Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első, vagy többedik terhesség/...

Első, vagy többedik terhesség/szülés után regenerálódik könnyebben az ember?

Figyelt kérdés

Az elsővel semmi gond nem volt, mintha nem is szültem volna, nem is értettem, miről szól a gyerekágy...

A másodiknál sincs különösebb gond, de már külsőleg sem úgy nézek ki mint előtte (a nemiszervem), máshol van a hugycsőnyílásom, ez gondot okoz vizeletürítéskor, és a székletem sem a régi...

Ti hogy vagytok ezzel? Várhatom még, hogy helyreáll?

5 hete szültem


2010. ápr. 12. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

5 hetesen még van esélyed, hogy javulni fog a dolog! Bár az valószínű, hogy nem lesz a régi... Minden szüléskor "átrendeződünk" odalent, és talán nincs recept arra, hogy hányadik után mennyire és hogyan.

Én pl. az első után hosszú hónapokat szenvedtem, a második után csak 2-3-at, viszont hasonlóan jártam mint Te. Direkt orvossal is megnézettem magam, de azt mondta, minden rendben, mégis, ha normál helyzetben ülök a WC-n, kipisilek fölötte. :o(

Viszont van olyan anyuka ismerősöm, akinek a harmadik után jobb lett, mint a második után volt...


Az intimtorna biztosan segít, ha van hozzá időd-energiád.

2010. ápr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Ez nagyon furi. Nekem az első terhesség után volt lassabb a regeneráció, intim tornáztam is hónapokig hogy ne legyen problémám köhögéskor, futásnál stb...Pedig a fiam csak 3300 gramm volt és 34 es buksival rendelkezett.

Aztán rá 2 évre megszültem a lányom aki 4400 volt 37 es fejjel, rendesen felszántott odabent ahogy bújt ki (már elnézést a szóhasználatért) vagy fél órát stoppoltak utána, és mégis a gátam már 4-5 óra múlva is csak kicsit volt érzékeny, a második nap simán törökülésben szoptattam és most egyáltalán semmi baj a záróizmokkal.

Az életkor is számíthat egyébként azt mondják hogy 30 felett lassab a helyreállás.

2010. ápr. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igaz, 30 már kicsit elmúltam, de csak kicsit, pár hónappal. A gátammal semmi bajom nincs,az tökéletes, doki is dícsérte, a második vágásom nyomát nem is látom.

De az, hogy kipisilek a wc felett, megdöbbent, hogy nem csak nálam van. Eleinte azt hittem, a kórházhi wcvel van a baj, de itthon is ez történt, és megnyugtat, hogy nem csak velem van ilyen gond.

Akkor várok türelmesen, és reménykedem az intimtornázás közben.

2010. ápr. 12. 17:11
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

Nekem 7,5 hónapos a babám, már változásban nem reménykedem, bár már nem tudom eldönteni, hogy csak megszoktam, hogy előre kell dőlnöm pisiléskor, és nem szabad, csak minimális nyomást adni, vagy javult is a dolog. A legnagyobb ciki a nyilvános WC, ahol én sose szoktam ráülni, mert ott így elég nehéz "célozni", nem egyszer volt "balesetem", jobb esetben csak a deszka, rosszabban én magam... :o(


Azért a kislányom cuki vigyora általában felderít... :o)

első

2010. ápr. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én is a nyilvános wctől félek, még jobban a szabadban guggolva pisiléstől...

Azt hittem egyedi a problémám, de látom nem.

Nemsoká megyek a 6 hetesre, azért rákérdezek..

2010. ápr. 12. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!