Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A legtöbb youtubert miért nem...

A legtöbb youtubert miért nem érdekli mások személyiségi jogai?

Figyelt kérdés

Annyi utazós vlogot látni, amin random embereket, rendőröket, kérdezgetnek és annyian mondják, hogy légyszíves ne vegyél fel, vagy ne kamerázz le, vagy azt, hogy csak akkor, ha kitörlöd a felvételt.


Látszik a videóban, hogy már kamerázva megy oda hozzá, mutatja az arcát és csak utána fordítja el a telefont (vagy épp kamerát), miután kérték, hogy ne.


Az egészet ki kéne vágniuk! Ha hozzám odajön valaki kamerázvaés megkérem, hogy ne vegyen föl, aztán elteszi, de még feltölti azt, ahogy odajött hozzám és meg is szólaltam a videójában.


Ennyi erővel több milliós bírságnál tartunk/ youtuber. ha paanszkodnának az emberek. valószínűleg azért nem teszik, emrt nem látták a videót.


És ezt azért írom ki ide, mert már velem is megtörtént.


Váci utcán sétáltam a barátnőmel nézelődve, amikor valamelyik magyar youtuber turistának nézett minket és angolul megszólított, hogy milyennek tartjuk amgyarországot. Én egybőn mondom (angolul), hogy legyen szíves nem vegyen fel, mert nem járulok hozzá a felvétel elkészítéséhez. (barátnőm is mondta). Ezután a föld fele fordította a telefont és kérdezte, hogy így jó? Én mondtam ,hogy yes, és bla bla bla, elmondtam, hogy mi tetszik magyarszágban (ezt hitte turisták vagyunk)


Aztán emlékezetből megtaláltam a oyutube-on a csávót (nem szeretném a nevét leírni, ha nem gond) és a videót is, ahol szinte vágatlanul benne vagyok én is és a barátnőm is. Az, ahogy odajön, és megkérdez, emg az is, ahogy megkérem angolul, hogy ne vegyen fel.


Na. én letöltöttem a videót és emailben megkértem, hogy törölje az EGÉSZ videót, mert direkt megkértem, hogy NE vegyen fel. Ezt már magyarul tettem, mert ez több a soknál.


Ott mondta, hogy már bocs de nem fogja törölni, már kb 200 ezren látták.


Én akkro mondtam, hogy oké utolsó figyelmeztetés, vagy megyek a rendőrségre (megyünk, emrt a barátnőm is nagyon bepöccent).


Itt még hozzámvágott pár dolgot, hogy mit képzelek, hogy csak úgy töröltetem a videóját, amikor megkértem, hogy ne vegyen fel, akor le is tette a telefont.


Írtam neki, hogy ez igaz, de az nem azt jelenti, hogy bármi mást viszont felrakhatsz rólam.


Aztán elmentem a rendőrségre feljelentést tenni, elfogadták, másna az egész csatornáját és email címét töröltették.

Én pedig kárpótlásuk 25e Ft-ot kaptam.


2020. jún. 7. 16:05
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
56%

Hantahantahantata...


Közterületen bárki kamerázhat, ha nem akarsz szerepelni, akkor nem kell pofáznod :)

2020. jún. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
76%
Hu most jól megcsinaltad a tutit. Veled nem lehet baszakodni
2020. jún. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Ezt pont rosszul tudod. semmit nem számít, hogy közterület-e vagy sem. Az emberek mennyisége számít. ha pl egy 200 fős tömeget lefotózol is kirakod az oldaladra nem kell kérned az engedélyüket. de ha 2-3 emberről van szó, akkor viszont kötelező.
2020. jún. 7. 16:11
 4/33 A kérdező kommentje:
Csak tudjátok.. ha már ki is jelentem, hogy nem járulok hozzá a felvételhez és annak ellenére is kiteszi, akkor ez ezzel jár. Nem értem mi ezzel a gond
2020. jún. 7. 16:13
 5/33 anonim ***** válasza:
90%
1-es, nem jól tudod, közterületen tömeget kamerázhatsz, de egyes embereket fókuszálva NEM. csak ha engedélyt adnak rá!
2020. jún. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
70%

1÷es, olvasd csak, különös tekintettel a képmáshoz fűződő jog szakaszt!!


[link]

2020. jún. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
83%

"Közterületen bárki kamerázhat"


Hát ez így pont nem igaz. Annyira nem, hogy valójában már a legtöbb itt-ott közzétett turistafotóba is bele tudnának jogilag kötni, ha nagyon akarnának, hiszen olyan szigorúak az idevonatkozó szabályok.

Amint valaki/k ki van/nak emelve felismerhetően, máris sérti a személyiségi jogaikat, és nagyon súlyos pénzeket tudnak sérelemdíjként kérni attól, aki ilyen felvételt közzétesz.

2020. jún. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
16%

"Aztán elmentem a rendőrségre feljelentést tenni,"


És most büszke vagy rá, hogy ilyen kicsinyes bosszút álltál? Miért kell egy idegen ember hobbiját, és alkotói tevékenységét akadályozni? Remélem ennél nagyobb örömöd az életben nem lesz.

2020. jún. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
77%

8: nálad teljesen elmentek otthonról???


Törvényt sértett a youtuber! Mi az, hogy hobbi?

Nem folytathat olyan hobbit, amivel más ember alapvető jogait sérti!!!!!


Alkotói tevékenység... Már megbocsáss, de.... :-DDDDDDDDD


Ha majd téged tesz ki közszemlére egy ilyen "alkotó", amikor épp a fenekedet vakarod, és mindenki rajtad fog röhögni - na akkor legyél ilyen búnözővédő!

2020. jún. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
67%

A 2014. március 15-től hatályos új PTK 2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről (Magyar Közlöny):


2:43. § [Nevesített személyiségi jogok]

A személyiségi jogok sérelmét jelenti különösen…

g) a képmáshoz és a hangfelvételhez való jog megsértése.


2:48. § [A képmáshoz és a hangfelvételhez való jog]

(1) Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges.

2020. jún. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!