Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A "maradj otthon" melyik...

A "maradj otthon" melyik része nem világos az embereknek? Mikor jön végre a várva várt szigorítás?

Figyelt kérdés
Ez a jelenlegi korlátozás gyakorlatilag egy nagy nulla. Nézem a képeket, a Városliget, Margit-sziget, de még a plázák is tömve vannak ilyenkor, az emberek teljes mértékben fittyet hánynak arra, hogy vírusveszély van és ilyenkor minden ilyen tevékenység sokadlagos. Már többször kérvényeztem az illetékeseknél, hogy súlyosabb büntetések és keményebb szigorítások legyenek, de egyelőre még csak egy "fontolóra vesszük" jellegű választ kaptam.
2020. ápr. 18. 12:01
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
67%
Gondolkodtál már azon, hogy a börtönőr és a katona milyen kiváló foglakozás lenne neked?
2020. ápr. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Gondolkodtál már azon, hogy ugyanolyan remek sorsra juthatunk, mint Olaszország, ha berobban a járvány? Csak megsúgom, hogy a koronavírus.gov.hu oldalon az eddig tesztelt emberek eredményei vannak, a valóság akár ennek (halottakat tekintve is) tízszerese. És mindennek az okozói azok a hanyag, nemtörődöm, jellemzően fiatalabb korosztályból való emberek, akiknek a plázázgatás, csavargás ilyenkor is létszükséglet. Csak tudnám, miért nincsenek súlyosan megbüntetve vagy akár fogdában tartva.
2020. ápr. 18. 12:05
 3/34 anonim ***** válasza:
43%
Ostoba bunkó mind. Állandóan jönnek ezzel a kisgyerekes szülők is hogy "próbálj meg egy 3 évessel otthon maradni, jaj az én gyerekemnek akkora a mozgásigénye" stb.. de abba nem gondolnak bele hogy inkább most otthon kéne lefoglalják a kölykeiket, és kibírni egy kis ideig minthogy összevissza fertőzzenek mindenkit. Aztán meg majd megy a rinya ha nagymama meg nagypapa belehal a koronába.
2020. ápr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
70%

mert nem mindenki agymosott... hiába tartjuk be a kézmosást, a maszkviselést, a kesztyű hordást, ezt az állapotot kb. 2 hétig bírták az emberek és most hogy itt a jó idő, már kezdik unni az emberek a bezártságot. Nem tesz jót mentálisan hosszú távon ez a helyzet sem.. Van ahol a szigorítás nem ért semmit sem. Van ahol már pont hogy enyhítenek mert egyszerűen nem tud elviselni a gazdaság több pofont. Azért ez nem egy pestisjárvány.. Érdekes mód a sima influenzában és a daganatos megbetegedésekben sokkal többen halnak meg, de arról meg senki nem beszél. Ez a mostani helyzet csak fel van kapva a média által és a politika által.

Szóval ezért ilyenek az emberek..

Svédeknél több a beteg mint nálunk de ott mégis megy tovább az élet (boltok nyitva pl). Mi meg reszketünk mert van közel 2000 beteg.. Nem rögtön lett ennyi, szerintem jól védekezünk, de kár ebből ekkora feneket keríteni. Az idősek meg tudod miért mennek mégis az utcára, miért nem tartják be az előírásokat? Mert sokan úgy vannak vele, hogy már éltek eleget és egyáltalán nem zavarja ez a helyzet, bárhogy is legyen. Ilyen hozzáállással akkor mit vársz el a fiatalabbaktól amikor nekünk kell elvileg őket megvédenünk, de ők nem foglalkoznak ezzel? Szóval én nem félek.

2020. ápr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
63%

szigorítás kell, mert nincs elég depressziós, agresszív pszichopata állat ebben az országban. zárjuk össze őket jobban egymással, hátha kiirtják egymást, és akkor fertőzöttek se lesznek.

konkrét.

2020. ápr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
84%

Negatív hozzáállás és a pánikbetegség veszélyesebb a vírusnál. Gyorsabban öl mint a golyó.

Egyébként meg előbb utóbb úgyis Olaszországi helyzet lesz itt is. Hozhatnak bármiféle intézkedést, nem lehet elkerülni.

2020. ápr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
89%

Ne legyen további szigorítás.

Már így is sokan anyagilag padlón, a gazdaság romokban, az emberek idegállapota romlik (ennek már most vannak jelei).

2020. ápr. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
18%

Nem lesz szigorítás.


Én pl. kibírom ezt mert fél éve nem megyek nagyon sehova. De nem mindenki szorong, anno nekem is kellett a beszélgetés meg a sétálgatás, de pár kudarc meg inkább pár Ciklikusan Irányított Gátlástalan Államon Nyerészkedő (nagy betűk) akik megvertek ráébresztettek arra, hogy ha kimegyek veszélyben vagyok. De nem mindenki van így

2020. ápr. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha te megteheted, akkor maradj otthon! Ennyi.

Pont ma néztem, hogy kb. minden ismerősöm kitette fb-ra a keretet, hogy te maradjon, én nem tehetem, mert bkv-s, orvos, rendőr, eladó, sofőr, vasutas, stb vagyok. Alig van valaki, aki tényleg otthon tud maradni. Mindenki más dolgozik. Közben több emberrel érintkezik, mint aki sétál egyet a parkban.

2020. ápr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
68%
Soha nem jön el, az elején kellett volna beszigorítani, most már annyira elhúzódik a dolog, hogy senki nem veszi komolyan. Tegnap is a egy picsànyi méretű park+játszótér mellett elsétálva (munkából hazafele) legalább 20-an ott lebzseltek, utcán jó, ha minden 10. emberen láttam maszkot, ha az elején otthon is maradtak, mindenki kezdi már megunni. Látják, hogy csak az idősek halnak meg, az sem sokat segít, hogy a valós számoknak csak töredékét vallják be, senki nem fogja fel a dolog súlyát.
2020. ápr. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!