Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Eddig még nem arról volt szó,...

Eddig még nem arról volt szó, hogy a túl sok kézmosás pont, hogy árt az egészségnek?

Figyelt kérdés

Most meg, hogy itt a koronavírus, pánik van, nyugtatásként kitalálják, hogy mossunk kezet, hogy az majd megvéd a vírustól, miközben azzal pont, hogy csak le mossuk azt a védőréteget a kezünkről, ami pont, hogy megvéd a vírusoktól?

Észnél vannak az ilyenek vajon?



2020. ápr. 10. 01:06
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ajj bocsánat, rossz kategória. Remélem át teszik egy jobb kategóriába.
2020. ápr. 10. 01:08
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Kézmosás sose árt
2020. ápr. 10. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért kell mosni, hogy a kéz bőrén át ne menjen a vírus.

Hanem azért, hogy a kézen levő vírus érintéssel ne juthasson el a szemhez, szájhoz, orrhoz stb.

Na meg hogy a kezünkön levő vírust ne juttassuk valamilyen felületre, ahonnan másvalaki kezére kerülhet.

2020. ápr. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Nincs a kezünkön lemosható, vírus elleni védőréteg!
2020. ápr. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Eleve nem az a lényeg hogy a kezeden keresztül ne jusson be a fertőzés, hanem hogy a kezedről ne jusson pl a szemedbe ha megdörzsölöd, vagy a szádba az ételről, amit a kezeddel megfogtál, stb.

Ennek pedig a legegyszerűbb és hatékony módja a rendszeres és alapos kézmosás.

2020. ápr. 10. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Annyival kiegészíteném az előttem szólókat, hogy Azért nem javasolják alapesetben, hogy napi hatvanszor fürödjön vagy mosson kezet az ember, mert az szárít, a természetes zsírréteget, baktériumokat stb-t, távolítja így el. Ez lényegében semmi máshoz nem vezet, csak a bőr kiszáradásához. Az a védőréteg amiről írsz a bôrödet védi, annak is van ph-ja, nem pedig a szervezetedet a fertőzésektől.

Úgyhogy kicsit inkább gondolkozz, mielőtt lehülyézed az infektológusokat, és a virológusokat :))

2020. ápr. 10. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Jó hogy az ilyen gyakoris jampik majd megmondják a tutit, az orvosok meg hülyék.

Amit te keresel, kérdező, az a kézkrém. Az való a mosás miatt kiszáradt bőrödre.

2020. ápr. 10. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Na végre megmutathatom ezt a kérdést anyámnak.
2020. ápr. 10. 02:05
 9/18 anonim ***** válasza:
65%
Orvos mondta nekem, hogy nem javasolt állandóan fertőtlenítőszerrel kezet mosni, mert a bőrt kikezdi és a hámsérülésen keresztül bejuthat a vírus. A folyékony szappan kézkímélőbb és tökéletes a vírus ellen, jelen esetben tényleg fontos alaposan kezet mosni, de ezt is nyilván akkor kell igazán, amikor kintről jössz. Ha már napok óta senki ki se mozdult otthonról, akkor szerintem teljesen felesleges napi 20-szor műtéthez bemosakodni. 6 éves kislányom annyira betartja a helyes kézmosás lépéseit, hogy most jöttem rá, hogy emiatt száradt és sebesedett ki a kezén a bőr. Az ő bőre érzékenyebb és a folyékony szappan is kikezdte. Mondtam is neki, hogy mostantól nem muszáj minden alkalommal ennyire alaposan kezet mosnia, csak evés előtt vagy ha valahova elmegyünk vagy kintről jövő árut véletlen megfog. Szegénykének most éjszakára krémezem és kesztyűt húztam a kezére.
2020. ápr. 10. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
18%

#7:

Ki a fene hülyézte itt az orvosokat, te madár.

2020. ápr. 10. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!