Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is baromságot...

Szerintetek is baromságot adtak Yoda szájába? (tedd vagy ne tedd, de ne próbáld)

Figyelt kérdés

Megvannak azok a jelenetek a Star Warsból, amikor Yoda tanítja Lukeot?

https://www.youtube.com/watch?v=pZwBkW8J5bA


Egy barátom hívta fel rá a figyelmet, hogy ez milyen nagy bölcsesség. Jobban belegondoltam és rájöttem, hogy tökre nem értek vele egyet. Az ember élete egy nagy próbálkozás. Soha sem tudhatod, hogy mi az ami sikerül és mi az, ami nem. Ennélfogva egy olyan mentalitás szükséges, hogy ha elbuksz, akkor tovább folytatod, tovább tapogatódzól, hogy hogyan tovább, addig amíg végre rá nem lelsz a jó útra. Próbálkozni emberi dolog, és becsülendő. Ez a tedd vagy ne tedd oda fajul, hogy ha az emberben van egy kicsike bizonytalanság, akkor nem fog lépni. És teljesen természetes, hogy az ember bizonytalan, mivel nem jövőbe látó és tisztában van a bukás kockázatával.



2020. máj. 29. 11:39
1 2
 11/17 anonim válasza:
86%

Szerintem ez a mondat nem teljesen azt jelenti amiről ti beszéltek. Itt arról van szó, hogy ha valamit csinálni készülsz, azt hittel, magabiztosan tegyed, ne kételkedj. Hogy, ha nem hiszel saját magadban nagyobb eséllyel nem fog sikerülni.

Nem arról van szó, hogy ha egy picit is kételkedsz akkor inkább hagyjad, hanem pont arra buzdít, hogy legyen hited, győzd le a kételyeidet, mert ez a siker kulcsa.


Ez látszik a filmből is, Luke azt mondja: "Alright, I'll give it a try", mire elhangzik az említett mondat. Itt az volt a probléma, hogy Luke nem hitte el, hogy sikerülni fog, gondolta lesz ami lesz. Yoda csak felhívta a figyelmét, hogy ez egy rossz hozzáállás, több magabiztosság és hit kell ahhoz, hogy sikeresen véghezvidd a terveidet.

2020. máj. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
11 en is errol beszelek, csak telefonon utalok sokat irni.
2020. máj. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
46%

A legtöbb ember szereti, ha egy mondatban felfoghat valami húúú, de bölcs dolgot. A valóságban ezek viszont csak bölcsnek tűnő dolgok. Na, ez pont ilyen. Jól hangzik, fontos karakter mondta, ezért sokak gondolkodás nélkül úgy fogják fel, hogy ez biztos annyira okos mondás. Közben pedig, egyáltalán nem.

Egyrészt, az élet próbálkozásokról szól. Másrészt, lehet akármennyire akarni dolgokat, de egy 100 centis kínai nem fog a profi amerikai ligában kosarazni.

Ez az idézet csak egy gagyi közhely.

2020. máj. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
49%
Szabó Péter ilyen színvonalú bullshit bölcsességekből gazdagodott meg.
2020. máj. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Alapjában a filmeknek és a meséknek is van valami rejtett információ és tanulságtartalma.De a Star Wars esetében ez elég langyos és nem kell neki nagy jelentőséget tulajdonítani.
2020. máj. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nekem erről mindig az ugrik be, amikor a szüleim Yodától függetlenül tanítottak a következőre:


Ha előzni akarsz, akkor csináld, vagy ne, de ne tétovázz.


Így bár értelek kérdező, én is úgy fogom fel, ahogy a film is próbálta közvetíteni: vagy csinálj valamit, vagy inkább ne, annak semmi értelme, hogy nem veszed magad komolyan és nincs elhatározásod.


Semmi baj nincs azzal, ha van benned félsz/kétely, de ha nem hiszel magadban, a célban, akkor nem is fog sikerülni.


S ez így van, saját tapasztalat.

2020. máj. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
#16: Ez a nem hiszel magadban, nem fog sikerülni pont annyira közhely, mint a Yodás dolog. Ez alapján nekem nem lett volna jogsim, OKJ-m és hasonlók. De, mégis lett.
2020. máj. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!