Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek meg fogom bánni...

Szerintetek meg fogom bánni ha nem jelentkezem egyetemre? Egyáltalán a személyiségemből ítélve oda való vagyok?

Figyelt kérdés

Sokáig úgy volt, hogy szeretnék egyetemre menni, azt is tudtam, hogy milyen szakra. Ez a nézőpont 11.-ben, azaz idén változott meg. Rájöttem, hogy ugyanazon munkakörben dolgozhatok egy 1,5 - 2éves OKJ elvégzése után is, így elkényelmesedtem. Közben rájöttem arra is, hogy OKJ-ra elég egy szimpla érettségi, tehát elég ha mindenből a minimumot hoznom. Természetesen anyám mikor ezt megtudta, teljesen bepöccent és a képembe vágta, hogy "mivan!? Rájöttél, hogy van egy egyszerűbb út és máris eldobtad az álmaidat?"

Nem az álmaimat dobtam el, mert ugyanazt fogom végezni csak 300 ezer forint helyett 200-250-et fogok keresni havonta. Nekem az a plusz 50-100 ezer forint nem ér annyit, hogy a lelkemet kiteperjem egyetemen, mert habár igaz 4 éves képzés, de állítólag 4 év alatt bukás nélkül a hallgatók 1%-a végzi el az egyetemet. Általában 6 évre szokott hosszabbodni. Továbbá pedig azt is mesélte egy végzős nekem nyílt napon, hogy sokan akik elvégzik, azok közül a legtöbben nem abban a pozícióban fognak dolgozni ami a valódi hivatásuk, mert nincs szabad álláslehetőség. Állítólag csak "kihalási" úton lehet bekerülni. Egyszóval ha valaki nyugdíjba megy vagy ne adj isten meghal abból a pozícióból.

OKJ-val pedig már 2 hónap után folyamatosan dolgozhatok annyi különbséggel, hogy még nem vagyok szakmabeli, de a sok biokémia meg biofizika helyett legalább gyakorlatozhatunk.


Most egy kicsit mesélek a tanulmányaim hanyatlásáról: 8. Osztályt úgy végeztem el, hogy egy gyenge 4-es tanuló voltam. Egyetlen darab kettesem volt, az is matematikából. Ezt követően 0.évfolyamban 4,72 es átlaggal vitorláztam be és gazdagabb lettem egy angol középfokú nyelvvizsgával. 9.-ben már csak 4,10 körüli volt az átlagom, de még kitartó voltam. 10.-ben már gyengébb voltam, főleg év végén. Kémiából majdnem megbuktam, közben kiderült, hogy matematikából azonnali felmentésre van szükségem. (beadtam a tanárnak egy dolgozatot és mikor meglátta azonnal vizsgálatra küldött, megérezte, hogy orvosi eset vagyok) Ekkor már tudtam, hogy azon az egyetemen méginkább szenvednék, mert habár igaz, hogy nem tanítanak ott matekot, de statisztika tantárgyam lett volna ami igényel matematikát. Év végén 3,58 as átlaggal vitorláztam be. Idén pedig félévkor már csak 3,02 lettem. Teljesen úgy érzem, hogy minden szusszom elfogyott és már nem bírom tovább a gimnáziumot. Unom már a sok évszámot, csatát, politikát töriből. Magyarból unom a sok költőt, verseket. Egyedül a biológia ami érdekel, de most növénytan van amit gyűlölök így abból sem igazán tanulok. Hát igen, nem csal titkot, leeresztettem teljesen. A társaság amiben vagyok/voltam az sem volt a legjobb. 9.-től kezdve van 1-2 osztálytársam aki észrevesz ugyan, de az esetek többségében amikor hozzám szólnak, olyan megjegyzéseket tesznek, hogy: "a f**zomat ráhúzom a fejedre, szétverem a fejedet, neked soha nem lesz gyereked, stb, stb..."

Igazából annyira nem hatnak meg, de amikor eszembe jut akkor belegondolok, hogy mi a francért járok én még ilyen közösségbe, húztam már volna el onnan 9.-be egy normálisabb közösségbe. Dehát nem csak én tűrtem neki, rajtam kívül még néhány osztálytársamnak szintúgy ilyen megjegyzéseket tesznek. Ez az oka annsk, hogy nem szeretnék egy olyan szakmunkát kitanulni, mint kőműves vagy asztalos (mert mondták, hogy ilyen hozzáállással ami nekem van, ilyen szakmákat ajánlanak). Ilyen helyeken elég jó eséllyel ilyen emberek vesznek körül akiket fent említettem.


Szerintetek bele kellene vágnom egyetembe? Mit javasoltok?

Bocsánatot kérek a hosszú szövegért és a gyenge minőségű megfogalmazásért. Köszönöm szépen mindenkinek aki végig olvassa és válaszol! :)



2020. ápr. 22. 14:24
 1/10 A kérdező kommentje:
Nem sajnáltatni jöttem egyébként ide magam, mert így visszaolvasva kicsit annak tűnhet, csak gondoltam megosztok egy kérdésen belül mindent így hátha hasznosabb tanáccsal tudtok ellátni, hogy mi volna a legjobb.
2020. ápr. 22. 14:30
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Feküdj rá a tanulásra, legyen meg a jó érettségid. Csináld meg az okj-t, kezdj dolgozni, majd mellette levelezőn az egyetem. Ìgy már lesz szakmai tapasztalatod, könnyebben jutsz be a kihalós állásokba is.
2020. ápr. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól látod. Nem biztos, hogy lenne kedved, erőd végigcsinálni az egyetemet. Így kár belekezdeni. Előbb az okj-t végezd el és kezdj el dolgozni. Egyetemre mehetsz később is, munka mellett, ha készen állnál rá. Ha nem, az se baj, anélkül is helyt lehet állni az életben. Van, aki meg azzal sem tud.
2020. ápr. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

Erre gondoltam én is egyébként, hogy ez lehetne a legjobb opció. Legelőször ezt hoztam fel itthon is, de csak kinevettek és annyit mondtak, hogy "Fiam! Te hazajössz a 12 órás melóból aztán amíg más pihen te addig a következő műszakváltásig orrvérzésig fogsz tanulni"

2020. ápr. 22. 14:40
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

En az egyetemet valasztottam. Kozepiskolaban vegig "tepertem", aztan egyetemre mentem. Eleinte Meg nem tudtam, hogy mekkora bo nyalas franciara jelentkeztem, rendszeresen azon gondolkodtam, hogy ott kene hagyni, de meg is ugy alltam hozza, hogy fel munkat nem vegzek, ha belekezdtem, akkor vegig csinalom.


A vege fele mar nem magam miatt csinaltam, hanem lattam a szuleimen, hogy ez nekik is nagyon fontos, azt akartam, hogy buszkek legyenek ram.


Gondolom szoftverfejlesztokent szeretnek menni, mert azt tokeletesen fedi amit leirtal.


Hogy elkezded az egyetemet vagy sem, az a te dontesed, vannak elonyei is az egyetemnek, meg ha nem is lathato azonnal, kesobb valamilyen szinten megterul.


Viszont ha meg is ugy dontesz, hogy belekezdesz, akkor ne hagyd abba. Annak nincsen ertelme, hogy oda mesz, aztan fel ev utan otthagyod, mert az mindenkeppen elvesztegetett ido lenne. Az egyetem nem fog neked azonnal kamatoztathato gyakorlati tudast adni. Az egyetem az en velemenyem szerint inkabb egy hosszutavu befektetes, ami a kapcsolatokon keresztul terul meg. Illetve vannak olyan munkahelyem, ahova nem vesznek fel egy okj-val, azokra a helyekre meg ertelemszeruen az egyetem lehet a belepo.


En utolag nem vagyok benne biztos, hogy ujra belekezdenek, ha elorol kene kezdenem, de nem bantam meg azt, hogy ra aldoztam 3.5 evet.

2020. ápr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

“ mert ugyanazt fogom végezni csak 300 ezer forint helyett 200-250-et fogok keresni havonta. ”


Ugyanazt biztosan nem fogod végezni, ilyen nincs, mert egy diplomás munkakört nem tölthetsz be OKJ-vel. Maximum a keze alá fogsz dolgozni a diplomás dolgozónak.

2020. ápr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Még nem olvastam el a kérdésed kifejtését;de ha nagyon szeretnéd,ha nagyon húz oda a szíved, nagyon vonz oda valami, akkor iratkozzál be, és akkor majd meglátod, hogy tetszik-e, sé érdemes-e végig csinálnod.
2020. ápr. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!

Nem, ez nem szoftverfejlesztő, ez mentőtiszti lenne :) (Direkt nem írtam oda, azt hittem kitaláljátok :D)

Helyette pedig az OKJ mentőápolót gondoltam. Tudom, hogy nem ugyanaz a kettő, de ugyanúgy mentőn tölt be munkakört :)

2020. ápr. 22. 15:03
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor melle lottem a tippemmel :) Egyik ismerosom OKJ mentoapolokent kezdte, aztan ra egy-ket evre elkezdte az egyetemet.


Igazabol annyira mindegy, hogy milyen iranybol kezded, ha teged ez erdekel, ugy erzed, hogy ez lesz a hivatasod, akkor nagyon nem lohetsz melle.

2020. ápr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2020. ápr. 22. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!