koronavírus létezik a világon, és nem hiába mondják mindig a gyerekorvosok (nem most, hanem általában), hogy a gyereknek bizony muszáj levegőn lennie. Attól hogy vírus van, ez még most is igaz. És nem, a nyitott ablak nem helyettesíti ezt.


Például a kisgyerekkel való levegőzést az 5-ös válaszoló sem engedné? Mert ezt írta:

"Nem kellene több áldozat senkitől, csak annyi, hogy kizárólag a létfenntartás érdekében és nem csoportosan mozogjon, meg a sportolni vágyók hajnalban, ill. késő este mozognának a közterületeken. "

- Szóval a 13 hónaposomat nem vihetem le sétálni? Mert az nem létfenntartás, és nem is sportolás, és nem is hajnalban viszem le (mert akkor alszik), nem is késő este (mert akkor alszik). A válaszod alapján te is rossz szemmel nézed, ha én délben lemegyek a babámmal sétálni. Tudod hogy zajlanak a sétáink?

Panelház 4. emeletéről lemegyünk gyalog, a kisfiam hordozóban van rajtam, nem nyúlunk semmihez. A lépcsőház ajtajával sem érintkezem, valami egyéb eszközzel (gumikesztyű, zacskó, ami épp van nálam) fogom meg, amit utána rögtön kidobok a ház mellé a kukába. Utána a biztonság kedvéért fertőtlenítem a kezem. A házból tehát kijutottunk. Odamegyek a közelben parkoló autónkhoz, abban van a babakocsi. Kiveszem, gyereket bele. Azért fertőtlenítem megint a kezemet, mert mi van, ha valaki összefogdosta az autónkat...

Végül elindulunk a sétánkra, direkt olyan utcákba, erdőkbe, patak mentén, ahol alig van ember, de ha jön is valaki szembe, bőven tudok távolságot tartani. Figyelek is erre, ha szűk az utca, átmegyek akár a túloldalra is. Természetesen eközben senkivel nem állok le beszélgetni. A kisfiam még nem jár, ezért nem száll ki a babakocsiból, nem fog meg senkit.


Ez miért baj? Mert sokak szerint baj, és az 5-ös válaszoló válasza is ezt sugallja, hogy ezt sem kellene. Rengeteg ember gondolja így, ezért rengetegen azért nem mernek kimenni az utcára, mert mit szól a másik. Inkább bezárkóznak hónapokra, aminek hosszabb távon sokkal negatívabb következményei lehetnek sok családban, mint hogy valaki óvatosan, elővigyázatosan egyedül sétál...

2020. ápr. 6. 10:30
 8/17 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
100%

Ezzel a pár héttel az a baj, hogy a kormány pár hónapra tervez. A gazdaság jelentős hányada már most összeomlott, a turizmus-vendéglátás szinte teljesen, hotelek, éttermek zárnak be nem belátható időre, légitársaságok mennek tönkre, fesztiválok maradnak el - ezek mind-mind akkora adókiesést jelentenek, amit jó pár év lesz majd behozni, ha egyáltalán sikerül.


A másik, valamelyest személyes (de biztos hogy nem egyedülálló) problémám az, hogy annyira rákoncentrálunk a koronavírusra, hogy akinek más baja van, az gyakorlatilag meg is dögölhet. Speciel nekem nagyon fáj a derekam pár hónapja, mondta a doki, hogy kéne ússzak, gyógyvízben üljek, meg pár alkalom gyógytorna, hogy helyrejöjjön. Jelen helyzetben viszont ezeket nem tudom megtenni, így esélyes, hogy a kis problémából nagy lesz; még az is benne van, hogy lenyomorodok. Márpedig nem fogom magam előtt tartani 10 ismeretlen ember problémáját akkor sem, ha ezért megver a sors.

De másik tök egyszerű példa, hogy valakinek egy aprócska lyuk lesz a fogán, ami egy 10 perces kezeléssel helyrehozható lenne - de neeeem, mert koronavírus, inkább csináltasson protézist 1 év múlva.


Lassítani kell a folyamatot, tény és való, de Magyarország rettentően túltolja ezt. És minél jobban kitoljuk, annál tovább tart, annál tovább szenvednek azok, akiknek más egészségügyi problémáik vannak, amik esetleg menthetőek lennének...

2020. ápr. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

Mért van az hogy itt minden válaszoló véleményeben van igazság :)

ezt tök jó olvasni :)

2020. ápr. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
8-as válaszoló, teljesen egyetértek veled.
2020. ápr. 6. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!