Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem viselnek az emberek...

Miért nem viselnek az emberek legális önvédelmi eszközöket? TE, igen te, te miért nem?

Figyelt kérdés

Íme csak az elmúlt 1-2 HÉT eseményeiből:


- késelős fiatalok hordája

- babakocsis nő megtámadása és kirablása

- kutyauszítós rablás

- család autóját megállító cigók

- késes boltrablás

- ...


Miközben van pénz német prémium kocsira, Apple telefonra, Nike cipőre, óriás TV-re, 500.000 forintos számítógépre a GYEREKNEK, JÁTSZANI,...

Akkor miért nincs pénz, 2000 forint egy spray-re, vagy 40 egy gázpisztolyra?

NEM a jogi, hanem az emberi oldala érdekel a dolognak!


Miért jó megveretni, lekéseltetni, megerőszakoltatni magad?

Ennyire benned van a politikai agymosás, hogy "Fegyver csak a rendőrnek kell és szabad!"?



2020. máj. 25. 10:31
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Törvények nem rettentenek el senkit , aki rablásból él plusz ostoba es iskolázatlan az nem a szabalyokat böngészi . Fegyelmezést a család az iskola adná elvileg de szűkül a lehetőség és a jogok gatoljak őket . Következő a sport hasznos kreativ tevekenység lenne ami segit de ezt sem űzik . Ami hasznos lenne az a sorköteles katonaság . Nincs . Ahol van ott büszkék rá hogy katonák Usa Kanada Svajc Izrael , a szabad fegyverviselés elrettenti a tamadast ha nem kivegzi a megtámadott . A gyilkossagok fejlett orszagokban statisztikailag többségben sittesek es illegalisan hordott eszközökkel intézik . Fejletlen térségekben meg szinte 100% .
2020. máj. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

20.-nak.


Az USA-ban rengeteg ILLEGÁLIS, azaz törvénytelen fegyver van kint.


Szlovákia jobb példa. Ott minden 33. emberre jut lőfegyver. És jó ha évi 1 eset van.

2020. máj. 25. 13:01
 23/33 anonim ***** válasza:
36%
13as 20as # Tudjatok e ez a viselkedés amit képviseltek haború esetén minimum szabotőr vagy arulo kém minőség ? Hadbíróság és jobb esetben sitt rosszabb verzió árokba lövetnek . Iskolai mészarlasokat mind lopott illegalisan szerzett fegyverekkel alvilagi kölkök intézték . Nem volt nagykorú 21 éves egyik sem . A sitt üdülőtelep , barom jogrendszer kivaltsagokat enyhítéseket ad gyilkosoknak . Akik jó magaviselettel kedvezménnyel szabadulnak . Emiatt miert nem sír a szátok ?
2020. máj. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


[link]


3 példa. És aki szerint ezeket nem oldotta volna meg egy spray, vagy pláne pisztoly, az vagy troll, vagy nettó idióta, vagy fizikailag olyan szinten van, hogy ne járjon az utcán egyedül, csak az ápolójával.

2020. máj. 25. 13:13
 25/33 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet ilyet találni, nem kell terelni. Én is jöhetnék az esetekkel, amikor tényleg önvédelem volt, de az áldozatot ítélik el, mert 1) nem tudja, hogyan kell használni a fegyvert, ami van nála, ezért súlyos sérüléseket okoz vele 2) ha kisebbségivel állsz szemben ellened lesz 15 tanú, te meg ott leszel egymagad, és bizonyítsd, hogy nem te szúrtál vagy ütöttél először, sok sikert.


Nem képzett harcművészekről van szó, hanem átlagemberekről, basszus. Nem véletlenül mondják, hogy ha valakinél úgy van fegyver, hogy használni nem tudja, akkor sokkal több kárt okoz vele, mint ha semmi nem lenne nála. Egyébként is nagyon necces a határ, hogy mi számít még jogos önvédelemnek és mi nem, EGYÁLTALÁN nem elvárható, hogy valaki, aki sosem volt ilyen helyzetben, majd ott felméri, hogy mit lehet és mit nem.


Egyszerűbb sírni, hogy brühühühü lipsik mosdatják a gyilkosokat, de el kéne gondolkodni, hogy mennyire reális ez a világkép, hogy akkor adjunk mindenkinek fegyvert, és hirtelen minden megoldódik. Mennyire szánalmas gondolkodás ez.

2020. máj. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Aki nem tudja a fegyvert használni az nem tartja magánàl logikus . 15 cigány 1 magyar esetén akkor hinné el a bíróság hogy egyedül ment neki a tömegnek ha te lennél a bíró .....
2020. máj. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Én otthon nagyobb veszélyben érzem magam az agresszív alkoholista apám miatt, ezért kést tartok az íróasztalom fiókjában... Szerencsére nem kellett még használni, de biztonságérzetet ad.

Utcán körültekintő és ében vagyok, ezért már jó nagy ívben kikerülöm a gyanús alakokat. De egyébként tervben van már egy ideje valamilyen védekezőeszköz beszerzése, csak lusta vagyok/elfelejtem.

2020. máj. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

25.-nek.


"Inkább 2 rendőr kísérjen, mint 1 pap."


De amit te leírtál, az akkor azt jelenti, hogy te inkább kiraboltatod magad, mintsem 2X gázzal pofán lődd a támadód?

A barátnőd, inkább erőszakoltassa meg magát, mintsem spray-t vigyen futáskor, a parkba?


Gratulálok!


Ugye nem is vezetsz? Mert mi van, ha elütsz valakit? Vagy belemész valakibe.

2020. máj. 25. 13:40
 29/33 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Sok a beteg ember sajnos... Pont ezért mindig van nálam gázspray. Télen elfér a zsebben, ilyenkor táska legjobban elérhető zsebében.
2020. máj. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Van nálam spray, az autóban meg van egy acélból készült biliárd dákó, önvédelemre ha kell. Eddig még nem kellett elővennem.


A paprikaspray titka annyi, hogy ha olyan helyen jársz, akkor zsebben kell tartani, ahol bent van a kezed is, így nem kell bénázni ha gyorsan kell használni.


Kutyauszítós rabláshoz még nem volt szerencsém, de általában kutyaséta közben töltök órákat az utcán (néha egyedül), nem hiszem hogy 2 80 kilós félig medve kutyával bárki is meg merne támadni.


A házamban távfelügyeletre szóló riasztó és kamera is van, aki meg bejön és túléli a kutyákat, azt utána megismertetem a baseball ütőmmel, aztán vagy bedarálom kutyakajának vagy megy a komposztálóba a palánták alá.


Egyébként 1x voltam a 32 évem alatt éles helyzetben, akkor meg tudtam magam védeni egyedül 3 ember ellen. Nyilván vannak nálam erősebbek, de nem pánikolok, plusz van nálam mindig önvédelmi eszköz.


Nyilván egy 50 kilós nő jobban megijed, pláne gyerekkel, babakocsival és nem gondolkozik racionálisan.

2020. máj. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!