Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon nehezen viselem ebben...

Nagyon nehezen viselem ebben a melegben a maszkot a buszon. Egész nyáron hogy fogjuk így kibírni?

Figyelt kérdés

Már pénteken is meleg volt, ma meg 27 fok van. Egész hétre ennyit mutat az előrejelzés. A buszon klíma nincs bekapcsolva, folyik mindenkiről a víz, a maszkban kb meg lehet fulladni.

Megmondom őszintén már az orromat nem takartam el vele, mert rendesen rosszul voltam.

Hogy lehet majd őszig így kibírni?



2020. jún. 8. 15:43
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
87%
Én mikor most hétvégén buszoztam, beültem hátra és szimplán levettem, mikor leszálltam felvettem. Se klíma, se kinyitott ablak, ráadásul új busz volt, még töltő is volt rajta, nem hittem el, hogy klímára nem telik. Pár perc múlva abban a melegben elkezdek zavarodott, frusztrált és kimerült lenni, nem bírom, ha rajtam van.
2020. jún. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
80%
Sehogy. Én ezért szoktam csak addig eltakarni a képem, míg felszállok, utána lehúzom az államig a sálat. Szívem szerint ennyi időre se tenném fel, de errefelé szeretnek kötözködni érte a sofőrök, ha nem vagy cigány, vagy 2 méteres tetkós állat.
2020. jún. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
19%
Én gond nélkül bírom, picit kényelmetlen, de hozzá lehet szokni. Sajnálom, hogy az emberek többsége már most szabadulna tőle. Remélem a következő években kötelező marad.
2020. jún. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
85%
#3 Komolyan irigyellek. Én 30 perc után szédülök az oxigénhiánytól. Hogy lehet hozzászokni ahhoz, hogy ne akarjak friss levegőt venni?
2020. jún. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
93%
Azt mondta a rádió, hogy 2020.június 20.-án megszüntetik a vészhelyzetet.Legalább is ezt tervezik, ha minden jól alakul.A nyáron szerintem maszk nélkül szaladgálunk.
2020. jún. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
76%
Azt én sem egészen értem, klímás, új buszokon miért nem lehet bekapcsolni a légkondicionálást. Sajnos vagy ki kell bírni, vagy vállalni a rosszalló pillantásokat (részben jogosak ezek, hisz aki nem veszi le, ugyanúgy küzd vele). Vagy ha sétatávon belül van az úticél, akkor lesétálhatsz egy-két megállót.
2020. jún. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
92%

Én remélem, minél kevesebb ideig kell hordani.


Nem azt mondom, hogy légszomjam van benne, mert az nincs. De kevesebb levegőt kapok és akár ha cipekedem, vagy gyorsan, lendületesen gyalogoltam vagy akár futottam is pár lépést, pl zebrán át, akkor már az a kevesebb bejutó levegő igenis zavaró.


Ráadásul a tömegközlekedésre jellemző az elhasznált levegő (jó, mondjuk nem pont nyáron).

Aki érzékenyebb, annak egy szellőzetlen villamoson, buszon eleve a légzés is kihívás, nemhogy maszkban. Ablakok zárva vagy nem is nyitható, ajtóknál szélfogók, az ajtó a lehető legrövidebb ideig van nyitva, akkor se cserélődik érezhetően a levegő. Ráadásul minél többen vannak, annál kevésbé cserélődik, mert maguk az emberek is felfogják.



Ha ősszel is maszkot kell még hordani, lehet, hogy az egyik utasrosszullétes eset én leszek.

2020. jún. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
18%

Őszintén, ti biztonságban érzitek magatok maszk nélkül? Én nem, és csak akkor marad biztonság érzetem, ha a többi utason is van, lévén szűk, teljesenen zárt terekről beszélünk, ahol sok embert zsúfolnak össze... Hozzá kell szokni, hogy az elkövetkező 2-3 évben az életünk része kell, hogy legyen. Ez mindenkinek az érdeke.


Leszállás után le lehet venni.

2020. jún. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
97%
Ha nyithatók az ablakok, akkor nyugodtan ki lehet nyitni, sőt, kifejezetten ajánlás is. Ha más nem nyit ablakot, nyiss te.
2020. jún. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
88%

"Őszintén, ti biztonságban érzitek magatok maszk nélkül?"

Igen. Amig nem volt kötelező nem vettem fel sehol. Most is csak ott, ahol muszáj. És lám még élek.

2020. jún. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!