Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sokan 40...

Miért van az, hogy sokan 40 éves korukra sem tudnak semmit felmutatni?

Figyelt kérdés
Azért merült ez fel bennem, mert egyik barátnőm most ment ki külföldre egy férfival, aki 40 éves és semmije nincs. Nekem ennyi idősen már saját tulajdonú lakásom van, igaz hitelből lett. Mindig is dolgoztam, és nem volt probléma a hitelt fizetni, mellette meg is tudtam élni szépen, persze be kellett osztanom a pénzt. Semmi szülői segítségem nem volt. A környezetemben szinte mindenkinek sikerült ezt megcsinálni. Az érdekelne, hogy az mit ront el, akinek nem megy.
2020. máj. 26. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezer oka lehet.

Nem tudott elsajátítani semmi jól fizető szakmát, fiatalon el kellett költöznie, és a kis fizetését elviszi a létfenntartás, folyamatos túlköltekezés, vagy munkaképtelen szülőjén kellett segítenie, tényleg bármi lehet, nem feltétlenül kéne emiatt ítélkezni.


Ismertem egy betanított munkás fazont, szerintem 50 körüli volt. Nem tudom mit csinált előtte, de állítólag valami nagy vagyonos figura volt, volt három házassága, mindegyiknek válás lett a vége, meg az hogy a volt feleségei, meg azoktól a gyerekei kisemmizték, és így került 50 fölött padlóra semmi nélkül, úgy hogy éppen csak elvegetál.

2020. máj. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az azért más, ha valakinek már megvolt az egzisztenciája, de valami rosszul alakul és elveszíti.
2020. máj. 26. 18:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne. 44 éves pasival jöttem össze. Se lakása, se autója, se jogsija... Van viszont egy anyja akivel együtt él egy nagy házban, es egy koztisztviseloi állása. Én már 18 évesen önálló voltam m. Sajnos nem is működött a kapcsolatunk, annyira mások voltak az életről az elképzeléseink. Máig nem értem hogy nem harcolt soha semmiért. Még a kapcsolatunkert sem.
2020. máj. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek az a célja, mint neked, kedves Kérdező. Nem értem, hogy nem lehet ezt 40 évesen felfogni.


"Az érdekelne, hogy az mit ront el, akinek nem megy." Úgy érted, ha valakinek más céljai és lehetőségei vannak, mint neked, az elrontotta az életét? Te és az egód mekkora ingatlanban éltek? Egy hangárban?


Nem mindenki számára érték kuporgatással tölteni élete legszebb éveit, hogy élete végére legyen egy lakódoboza, amiért irracionális árat fizetett a banknak.

2020. máj. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A "semmit nem tud felmutatni" melyik részét nem értetted? Arról sincs szó, hogy mondjuk beutazta volna az egész világot, vagy jó állása lenne, a semmi, az semmi. Most ment ki külföldre melózni, egy gyárba, egy táskányi ruhával. Igen, úgy gondolom aki itt tart ennyi idősen az egy nulla.
2020. máj. 27. 07:46
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
És milyen szempontból nulla az ilyen ember számodra? Te is csak az anyagiakkal jössz, de simán lehet egy ilyen valaki messze feletted áll pl műveltségben, akár intelligenciában, netalán humorban, emberségben. Nagyon felszínesen ítélkezel, azt se tudod mi vezetett emberünk életében oda, hogy ott tart. Ezeken kellene elgondolkodnod inkább.
2020. máj. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
en azt gondolom hogy egy intelligens embernek megvan az igenye bizonyos szintu eletre. Nekem mindig fontos volt az OTTHON. nem a lakas vagy haz, az OTTHON. 26 eves koromban vettuk az elso hazunkat persze hitelre. most mar idos vagyok de mindig fontosnak tartottam hogy lehetoleg sajat fedel legyen a fejem felett kolcsonnel vagy anelkul az mar nem erdekes. de ne kelljen rettegni orokke hogy mikor kell koltozni, pedig itt ahol elek (nem Mo) sokan elnek berelt lakasban. viszont nekem rettenetesen fontos volt mindig hogy milyen erzelmi beallitottsagu az ember. talan ezert is sikerult megtalalnom azt az embert akivel 44 eve vagyunk egyutt. es maradunk amig az ut el nem fogy;-)
2022. febr. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!