Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » 14 éves lány vagyok. Kiskoromb...

14 éves lány vagyok. Kiskoromban nagyon ekcémás voltam, aztán évekre eltűnt. Egy-két éve újra kijött a bőrömön és nagyon nehezen tudom elmulasztani, főleg a nagy melegben és télen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tényleg ki lehet felnőttkorra nőni? Mivel kezeljem, hogy elmúljon? Most Sanatopic krémmel szoktam bekenni reggel és este a könyök-és térdhajlatomat.Előre is köszi a válaszokat!

2015. júl. 25. 00:39
 1/5 anonim válasza:

A személyes tapasztalataim szerint nem lehet kinőni, mindig előfog bukkanni. Nekem is, apámnak is, és még a nevelőapámnak is még mai napig van(pedig ők már eléggé felnőtt férfiak). Én egy Cutivate nevű kenőcsöt használtam, szteroidos volt, így nem ajánlom, de 2 nap alatt minden eltűnt. Csak babatusfürdőt, vagy természetest szappan használok fürdésnél, illetve nagyon száraz bőrre való testápolót (a sima testápolók nem jók). Így nagyjából tudom kontrollálni az ekcémámat, de amikor nagy meleg jön nekem is kijön, bármit csinálok :(

19/L

2015. júl. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem 3 dolog segít: semmi vegyszer, semmi öblítő, semmi szappan, csak ahol muszáj, és nem ülni a kádba, csak zuhanyozni.

Gyógynövénytea-kúra. Talán a gyógyteás lemosás is segít ezen felül.

Gaps-diéta (neten megvan), ami regenerálja a bélflórát, bélfalat, elmulasztja a gyulladást - mert az ekcéma az ételintoleranciának, mérgezésnek egy fajtája.

2015. júl. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jaj, az előbb kifelejtettem: minél ritkábban fürödni!!! A középkorban nem volt senki ekcémás. Ezt a bőrgyógyász "írta fel" nekem és ez segített a legtöbbet!

Ebben a melegben biztosan többet is fürdesz, és hát ez kiszáradásos ekcéma, leviszi a savköpenyt a bőrödről a fürdés, és kiszárad, kisebesedik a bőr.

2015. júl. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

"Csak babatusfürdőt vagy természetes szappant használok fürdésnél, illetve nagyon száraz bőrre való testápolót"

Na ez a baj! Az ilyen kozmetikumok tele vannak káros adalékanyagokkal, kőolajszármazékokkal. Itt egy cikksorozat erről a témáról:

[link]

2015. júl. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi a segitseget es a gyors valaszokat!
2015. júl. 25. 02:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!