Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen velemennyel vagytok a...

Milyen velemennyel vagytok a Soter-Line iskola szofterfejlesztoi tanfolyamarol 2019-ben vagy 2020-ban?

Figyelt kérdés

Olyanok valasza erdekelne, akik iden vagy tavaly jartak oda. Koszonom.

Bocs, hogy mar megint kiteszem ezt a kerdest, de hetfon indul a tanfolyam, vagyis pentekig dontenem kellene.

A regi kerdesek nem sok joval biztatnak, de a javaresze 2011-2015-bol valo. Azota valtozhatott a dolog.


2020. máj. 13. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:

2020 februárjában végeztem OTT.

Minden második hétvégén jártam szombaton és vasárnap is.


Erősen tanárfüggő is amúgy.

Ugyanakkor általánosságban az a véleményem, hogy 1 év alatt semmit se lehet megtanulni, főleg ebben a tempóban. Itt eléggé kímélik az embert, lassan haladnak, hogy a félmilliót fizető hallgatók ne bukjanak ki.

Akik kezdenek, azok közül egyébként kb 30% végez, de főleg a motiváció hiánya miatt.



Akkor írok kicsit arról, konkrétan milyen volt a mi tanárainkkal.


Röviden:

Kellemetlen volt 12 napon át kora reggel kelni. Kellemetlen volt kéthetente mindkettő hétvégi napon 8:30-tól 14:30-ig ülni egy full levegőtlen, oxigénhiányos és szűk teremben (pl akasztók se voltak) és mindössze 2 db szünettel ugyanazt a tanárt hallgatni, aki végig ugyanarról papol!


Mindezt azért, hogy web front-és backendből semmivel se legyek okosabb. Az adatbázist az ismerősömtől tanultam meg, nem a Soterben, a szoftver modul meg kb 5%-ot adott hozzá az autodidakta szerzett tudásomhoz.

Nem javaslom.


Hosszan:

25-en kezdtünk és normál időben 4-es vizsgáztunk, ebből 3-unknak sikerült elsőre.

Még asszem további 4-en fognak vizsgázni tőlünk.


A képzés elején töltelékmodulok, amik a szak 2 éves formájában még jók is lehetnek, itt, úgy, hogy 1 nap vagy 1 hétvége van rájuk, nevetséges. Nem is veszik komolyan.


Utána adatbáziskezelés, web és szoftver.

Adatbáziskezelés helyett a mi tanárunk már a programozást kezdte el, az adatbázist le se adta rendesen.

A web tanárunk maga se értette, amit oktatott. Halál unalmas órákat tartott. Mindenbe belecsaptunk: HTML, CSS, JS, PHP, MySQL. A számonkérés színvonala is elég magas volt. De semmit se lehetett igazán megérteni, mert rosszul is magyarázott és az idő se volt elég.

A szoftveres emberke az elején lassan haladt, a végére nem fértek bele igen fontos dolgok. Én autodidakta is tanultam mellette, így a végén egyrészt azt éreztem, hogy van vagy 10 fontos dolog, ami kimaradt, másrészt egy-két dolgot mintha jobban értettem volna, mint ő maga.


A számonkéréseken nem az a lényeg, hogy értsd az objektumorientált programozást, design patterneket tudj használni, szép angol változóneveket adj, hanem kilóra minél több működő funkciót zsúfolj bele, ha csúnya a kód, nem gond.


A záródolgozatomban végig angol változónevek, 30 db class, 4-5 design pattern, 2 olyan technológia, amit magamtól tanultam meg. Mindez 4-est ért, mert a funkcionalitása kevés meg mert a védésen ügyetlen voltam, miután semmi útmutatást nem adtak.

2020. máj. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a reszletes valaszt. Vagyis kb jobban jarok, ha itthon tanulok, ahogy eddig is.
2020. máj. 13. 12:17
 3/5 anonim ***** válasza:

A Soter-Line után kapnál OKJ-s papírt. Minden másban jobb otthon, ha motivált vagy és magadtól is csinálod. Ha viszont nem tudsz magadtól leülni, a Soter-Line se ér semmit.


Viszont úgy hallom, hogy a hosszabb bootcamp-eket is istenítik! Pl Codecool.

Ezen lehet érdemes még elgondolkoznod.

2020. máj. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Téged remélem már eltántorítottalak, de azért leírom azt is, hogy elvileg Java és C# van a szoftver modulon, gyakorlatilag sok tanárnál vagy egyik, vagy másik.


Mi kezdtünk A-val, majd áttértünk B-re. A nagyobb részét B-vel toltuk végig.

Holott a tanárunk B-t utálta, folyamatosan szidta, a naming convention nagy részét direkt nem tartotta be, a nyelv fő funkcióit általában nem mutatta meg.

Megtehette volna, hogy inkább A-t tanítja, ha azt jobban szereti. Jobban is oktatta volna valószínűleg.


Szóval ez is egy szépség volt.

2020. máj. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jelenleg a freecodecamp-en tanulok,ahol 6 bizonyitvanyt lehet szerezni, az OKJ szamomra nem fontos, mert a suli utan ugyis visszamennek Londonba, most csak a covid miatt vagyok itt.

Jo lett volna egy bejaros suli, de ez igy nagyon bizonytalan, hogy ennyi penzt adjak ki valamire, amit meg tudok magamtol is tanulni.

A codecoolra meg ranezek azert.

2020. máj. 13. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!