Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A legtöbb youtubert miért nem...

A legtöbb youtubert miért nem érdekli mások személyiségi jogai?

Figyelt kérdés

Annyi utazós vlogot látni, amin random embereket, rendőröket, kérdezgetnek és annyian mondják, hogy légyszíves ne vegyél fel, vagy ne kamerázz le, vagy azt, hogy csak akkor, ha kitörlöd a felvételt.


Látszik a videóban, hogy már kamerázva megy oda hozzá, mutatja az arcát és csak utána fordítja el a telefont (vagy épp kamerát), miután kérték, hogy ne.


Az egészet ki kéne vágniuk! Ha hozzám odajön valaki kamerázvaés megkérem, hogy ne vegyen föl, aztán elteszi, de még feltölti azt, ahogy odajött hozzám és meg is szólaltam a videójában.


Ennyi erővel több milliós bírságnál tartunk/ youtuber. ha paanszkodnának az emberek. valószínűleg azért nem teszik, emrt nem látták a videót.


És ezt azért írom ki ide, mert már velem is megtörtént.


Váci utcán sétáltam a barátnőmel nézelődve, amikor valamelyik magyar youtuber turistának nézett minket és angolul megszólított, hogy milyennek tartjuk amgyarországot. Én egybőn mondom (angolul), hogy legyen szíves nem vegyen fel, mert nem járulok hozzá a felvétel elkészítéséhez. (barátnőm is mondta). Ezután a föld fele fordította a telefont és kérdezte, hogy így jó? Én mondtam ,hogy yes, és bla bla bla, elmondtam, hogy mi tetszik magyarszágban (ezt hitte turisták vagyunk)


Aztán emlékezetből megtaláltam a oyutube-on a csávót (nem szeretném a nevét leírni, ha nem gond) és a videót is, ahol szinte vágatlanul benne vagyok én is és a barátnőm is. Az, ahogy odajön, és megkérdez, emg az is, ahogy megkérem angolul, hogy ne vegyen fel.


Na. én letöltöttem a videót és emailben megkértem, hogy törölje az EGÉSZ videót, mert direkt megkértem, hogy NE vegyen fel. Ezt már magyarul tettem, mert ez több a soknál.


Ott mondta, hogy már bocs de nem fogja törölni, már kb 200 ezren látták.


Én akkro mondtam, hogy oké utolsó figyelmeztetés, vagy megyek a rendőrségre (megyünk, emrt a barátnőm is nagyon bepöccent).


Itt még hozzámvágott pár dolgot, hogy mit képzelek, hogy csak úgy töröltetem a videóját, amikor megkértem, hogy ne vegyen fel, akor le is tette a telefont.


Írtam neki, hogy ez igaz, de az nem azt jelenti, hogy bármi mást viszont felrakhatsz rólam.


Aztán elmentem a rendőrségre feljelentést tenni, elfogadták, másna az egész csatornáját és email címét töröltették.

Én pedig kárpótlásuk 25e Ft-ot kaptam.


2020. jún. 7. 16:05
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
41%

9/10: A kérdezőt nem közszemlére tették, és nem röhög rajta senki. Egy normális kérdést tettek fel neki. Ennyi erővel az nem zavar, hogy mindjuk bemész egy bankba, egy boltba, vagy egy plázába, ott is kamerák figyelnek. Tiltakozhatnál az utcai térfigyelő kamerák ellen is.

Ebből is csak egy ilyen antiszociális, korlátolt országban csinálhatnak problémát. Minden baromságért a rendőrségre rohangálni, meg sunyi módon feljelentgetni a szocializmusban volt jellemző.

2020. jún. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

8-as. miattam csak a videót törölték volna. De mivel kiderült, hogy több, mint 10 videójában van ugyanilyen szituáció, ezért törölték az egész csatornáját.


Amúgy nem én kértem, hogy akár egy videóját is töröljék. Megelégedtem volna egy jó pár milkás büntetéssel is.

2020. jún. 7. 17:59
 13/33 A kérdező kommentje:
11# látom nem érted. Azzal ,hogy egy boltba bemegyek hozzájárulok, hogy felvegyen a bizt. kamera. De azzal ,hogy az utcán sétálok nem járulok hozzá, hogy bármilyen vadidegen a pofámba tolja a kamerát és aztán a felszólításom ellenére is több százezres nézőközönség elé állítson.
2020. jún. 7. 18:00
 14/33 A kérdező kommentje:
11. Olvasd el az egész kérdést és akkor nem lesznek ilyen téves gondolataid. ELŐSZÖR felszólítottam emailben, hogy törölje a videót, mert szerepelek benne, pedig kértem, hogy NE! Mivel többszöri felszólításra sem törölte, ezért elmetnem a rendőrségre. ENNYI!!!!
2020. jún. 7. 18:04
 15/33 anonim ***** válasza:
56%

"Megelégedtem volna egy jó pár milkás büntetéssel is."


Értem ezek szerint nemcsak egy pitiáner spicli vagy, hanem végtelenül rosszindulatú is, aki bárkit tönkretesz aki valamiért nem tetszik neki.

2020. jún. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
45%
Ha ettől 'antiszociális' vagyok, akkor oké, vállalom. De ne kamerázzon is posztoljon rólam semmiféle önjelölt youtuberke az engedélyem nélkül. Én is feljelentettem volna, plusz bepereltem volna sérelemdíjra.
2020. jún. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

15 :D Milkacsoki ;)


16. Egyetértek, nem értem, hogy a jogos fennakadásom miért kifogásolható egyesek számára....

2020. jún. 7. 18:16
 18/33 A kérdező kommentje:

Rendőrségi felszólítás :D Azért mentem rendőrségre, mert az én felszólításom nem ért semmit. Átvizsgálva a csatornáját minimum 10 videóban találtak személységi jogsértést, ezért többet meg se néztek, eljárás indult ellene.

Annyit osztottak meg velem (rendőrségen), hogy rajtam kívül még 38 ember elle követett el jogsértést. És annak ellenére, hogy azok az ebmerek nem tettem panaszt, attól még a videóban ott van a kijelentésük, hogy NE VEGYE FEL ŐKET!!


25e Ft-al távozhattam kárpótlásul. Plusz törölték a csatornáját és letiltották az email címét. Ebből majd tanul.

2020. jún. 7. 18:19
 19/33 anonim ***** válasza:
35%

Szóval mondjuk Magyarósi Csaba aki az ország egyik legjobb youtubere, azért ne csinálja a minőségi utazós és utcai vlogjait, mert a jelentéktelen KisPistának nem tetszik az se ha a másik ember ránéz. Az ilyenek nem is értem, miért mennek emberek közé, és miért nem otthon poshadnak inkább a 4 fal között.

Azt elismerem, hogy hibázhat a youtuber ha meg sem próbálja megbeszélni az illetővel a dolgot. A SimpleSamTv, és a Fun4Money például mindig kérnek engedélyt, hogy feltegyék a videóikat.

Ettől függetlenül a kérdező egy merev boomer, aki gondolom már a suliban is elsőként rohant árulkodni a tancsi nénihez.

2020. jún. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
67%

De nem fogod fel, hogy nem utazásról készült felvételekről van szó!? Nem a táj vagy az épületek tiltakoztak, hanem emberek, akiket konkrétan zaklatott. Ha nemet mondtak a szereplésre, akkor miért kellett közzétenni ezeket a felvételeket?

El vannak egyesek tévedve, amikor azt hiszik, hogy a 'művészetük' jegyében bármit megtehetnek.

2020. jún. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!