Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hol lehet olyan fiatalokkal...

Hol lehet olyan fiatalokkal barátkozni akik "tényleg" kedvelik a filmeket?

Figyelt kérdés

Akik nyitottak, és értékelik a minőségi filmeket, függetlenül azok korától és származási helyétől.


Akik szeretik felfedezni a legkülönbözőbb irányzatokat, rendezőket, és korszakok az, így szívesen megnézném egy expresszionista némafilmet, vagy egy kortárs független alkotást.


Az plusz pont, ha a filmkészítés folyamata is érdekli őket, és akár saját projektekre is éreznek kompetenciát.


Örülnék hasonló társaságnak, de az ismerőseim többsége, aki a korosztályomba tartozik (20-25) gyakran a fekete-fehér filmektől is elzárkózik, feliratos filmeket sem kedveli a többség, olyanról pedig nem is tudok, aki szereti a némafilmeket vagy a kísérleti alkotásokat.


2020. ápr. 28. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:

A barátnőimmel pont ilyenek vagyunk, én speciel Film Studies szakon tanulok.

Nem tudom, hol laksz, de biztos vannak ott filmes klubok, ahol lehet ismerkedni, esetleg ha még továbbtanulás előtt állsz, lehet érdemes a média és film szakok irányába nézelődnöd.

Járj el különböző filmes rendezvényekre, például ha jól tudom, nemrég volt a Nagy Magyar Filmteszt. Tavaly elmentem rá, és tele volt olyan emberekkel, mint akiket te keresel.

22/L

2020. ápr. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mert az emberek szórakozásból néznek filmeket. Ez ugyanaz, mint hogy verset is baromi kevesen olvasnak, mert akkor inkább egy szórakoztató regényt választanak.


Én amúgy szeretem a fekete-fehér filmeket is, sőt, sokkal inkább, mint az újmódi animációs, modernt technikával készülő filmeket, azok valahogy irritálnak.


De én is a szórakozás kedvéért nézek filmet, és bár a gagyit sem kedvelem, de a drámát sem, mert épp elég dráma van a valóságban is, ha leülök a tévé elé, könnyedebbet akarok!


Nem felszinesség, csak egyfajta önvédelem.

2020. ápr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kisvárosban élek, de közel a fővároshoz, gondolkodtam azon, hogy keresek filmklubbot, és ellátogatok néhány filmes rendezvényre, de időpont tekintetében eddig egyik sem fért bele.


Már felsőoktatásban tanulok, olyan szakon, aminek semmi köze a filmekhez, sem a médiához.


Viszonylag friss terület számomra a filmek világa, két éve kezdtem jobban érdeklődni a téma iránt, és tavaly ősztől igyekszem tudatosan pótolni azokat az alkotásokat, amelyek felkeltették az érdeklődésem.


#2 Kérdés, hogy kinek mi jelenti a szórakozást, semmi gond azzal, ha valaki a könnyedebb hangvételű filmeket kedveli, személy szerint vágyom valami pluszra, valamire, ami érdekessé teszi számomra az adott művet.

2020. ápr. 28. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!