Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket nem idegesít a 'konten...

Titeket nem idegesít a 'kontent' szó, mikor a magyar youtuberek stb. használják? :D Miért nem lehet magyarul kiírni, hogy TARTALOM?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 11. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem.
2020. ápr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Nxs ***** válasza:
100%
Ahogy a like-hoz is így ehhez is hozzászoktam ezért nem zavar.
2020. ápr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2020. ápr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én alapból hozzád hasonlóan utálom, amikor feleslegesen beszélünk angol szavakkal magyar szavak helyett.

Pl. nagyon terjed az outfit szó használata. Ami helyett van számos egyszerű magyar kifejezésünk, öltözet, ruházat, kinézet, megjelenés, szerkó, stb,stb.

ezt a fajta behelyettesitést irritálónak tartom.

A kontent esetében és pár hasonló esetben viszont azért vagyok megértő, mert ott az új kifejezés lényegesen könnyebben kimondható, rövidebb, dinamikusabb, mint a régi. Ez nem annyira indokolatlan, ez a nyelv természetes alakulásának mechanizmusát követi, ami ellen vaskalapos dolognak tűnne ágálni.

Valami hasonló esettel találkoztam pár napja szintén, sajnos nem ugrik be a szó, ha eszembe jut, leirom.


Amúgy kicsit idevág. Ugye, milyen szép, izes, régi korokat idéző, patinás szavunk a borbély?

Jah, kérem, az sem volt mindig a miénk, csak párszáz évvel korábban vettük át az angolból (barber)...


Nem z ember van a nyelvért, a nyelv van az emberért. Tisztelni, ápolni kell az anyanyelvünket, de mindig nyitottan az észszerű újdonságokra!

2020. ápr. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Engem nem idegesít, amint meghallok egy ilyet, már tüntetem is el a csatornát. Azzal semmi bajom, ha szakszavakat, vagy egyéb, nehezen lefordítható szavakat angol változatban használják, de a véletlenszerű (random), a tartalom (content), és hasonló szavak nem hiszem, hogy annyira bonyolultak. Bár manapság, mikor már az ékezeteket sem ismerik sokan, ki tudja...
2020. ápr. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Én már üvöltöttem le ilyen barmok fejét: "Beszélj már magyarul cseszdmeg!"
2020. ápr. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szerintem engem inkább a hangzása zavar, vagy nem is tudom. De nagyon idegesítő számomra. :D Lehet azért is, mert nem olyan sűrűn látom/olvasom, és még nem szoktam hozzá.
2020. ápr. 11. 22:23
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
Ráadásul a "kontent" igazából nem is angol, hanem egy-az egyben latin (contentus) tehát a maga nemében patinás kifejezés, és nem az első lenne, ami a magyar köznyelv részévé válik, mégha ezesetben angol közvetitéssel is történik.
2020. ápr. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én most tudtam meg ebből a kérdésből, hogy ez a szó mit jelent, de hallottam már jó párszor.
2020. ápr. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%
Idegesít, mert nem igazán tudom a jelentését. Meg akkor legyen angol a hivatalos nyelv, ha már mindent átangolosítunk.
2020. ápr. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!