Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogos védelmi helyzetnek...

Jogos védelmi helyzetnek számít? (lent)

Figyelt kérdés
Ma sétálunk barátnőmmel az utcán és 3 aluliskolázott srác áll és rácsapott az egyik barátnőm seggére. Én pedig kérdezés nélkül megütöttem a srácot. Ezt követően elkezdtek feljelentéssel fenyegetőzni és elmentek. Szóval kíváncsi lennék rá, hogy most jogos vagy jogtalan volt a cselekedetem, ha pedig jogtalan akkor érdekelne a miértje? Vagy máskor hogyan kerüljem el az ilyen helyzeteket? Mert nem fogom hagyni, hogy az ilyen evolúciói söpredék emberek megalázzák őt vagy engem.

2020. jún. 2. 18:24
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagy tehetnek egyáltalán ezért bármilyen feljelentést is?
2020. jún. 2. 18:27
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tehetnek feljelentést, talán garázdaság miatt indítanának ellened eljárást, bár szerintem semmi ilyenről nem lenne szó.

Nagyon jól tetted, emiatt a rendőrségnek eszébe nem jut majd hogy kopogttasson az ajtódon, ilyen "pitiáner" jelenségekkel nem foglalkoznak.


Tényleg nagyon jól tetted, barátnőd is biztonsan büszke rád hogy kiálltál a becsülete mellett! :)

2020. jún. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Személy ellen, csoportosan elkovetett , nincs semmi baj azzal amit csinaltal, megall jogos vedelemnek
2020. jún. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tenni tehetnek, mert azért ez nem kifejezetten a jogos önvédelem esete.
2020. jún. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!