Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogy álltok hozzá, mit...

Ti hogy álltok hozzá, mit tesztek a "fenntartható" emberi környezetért?

Figyelt kérdés
Szoktam erről beszélgetni sok mindenkivel, de igazán "nyíltan" és őszintén nehéz kérdezni erről és nehéz válaszolni is rá, ezért névtelenül, de (a komoly témára tekintettel) őszinte válaszokra volnék kíváncsi, szerintetek tesztek-e eleget, rajtunk múlik-e a javulás vagy a tudomány/technika majd megoldja helyettünk, míg "csukva is lehet" a szemünk?

2020. máj. 5. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Semmit , anelkül is bányásznak irtják az erdőt lebetonozták a talajt lakoparknak ha erintett vagyok ha nem . Nincs 2 lehetőség , erre álltak rá más helyett majd ez is kikopik megmondják az mért jó . Magától ennek nem lesz vége sem fognak önmérsekelni az emberi tömegek . A nagy háborúk technologiai szétesés vagy hatalmas katasztrófa hullám okozza a végét , semmi pozitív nem lesz záráskent ...
2020. máj. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Szelektív hulladékgyűjtés. Egyre inkább szeretünk onnan vásárolni, ahonnan újrahasznosított dolgokból használnak fel alapanyagokat. Csomagolás-mentesíteni próbálunk bevásárlásnál. Szívószál nuku. Itthon is próbálunk valamit ha lehet, és az higiénikus, többször felhasználni. Ha veszek valamit, meggondolom, tuti kell-e. Ha valami már nem kell nekem, elajándékozom, eladom, nem kidobom.

Nem szemetelünk, nagyon vigyázunk, milyen vegyszereket használunk.

A jövőben még több olyan dolgot használnánk és vennénk, ami még környezettudatosabb jellegűek. Napkollektort szeretnénk a tetőre.

2020. máj. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem pazarolom a vizet, nem pazarolom az áramot. Nemcsak a fenntarthatóság miatt. Egyszerűen logikátlan számomra, hogy totál világosban, ahova szépen besüt a nap, minek égetik a lámpát. Nekem zavarja is a szemem a nem természetes fény.

De azt sem értem, aki bekapcsolja a klímát, aztán betakarózik.

Nem szennyezem közvetlenül a környezetet. Elem elemgyűjtőbe dobom. Papírt, palackokat szeletív gyűjtöm. Kiégett égőket leadom a boltban. Nem dobom el a szemetet.

Próbálom nem pazarolni az ételt. Nem halmozok fel nagy készleteket, aminek egy része megromlik és ki kell dobni, mire sorra kerülne.

Textil bevásárlószatyrot használok, már kb. 15 éve.

Nekem ezek nem okoznak nehézséget, vagy különösebb odafigyelést. Egyszerűen így szoktam meg. Vagy van, ami eleve jobb szerintem. Pl. utálom a nejlon szatyrokat. Csörög, zörög, elszakad, stb. Amikor áttértem a textilre eszembe se jutott a környezet, egyszerűen csak jobban használható.

Ilyen apróságok. De szerintem, ha mindenki megtennék a saját kis apróságait, akkor lenne eredménye.

A világ nem lehet megváltani, nem is kell. Mindenkinek a saját kis környezetében kell rendet tenni.

2020. máj. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem oldja meg senki és semmi helyettünk.

De kettős a véleményem.

Egyfelől túlzó, hogy az iparról a fogyasztókra próbálják teljesen mértékben hárítani a felelősséget. Másfelől, egyéni lépések nélkül változás sem lesz.

Egyébként autózok, dízellel, ezt vállalom. Ellenben nem fogyasztok túl, nem vásárolok feleslegesen és dobok ki dolgokat, szelektíven gyűjtöm a szemetet, nem szemetelek, nem az erdő szélére viszem a hulladékot stb stb.

2020. máj. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Nagyjából ugyanazt teszem meg, amit a hármast, illetve szelektíven gyűjtök úgy is, hogy nincs szelektív kukánk. Ha megyünk bevásárolni, pont egy hulladék sziget mellett megyünk el, kidobáljuk.

Ahova lehet, inkább sétálok, vagy bicajozok.

Kb. ennyi.

Az a baj, hogy sokáig érdekelt a csomagolás és/vagy hulladékmentes életmód, de erről teljesen letettem egy amerikai nyaralás után. Látva azt a nagyságrendű pazarlást, azt gondolom nincs értelme az én éves 3 flakon domestos mennyiségemet 1-re csökkenteni. Egyszerűen annyira nevetséges mennyiségről beszélünk Magyarország szinten, hogy én fentieken túl már nem foglalkozom vele. Amerikában a hordozó füles műanyag flakonos üdítőt is tripla nejlon szatyorba teszik, hogy ne szakadjon ki, hiába mondtam el ötször, hogy nem kérem. Hiába volt ott minden vásárlásnál a rongy szatyrunk, hátizsákunk, akkor is zsigerből pakolják zacskóba a cuccokat hiába szólok, hogy ne tegyék. Egy gyorséttermi kaja után nagyjából egy 60 literes kukát megtöltöttünk a szemetünkkel, mintha háromszor annyi csomagolást kapna ott minden, mint itt. És sokkal nagyobb arányú a műanyag. Szelektív kukát hírből sem láttam a kajáldában.

Szóval ez engem annyira elkeserített és nem tagadom, elkedvtelenített az egész környezettudatos életmódtól, hogy persze az alapokat, amiket eddig is, azokat megteszem, de nem törekszem többre, mert nem érzem úgy, hogy lenne foganatja.

2020. máj. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Én úgy gondolom, hogy amit az "én szintemen" meg tudok tenni, azt megteszem. Komposztálok, szelektíven gyűjtöm a hulladékot, nem folyatom a vizet, égetem a villanyt feleslegesen stb. Már 1000 éve saját szatyorral járok bevásárolni és igyekszem nem halmozni a műanyagot.


Szerintem rajtunk is múlik a javulás, mert ha a sok "kis ember" tesz egy kicsit, akkor abból jelentős változás lesz.


Szerintem a tudomány és a technika már rég megoldhatná ezt a problémát, csak egyelőre fontosabb a Marsra utazni, mint a Föld problémáit megoldani.

2020. máj. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Szemét dolog tőlem, de semmit. A felesleget próbálom minimalizálni. Tehát nem veszünk feleslegesen olyan dolgot, amihez nincs kapacitásunk. Leginkább élelmiszer. Szinte alig dobunk ki valamit a kukába.
2020. máj. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mosható pelenkát használok, saját szatyorral megyek bevásárolni. Igyekszem nem túl vásárolni, nem csak a környezetem hanem a saját tárcám miatt is. Vegyszermentesítettem a házat amennyire tudtam. Vízkő oldására ecet, általános takarítás mosószóda, mosáshoz pedig mosódió. Egy fajta tusfürdő a családnak. Sampont ugyanolyat használunk a 2 gyerekkel, a férjemnek van külön. Szelektíven gyűjtjük a hulladékot. Nem megy feleslegesen az áram. Mosogatni mosogatógéppel szoktam. Telepakolom, így napi egyszer megy, sokkal kevesebb víz és áram fogy így mintha kézzel mosogatnék. (Nálunk melegítős a csap a konyhában, így tudtuk megoldani.) Egy valami van még, amit nagyon szeretnék elhagyni, és az az ásványvizes flakonok használata. De sajnos nagyon rossz ízű nálunk a csapvíz plusz még kell a babavíz. Amint tudunk szeretnénk egy víztisztító rendszert beszerezni. Nagyjából ennyi.
2020. máj. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

bar sajnos van igazsag abban, hogy hiaba elek en kornyezettudatosan ha a gyarak fustolnek, es szennel futunk meg egetjuk a szemetet, megis ugy vagyok vele, hogy en megteszem amit tudok (es pl a muanyag engem amugy is frusztral)

- nem veszek palackos uditot, van kulacsom amit viszek magammal

-nem veszek elvitelre etelt vagy italt

-nem veszek muanyag csomagolasu kozmetikumokat, natur szappannal mosom az arcom, es kokuszolajjal mosom le a sminkem, vatta helyett kezi torulkozovel, kockasampont es testszappant hasznalok tusfurdo es rendes sampon helyett

- nem hasznalok betetet/ tampont, hanem menstruacios kelyhet, amit egyszer kell csak megvenni es evekig jo + higienikusabb is

- ahova tudom, gyalog megyek, vagy bringazok, vagy tomegkozlekedem, ritkan megyek autoval

- kihuzom az arambol azt amit nem hasznalok, nyaron nem szaritok hajat, nem egetem feleslegesen a lampat

- nem hasznalok klimat, a lakasban nyaron leengedem a redonyoket, a kocsiban pedig lehuzom az ablakot

-a boltba viszek sajat vaszontaskat, es ha szeptembertol pestre koltozom, csomagolasmentes boltban/piacon fogok vasarolni

-nem veszem feleslegesen ruhakat a fast fashion boltokbol, probalok second hand is beszerezni par darabot, illetve csak jo minosegu cipot veszek, ami kitart 4-5 evig

- zuhanyozok kadban furdes helyett

- ezt meg nem kezdtem el, de ebookra szeretnek valtani konyvolvasas helyett

- hasznaltan veszem az elektronikai cikkeket, a telefonomat csak vegso esetben cserelem le

2020. máj. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az eddigi hasznos válaszokat! Persze, nem mindenkivel értenék egyet, de nagyon kulturált és szerintem hasznos válaszok lettek, örülök, hogy egy kis képet kaptam erről. Voltak érdekes dolgok is, például az amerikai példa.
2020. máj. 5. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!