Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyar börtön statisztika...

Magyar börtön statisztika etnikai alapon ?

Figyelt kérdés

Létezik olyan (leginkább hivatalos) statisztika hogy magyarok és romák (cigányok) illetve egyéb etnikai alapon milyen arányban vannak a büntetés végrehajtási

intézményekben ?


Olyan találtam hogy életkor,magyar és külföldi állampolgár stb.


2020. máj. 31. 15:49
 1/8 Quatermain ***** válasza:
84%
Ezeket az adatokat nem is igen tartják nyilván illetve erősen titkolják, de az igazság szerintem enélkül is evidens.
2020. máj. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet szerintem felmérni mert az hogy vki c.gany/roma az csak olyan alapon müködik hogy sajat magàrol azt àllitja vagy nem.

Mivel nincs c.gànyorszàg. igy szàrmazàs ilyen alapon nem hatàrozhato meg (most eltekintve Romàniàtol)

Es a java részük anyakönyvében is az kerül a korhazban hogy magyar. Magyar allmpolgar stb.

Szoval lehet hogy a börtönben egy feher ül csak, de papiron mind magyar.

2020. máj. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen nyilván való,de azért kár hogy nincsenek ilyen statisztikák 1-2 vitát hamar lelehetne zárni ezzel.
2020. máj. 31. 16:17
 4/8 anonim ***** válasza:

Tessék statisztika: személyi igazolvany szerint 100% magyar àllampolgàrok vannak a magyar börtönökben. Szoval magyarok.


Igy jobb?

2020. máj. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4


Nem,mert etnikai alapon kérdeztem.


Népszámlálásnál az etnikai hovatartozáskor nem mindenki magyar,vannak romák,stb stb itt is önkéntes bevallás szerint megy a dolog,akkor a börtönökben is lehetne ilyesmi.


Még mielőtt félreértés esne és kapnám a privátokat nem vagyok rasszista.

2020. máj. 31. 18:14
 6/8 anonim ***** válasza:

A hovatartozas bevallas alapon müködik csak.

A cigok meg azt allitjàk magukrol hogy magyarok :)

2020. máj. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6 Azért vannak akik bevallják,de nyilván magasabb a valós szám.


Azért érdekes hogyha a roma származásból adódóan jogosultak lesznek valamilyen pénzre vagy juttatásra-kedvezményre akkor "igen roma vagyok".


Tudom kicsit érdekes a példám de remélem érthető :D

2020. máj. 31. 18:20
 8/8 anonim ***** válasza:

Bortonor baratom meselte,h 99%-ban csakciganyok vannak a bortonokben...

A rendorsegen is van ciganybunozes csoport...csak ezt titkoljak....

2020. máj. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!