Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mely társadalmi csoportok...

Mely társadalmi csoportok körében népszerű a tetoválás?

Figyelt kérdés

Egy iskolai feladathoz kellene

Előre is köszönöm a válaszokat. :)



2020. máj. 17. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

- Rabok.

- Romák.

- Neo-keresztények.

- Vega-gyúrósok.

- Feltűnési viszketegségben szenvedők.

- Keménynek látszani akarók.

2020. máj. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Egyszerűbb, kevésbé iskolázott emberek között volt régebben, manapság már rengeteg fiatalnak van, iskolai végzettségtől függetlenül.
2020. máj. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Mondd meg a tanárodnak, hogy válasszon másik szakmát. Aki ilyen hülyén látja a világot, az igazán nem tanárnak való
2020. máj. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Tanáromnak is van, orvoson is láttam már
2020. máj. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem egyáltalán nem tásadalmi csoporttól függ, ez teljesen egyénfüggő.
2020. máj. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kiknek van és kiknél népszerű, az máris teljesen más. A mai napig vannak törzsi és bandatetoválások is, ahogy régebben is, viszont nem köthető fixen társadalmi körökhöz. Attól, hogy valaki börtönviselt, nem egyenértékű, hogy tetoválása is van és ez fordítva sem igaz.

Vannak bizonyos emberek, akik több társadalmi csoporthoz is tartoznak és nincs, vagy épp van tetoválásuk.

A kérdésed szociológiai értelemben illogikus és irracionális.

Ha iskolai feladat, akkor ezt a témát a legjobban közvélemény kutatással tudod körüljárni, de akkor sem fogsz egy teljes mértékben ideológiai alapú választ kapni rá.

Valami olyasmi fog kijönni, hogy bizonyos körök-csoportok tagjai között elterjedtebb és népszerűbb, de nem mondható ki egy csoport sem, hogy ott népszerű, vagy ott elterjedt. Ennek a legnagyobb példája a tetoválók. Mindenki azt hinné, hogy egy tetováló is ki van tetoválva. Mégis vannak tetoválók, akiknek egyetlen egy tetoválása sincs.

2020. máj. 18. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16%

Az igénytelenség egyik tünete a tetoválás. Az igénytelenség pedig elterjedtebb az alsóbb társadalmi csoportokban.


Amúgy meg felmész a sciencedirectre, beírod a megfelelő keresőszavakat és keresgélsz. Ha valami tetszik akkor a doi számot bemásolod a sci-hub.tw-re és elolvashatod az egész cikket. Pl:

[link]


Amúgy meg ezzel szépen illusztrálhatod az iskolai beadandódat.

[link]

2020. máj. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
59%
Utolsó, szerintem te nagyon elvagy tévedve. Mióta vall igénytelenségre a tetoválás? Manapság már rengeteg ember varrat tetoválást, persze vannak olyan tetoválások amik igénytelenek, de azért a legtöbb amit az embereken látok kifejezetten jól néz ki. Manapság már nem csak a raboknak van....régebben nem sokra néztem a tetoválásokat, de most én is tervezek csináltatni.
2020. máj. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudom, hogy társadalmi csoport szerint hogyan oszlik meg a tetováltak száma. De valószínűleg a természethez közel állóktól távoláll maga a szemlélet is, hogy a saját bőrüket megjelöljék.

A kelet/óceániai kultúrák felszínes pártfogói biztos első kifejezésként tetováltathatnak.

Furcsának tartom, ha tényleg vannak orvosok, eü dolgozók, akik a biológiai tanulmányaik ellenére tetováltak.

2020. máj. 24. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!