Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez mennyire természetes, hogy...

Ez mennyire természetes, hogy így érzek?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és jövőre fogok érettségizni. Ebben az egy évben azonban már teljesen másképp álltam hozzá a gimnáziumi tanulmányaimhoz. Egyszerűen azt érzem, hogy nekem elég volt az iskolapadból, most már itt az ideje dolgozni. Nem telik el úgy nap, hogy ne gondolnék arra, hogy de jó lenne ha idén érettségiznék. Számomra már unalmas nagyon ez a gimis élet. Tegnap oda voltam besegítőként kőműves munkába 12 órába és nagyon éltem az egészet. Szívesen visszamentem volna melózni ma is. Már eldöntöttem régen, hogy milyen szakmában szeretnék majd tevékenykedni és már nagyon várom. Én nekem nincsenek magas elvárásaim az élettől, szimplán az iskolapadból szeretnék végre kimenekülni.

Szóval több kérdésem is lenne: 1.Természetes e, hogy így érzek?

2.Mit gondoltok, fog e ez még változni?

3.Azok akik hasonlóan éreztek, milyen életük lett? Hogy érzik most magukat?



2020. ápr. 15. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Teljesen természetes. Mondjuk én nem jövőre érettségizek de én is így érzek.

2. Ha a gimiben olyan emberekkel, élményekkel gazdagodsz mindenképp meg fog változni a véleményed.

3. Én jövőre megyek más suliba, mert kell a változás. Sajnos most nem tudok még tapasztalatot írni.

Viszont teljesen megértem mire gondolsz. Nem biztos h ez a gondolat fog változni, de az idő múlásával lehet megszereted a gimit. Bár szerintem a társaság miatt van ez. Lehet bírod őket, de nem érzed igazinak az egészet.

Persze ez az én véleményem

2020. ápr. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A közösség teljesen közömbös számomra. Semmilyen kapcsolatom nincs közöttük.
2020. ápr. 15. 17:30
 3/3 Gozarusan válasza:
Szerintem normális, hogy így érzel. Ha te ilyen életet szeretnél, és így érzed jól magad, akkor teljesen oké. Én azt tanácsolom neked, hogy ne azt mondd, hogy "azért nem jártam suliba mert nem szerettem suliba járni / tanulni", hanem azt, hogy "van egy szakma ami igazán érdekel és azt szeretném csinálni". Egyébként meg, szerintem nagyon becsülendő, hogy valaki egy úgymond "alacsonyabb" munkát szeretne végezni, és nem csak arra megy, hogy egy légkondis irodában keressen rengeteg pénzt a semmitevéssel. Csináld azt amit szeretsz, ennyi :D!
2020. máj. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!