Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megéri elköltözni, szó szerint...

Megéri elköltözni, szó szerint új életet kezdeni, ha elégedetlen vagy a jelenlegi munkahelyeddel, barátaid nem nagyon vannak, ismerőseid kevés, szó szerint (majdnem) elégedetlen vagy az életeddel is? Viszont a rokonok a környékben laknak?

Figyelt kérdés

Munkahelyen nem becsülnek meg, a fizetés is alacsony mint környéken hasonló munkakörben. Egy valamiért jó itt dolgozni, elég laza a hely, a munkatársak is többnyire jó fejek, csak a főnököket nem lehet elviselni. Nálunk csak főnökök vannak nem vezetők. De ez mind egy is, nem ez a lényeg.

A városban se nagyon vannak barátaim, talán egy munkatársamat nevezhetek annak. Ismerősből is csak 2-3 van, azokkal hetente találkozom (illetve találkoznék ha nem lenne ez a vírus). Szóval annyira nem köt ide semmi, anyukámmal élek, de mivel betegsége ha nem ágyhoz, de házhoz köti őt, nem nagyon tud elmenni sehova (nem a vírus miatt) így neki abszolút nincsenek ismerősei, tulajdonképpen neki mind egy, hogy hol lakunk.

Összességében kijelenthetjük, ha nem is teljes egészében elégedetlen vagyok a jelenlegi életemmel, de egyáltalán nem érzem magam boldognak, nem érzem jól magam itt a (kis) városban. Nem érzem úgy, hogy itt nekem helyem lenne. A nagyszülők, nagyszülők rokonai, anyum testvérei, azok gyerekei, rokonai itt a városban laknak, illetve az agglomerációban. Velük természetesen tartom a kapcsolatot, főleg a nagyszülőkhöz heti rendszerességgel járok.

De igazából egyáltalán nem érzem jól magam itt a városban, sőt, az egész megyében sem, ezek alapján szerintetek merjek (drasztikusan) változtatni az életemen, másik megyébe költözni, akár több száz km-re és ott új életet kezdeni?

Az évek alatt elég sok helyen voltam magyarországon nyaralni, pihenni, és vannak helyek, ahol szívesen megvetném a lábam, akár örökre. Vannak helyek, ahol boldognak éreztem magam, és nem a nyaralás miatt, egyszerűen a hely kisugárzása miatt, az emberek kisugárzása miatt. Csak a rokonok miatt "megéri" itt maradni?

(Természetesen az egész költözéssel, életmódváltással várnék a koronavírus járvány végéig, és még utána 2-3 hónapot, ha eddig kibírtam itt, ez a kis idő már nem számít)

24/f



2020. ápr. 13. 23:41
 1/3 A kérdező kommentje:
Én itt úgy érzem magam, mint egy láncra vert kutya, úgy érzem, hogy megfulladok.
2020. ápr. 13. 23:43
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen ajánlom a költözést, ha erre van mód! A változtatás a legjobb terápia! Én is ezt tettem: új életet kezdtem máshol és a javamat szolgálta. Sok sikert kívánok!
2020. ápr. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Menj!!!


Én is kb ugyanezek miatt költöztem és nyugodtabb vagyok.


Sok szerencsét! 🍀🍀🍀

2020. ápr. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!