Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ma lettem 18 éves. Mostantól...

Ma lettem 18 éves. Mostantól teljesen megváltozik az életem, vagy megy minden ugyanúgy a normális kerékvágásba? Mi a felnőtté válás előnyei és hártányai?

Figyelt kérdés

2020. máj. 17. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Az életed akkor változik meg, ha megváltoztatod. A felnőtté válásban a legfontosabb, hogy a saját életed felelőssége mostantól a tiéd, nem a szüleidé. Ezt használhatod jóra, rosszra, csak rajtad múlik. Manapság elég sok esetben nem változik semmi, a gyerekek később "repülnek ki". Nyilván egy családi otthonban azzal, hogy valaki 17 helyett 18 éves, de ugyanúgy nincs mondjuk keresete és eltartják, nem sok minden változik. De mostantól csak rajtad múlik a változás, nem várhatod rajtad kívül álló emberektől, hogy egyengessék az életedet, a te kezedben van.
2020. máj. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Semmi se fog megváltozni.
2020. máj. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
78%
Mostantól már írhatsz a szexuális kategóriába is.
2020. máj. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Tök ugyanolyan lesz, annyi különbséggel, hogy legálisan vehetsz alkoholt
2020. máj. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát őszintén szólva 33 évesen, 2 gyerekes anyaként sem érzem magam igazán felnőttnek...
2020. máj. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%

Az én életemen anno az égvilágon semmit nem változtatott. Augusztusi vagyok, a 18. szülinapom után mentem 12.-be, úgyhogy ugyanúgy otthon laktam, szülők tartottak el, ugyanazok az elfoglaltságaim voltak. Dohányozni sose dohányoztam, alkoholt meg egészségügyi okokból nem fogyaszthatok, szóval konkrétan nem változott semmi. :D


Amúgy (ha nem a jogi értelmét nézzük), felnőtt sem egy számtól leszel, hanem inkább az életmódodtól, viselkedésedtől. Én is hasonlót mondanék kihívásnak, mint az első, hogy magadnak kell igazgatni az életedet, a saját ügyeidet kell intézned, neked kell ellátni magadat, és neked kell felelősséget vállalnod, ha valami nem sikerül. De én ezeket nem akkor éltem át, amikor betöltöttem a 18-at, hanem amikor egyetemre mentem másik városba, 19 évesen.

2020. máj. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!