Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy zajlott a leválás a...

Hogy zajlott a leválás a szülőktől (akiknél szülői oldalról nehezen ment)?

Figyelt kérdés
Vagyis akarva-akaratlanul nem tudta elfogadni, hogy te ezt nem úgy fogd csinálni, ezért besértődött, vagy még mindig kioktat, megmondja a szerinte tutit, stb...

2020. máj. 12. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lakást vettem, elköltöztem, utána kb. kellett még egy év.
2020. máj. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Leginkább a szülők viselkedésére vagyok kíváncsi, hogy köztetek a "játszma" miképpen zajlott le.
2020. máj. 12. 16:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a felénél tartok, egyenlőre csak az érzelmi dalt sikerült beindítanom.

Az a tapasztalatom, hogy mivel ezek a szülők azért küzdenek, hogy minden maradjon a régi, ezért ha változást akarsz, csak magadtól várhatod. Szóval olyan nincs hogy "érzelmileg zsarol, de majd rájön hogy ezt nem kéne es elenged".

NEKED kell megváltozni. Mégpedig úgy, hogy felnőttként viselkedsz, próbálod megborítani mindazt, ami gyerekszerepben tart. Hogy ez mit jelent? Az ilyen "óriáscsecsemő - momzilla/dadzilla" kapcsolatokban vannak berögződések, amik ezt a kapcsolati dinamikát életben tartják.

Csak hogy a magaméról meséljek: "apu, tudsz segíteni kicserélni a villanykörtét?". "Apu, segítesz beszélni az edzővel?". Mem tudom másnál mik vannak, de nekünk ilyen és hasonló dolgok tartották ezt fent. És ezeket, már sajnos kérés nélkül is megtette.

Az elején nehéz volt ezeket levetkőzni, pl ha egyedül probáltam főzni akkor odajött és belenyúlt, MINDENRŐL nagy szentbeszédeket tartott, és mindezért hálásnak KELLETT lennem (mert amúgy tényleg sokat is köszönhetek neki).

De meg kell lépni ezeket a dolgokat. Kicsiben kell kezdeni, ne várd azt hogy anyuci/apuci picike fiából/lányából egyik napról a másikra érett, érzelmileg stabil emberré válsz. Rengeteg konfliktus lesz, akkor is ha csak ignorálod a "segítségét", de ha kiállsz magadért akkor főleg...

DE, és itt jön a bíztatás, ahogy te is változol, ő is fog. Ahogy te elkezdesz felnőttként viselkedni, ő elkezd annak kezelni.

De 1.) neked kell először lépni 2.) muszáj ignorálni az erzelmi zsarolást és elviselni a nagy veszekedéseket 3.) el kell hinned, hogy képes vagy rá. Ugyanis sokszor az ilyen huszon-harminc(-negyven) éves gyerekek saját magukat tartják önállótlan, életképtelen gyerekszerepben, úgy fizikailag, ahogy érzelmileg. És az utolsó (talán leghasznosabb) tanácsom, hogy KERESS FEL EGY PSZICHOLÓGUST. Az ilyen mélyen gyökerező szzerepzavarokat és egeszségtelen családi japcsolatrendszereket nem tudod egyedül megoldani, mindenképp szakember kell hozzá.

20N

2020. máj. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell velük foglalkozni, felnőtt ember vagy, fogod magad és elmész. Amúgy is ez a természet rendje.
2020. máj. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A szüleimnek az volt a mániája lakásvásárlásom után, hogy adjam ki albérletnek vagy újítsam fel, adjam el, vegyek másikat, bizniszeljek, de ne költözzek el tőlük. Első válaszoló voltam.

Mostanra megszokták, és átjárnak hozzám kutyázni, javult a kapcsolatunk, de nem tudnánk együtt élni.

2020. máj. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!