Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a magyarázata annak, hogy...

Mi a magyarázata annak, hogy gyorsan regenerálódik az ember?

Figyelt kérdés
Pl. valami fájdalom ér, már pár perc múlva nem is emlékszel rá. Ha egy ember rosszul viselkedik veled (volt főnök), aztán annak köszönhetően az akkori főnököd sem adja meg a tiszteletet, a munkatársak is hasonlóan vélekednek, aztán még többen hátat fordìtanak. Mikor te összekaparod magad, ők meg ugyanúgy élik az életüket, mint eddig. Szeretnék ilyen lenni. Hogy kell?
2020. ápr. 23. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt nem regenerációnak ívják, kedves, hanem tagadásnak, és egyéb olyan énvédő mechanizmusnak, amelyikből, ha túl sok van, nem biztosítja a hosszú életet.


Ami az egyik embernek meg sem kottyan, azt a másik évtizedig cipeli. Ez emberfüggő. Minél felegmatikusabb karakter, és minél dummabb valaki, annál biztosabban lepereg róla minden.


Valamint vannak olyan emberek, akik nem egyes szám második személyben beszélnek, rányomva a másikra azt, ami és aki nem tartozik rá (ez is egy pszichés agresszió!), hanem tudnak tisztességesen fogalmazni. Itt kezdődik.

2020. ápr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen ember nincs, vagy legalább is nagyon kevés. Inkább csak megtanulják elrejteni az érzelmeiket. Ezáltal te, mint laikus lehet azt látod, hogy róla lepereg, de nem tudhatod valójában mennyi kínt okoz neki.

Egyébként vannak különböző konfliktus kezelő technikák, amit belső konfliktusra is lehet értelmezni, olvass utána.

Nekem a legnagyobb belső konfliktusokat pl. úgy könnyebb legyőzni, ha sikerül előnyömre fordítani.

Pl. anno az angol tanárommal nagyon nem jöttem ki jól. Mindig azt mondta, hogyha nem tanulok rendesen, a helyi egyetemen fogok kikötni, majd törölgethetem a hátsómat a diplomámmal utcaseprőként. Hát én tudatosan a helyi egyetemre mentem, megtanultam normálisan angolul, iskola rendszeren kívül, ma pedig 200 km-re tőle vezető beosztásban dolgozom átlagon felüli bérezéssel.

Az első munkáltatómnál 4 hét után mondtam fel, mert nem bírtam elviselni a főnökasszony személyiségét. Ő a felmondásomkor megkérdezte hova megyek dolgozni, majd amikor elmondtam, akkor hozzám vágta, hogy szerinte az nekem túl nagy falat, bele fog törni a bicskám, de azért sok sikert (és gúnyosan nevetett).

Nyilván rosszul esett, de előnyömre tudtam fordítani mindkettőt, hiszen felszívtam magam és bennem volt, hogy már csak azért is megmutatom ennek a ....-nak. :) 5 éve ugyanazon a helyen dolgozom és három előléptetésen vagyok túl ott, amibe szerinte bele fog törni a bicskám. Az élet engem igazolt és bár eltelt pár év, a mai napig bennem van. De már máshogy. :)

2020. ápr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Off az egyes szam 2.szemely általános alanyu megfogalmazàs mint pl a 3.szemely.

Ha vki magára veszi az az ö frusztráltsága es nem az elbeszélö nyomja rà.

Gyakorta a könnyebb megertes miatt allalmazzák csak mert atvetitve a masik jobban bele tudja képzelni magàt es igy jobban tud ötletelni is es megèrteni is a mélységeket vagy a sulyát.



Amugy ez valoban nem regenároldas ez igy erthetetlenné teszi a kerdest. Talàn a közönyre hajaz

2020. ápr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Össze vissza beszélsz dolgokról.


A fájdalmat mint jelenséget nem is keverném ide. A regenerálódás is hogy jön ide?


Az meg, hogy a másik szarik rád és később is szarik rád, megint nem függ össze a fentiekkel.

2020. ápr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!