Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sok ember lehet aki csak...

Sok ember lehet aki csak azért vállal gyereke (ke) t hogy legyen akinek gondja lesz rá idős korában?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez milyen ambíció? Ez a normális vagy nem? Mit gondoltok? Mi miért vállalnátok gyereket?
2020. ápr. 14. 23:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Volt idő, hogy ez volt a normális. Ma más világot élünk, de biztos van, aki így gondolkodik. Egyébként gusztustalannak tartom németeknél (mert itt élek), amikor az öregeknél 85 felé megjelennek az utódok, aztán hirtelen fontos lesz nekik, majd bedugják egy otthonba, hogy megkaparintsák a házát. Azt utóbbi 5 évben legalább 3 ilyet láttam lezajlani.
2020. ápr. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Én nem ezért vállaltam gyereket, és nem is várom el tőlük, hogy gondomat viseljék, de azért megtennék, ha szükségem lenne rá. Ebben rejlik a szerető család ereje.
2020. ápr. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
17%

Fu hát rengetegen vannak. Köztük apám is így gondolkodik. Rám akarja erőltetni, hogy szüljek gyereket, mert ha nem szülök, akkor nem lesz majd senki, aki a gondomat ápolná, vagy eltemetne.

Ő még mindig abban a hitben él, hogyha majd öreg lesz, akkor majd hozzám fog költözni. Ezt mar többször is elmondtam neki, hogy biztos fog nálam lakni, majd szépen megy öregek otthonába.

2020. ápr. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%
Én egyáltalán nem akarok gyereket még ilyen indíttatásból sem. Ha nem lesz aki a gondomat viselje majd a vén fejemmel, hát így jártam.
2020. ápr. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Metionin ***** válasza:
100%
Abból kiindulva, hogy hányan akarnak ezzel az indokkal rábeszélni a gyerekválallásra, sokan lehetnek. Szerintem ez nettó hülyeség, az hogy van gyereked, semmi garanciát nem ad arra hogy lesz aki idős korodban pesztrál. Aki gyereket vállal, szerintem annak tisztában kell lenni azzal, hogy a gyerek kvázi egy ideiglenes dolog, hiszen felnő, önálló lesz és éli majd a saját életét. Ismerősömék kb. kitagadták a legkisebb lányt, mert miután a nagyobbak kirepültek, őt azért csinálták, hogy legyen aki majd őket rendezi idős korukban.Persze a legkisebb is kirepült, aztán a szülők voltak felháborodva, hogy "nem ezért vállaltuk".
2020. ápr. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Lényegében mindenki valamilyen saját érdekből vállal. Nincs olyan, hogy valami globális világmegmentése vagy ilyesmi célból.
2020. ápr. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Részben ezért is, de elvárás is valamilyen szinten. Az utódnemzés az egyik alapja a fajfenttartásunknak. Modernebb világban már kevésbé fontos, elmaradott országokban még mindig ezen a szinten vannak.
2020. ápr. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
No, ezen már ém is gondolgoktam.
2020. ápr. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%

Én nem vállalok gyereket semmi okból sem.

Ha megnézzük az idősek otthoni várólistákat, vagy azt, hogy az utcán mennyi idős jár-kel egyedül, esetleg a hajléktalanságot is megnézzük ilyen téren, akkor sajnos azt mutatja a kép, hogy a gyerekeikre nem (feltétlen) számíthatnak idős korukban.

2020. ápr. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én nem akarok ugyan gyereket, DE azon túl, hogy így nehéz lesz párkapcsolatot találni (az emberek 99%-a szerintem akar családot)...



Én is gondolkoztam már azon, hogy ott leszek 60+ évesen (ha megérem), öregen, betegen és nem lesz, aki meglátogasson, nem lesz, akit én meglátogassak, ha kórházba kerülök haldokolni, nem lesz, aki bejár hozzám.

2020. ápr. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!