Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire korrekt...

Szerintetek mennyire korrekt dolog a HR részéről, ogyha elutasít nem ad semmi visszajelzést?

Figyelt kérdés

Végzős mesterszakos egyetemista vagyok, tény, hogy sok munkatapasztalatom nincs, összesen 2. Viszont nem értem, hogy én aki veszi a fáradtságot, megírja a CV-t meg a cover lettert, kitölti az online tesztet, már ha eljutok odáig, aztán meg kapok egy ilyen levelet, hogy unfortunately we decided to proceed with another candidate. De hogy miért, vagy esetleg miben tudnék fejlődni, azt sosem írják le.


Ennyire elfoglalt a HR, vagy egyszerűen ennyire semmibe veszik az emberi erőforrást, ami amúgy a munkájuk...



2020. márc. 4. 10:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Napi száz valakinek már csak ne írogasson hosszú leveleket! Nem csak te vagy az egyetlen jelentkezö, neki meg nem csak annyi a munkája, hogy neked írogat!
2020. márc. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az rendben, hogy napi száz jelentkező, de egyrészt legalábbis ahol én dolgoztam, elég nagy volt a HR osztály, másrészt, ha tényleg csak az alapján döntenek, hogy ránéznek a CV-re, akkor ne 1-2 hónap múlva írjanak, hogy ja bocs mégse...Bár félreértés ne essék, vannak korrekt HR-esek, de a multik esetében nem ezt tapasztaom.
2020. márc. 4. 10:53
 3/13 A kérdező kommentje:
Raadasul ezzel a te idodet is semmibe veszik, tejes bizonytalansagban tartanak, ha hetekig nem valaszolnak. Nem tudom mas hogy van ezzel, most itt foleg frissdiplomas allaskeresokre gondolok, de pont emiatt kenytelen vagy akar 20 helyre is beadni a jelentkezesed tok foloslegesen, csak azért mert sehol se lehetsz 100%ig biztos, hogy te kellesz nekik. Ok, hogy a HResek is emberek, de na.. :D
2020. márc. 4. 11:25
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem sikerult megertened amit elso valaszolo irt??? Lehet hogy a felfogokepesseged miatt nem vesznek fel?


Gondolj bele, egy allasra jelentkezik 30 ember, nem fognak a 27 kiesonel egyeni emailt irogatni. Fogadd el hogy az oneletrajz alapjan ki lettel szurve.

2020. márc. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És akkor miert kell ilyen bunkon irnod? Vagy te is HR-es vagy?
2020. márc. 4. 12:11
 6/13 A kérdező kommentje:
Szerintem meg pont hogy lenne idejuk valaszolni, csak ennyire hasznalhatatlan emberek.
2020. márc. 4. 12:11
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Neked legalább visszajeleztek, az esetek túlnyomó többségében még ennyit sem tesznek meg.
2020. márc. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
Leirtak a valaszt nem ertem mit pattogsz ezen
2020. márc. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 2*Sü ***** válasza:
51%

Egy cég üzleti alapon működik. A munkavállalók nyilván fizetést kapnak, így az, amivel a munkavállalók az idejüket töltik, az pénzbe kerül.


Ha a HR-es ír egy levelet, hogy „Sajnálattal közöljük, hogy a jelentkezését elutasítottuk”, arra időt szán, tehát pénzbe kerül. És mi az a bevétel, ami ezt kompenzálja? Semmi. Ha egyáltalán nem értesítenének, hogy nem kaptad meg az állást, attól nem fogják kevesebben megvásárolni a terméküket, szolgáltatásukat, nem kell lejjebb vinni az áraikat, nem keletkezik semmiféle káruk belőle. Tehát teljesen érthető az is, ha egyáltalán nem válaszolnak. Miért tennék? Neked fontos ez, és nem nekik, és mivel te nem lettél munkatárs, idegen vagy, akinek az érdekeit nem kell szem előtt tartaniuk.


> én aki veszi a fáradtságot, megírja a CV-t meg a cover lettert, kitölti az online tesztet


Ez neked is fontos volt. Nem csak értük, magadért pont annyira tetted ezt.


> De hogy miért, vagy esetleg miben tudnék fejlődni, azt sosem írják le.


Miért írnák le? Alkalmasint lehet, hogy üzleti titok. De ők nem a tanáraid, akiknek meg kellene mondaniuk, hogy miben nem vagy jó, és miben kellene fejlődnöd.


~ ~ ~


Kicsit analóg példa a másik oldalról. Bizonyára a ti postaládátokba is bedobnak reklámújságokat. Ők is vették a fáradságot, hogy megtervezzék, kézbesítsék. Mondjuk van egy cég, aki nyílászárókat értékesít, és ilyen jellegű reklámot kapsz. Te sem írsz nekik, hogy, bocs, de jelenleg nem akarok ablakot cserélni. Illetve nem írod meg neki, hogy hát de, akarsz ablakot cserélni, de hát sajnos egy másik céget választottál, mert egy kicsit olcsóbbak, nagyobb a választék, és náluk pont nem lehet olyan ablakot kapni, ami megfelelne az elképzelésednek, persze ha bevették volna a kínálatban az XYZ-1234 típusú ablakot, akkor talán mégis őket választottad volna.


~ ~ ~


Egyszerűen onnantól kezdve, hogy eldőlt, hogy téged nem vesznek fel, a cégnek semmiféle érdeke nem fűződik ahhoz, hogy veled kommunikáljon, veled bármilyen információt is megosszon. Még azt sem, hogy ez a döntés megszületett. Innentől már minden kizárólag csak a te érdeked. Nyilván ha kérdezel, akkor valószínű válaszolni fognak, de ez innen már nem közös érdek, hanem kizárólag a tied, neked kell kezdeményezni. Aztán ha van kedvük, idejük, és nem sérti az érdekeiket, akkor *talán* válaszolnak.

2020. márc. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ezzel teljes mértékben egyet tudok erteni, amit az utolso kommentelő irt. Viszont sok cég esetében néha pofátlanul sokat kell varni, hogy egytalan kideruljon h kellesz e nekik. Sokszor azt ereztem a munkakereses soran, hogy a HR megnezni a jelentkezesedet, majd talomba teszi, aztan ha tegyuk fel a kovetkezo 1 honapban talal jobb jelentkezoket, akkor jelzi, hogy nem kellesz. Viszont ez nem tudom h regen is igy ment-e, de baromi sok ido elmegy azzal, hogy te arra varsz, hogy egyaltalan emberszamba vegyenek es visszajelezzenek. Kedvencem, amikor mar megvolt az interju, majdhogynem fel ev telt el a jelentkezesem ota, de valami olyan nevetsegesen alacsony osszeget ajanlottak, hogy rogton visszamondtam. Mondjuk ott lett kozben egy masik allasom. Hat ez ilyen oda-vissza jatek, de szerintem boven lenne hova fejlodnie.
2020. márc. 5. 00:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!