Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem érzitek úgy, hogy minden...

Nem érzitek úgy, hogy minden olyan drága, hogy semmire nem elég a pénz, amit megkerestek?

Figyelt kérdés

Fiatal, 30 körüli pár vagyunk és több mint tíz éve dolgozunk már, így sikerült venni ennyi idős korunkra egy használt családi házat némi hitelre. Külföldi munkával, sok-sok spórolással és lemondással, de a nulláról indulva.


Na most, igazából nem keresünk rosszul, mert megvan kettőnknek a fél millió havonta, de sokszor úgy érzem, bármilyen sok pénznek is tűnk ez - sosem gondoltam, hogy megkeresünk majd ennyit vidéken - , gyakran úgy érzem, hogy olyan borzasztó nyögvenyelősen lehet előre jutni belőle.


Fizetjük a hitelt, rezsit, kaját, egyéb kiadásokat (igyekszünk most is spórolósan élni), a mnaradék pénzből próbálnánk "élni" és haladni, de nehéz. Most pl. vennünk kéne két normális biciklit, az egyhavi megspórolt pénzünk simán elmenne rá. Szeretném megcsináltatni 2-3 fogam magándokinál - a körzeti nagyon gáz -, az megint sokba kerül. A házat újítani kellene, de bemegyek a Tüzépre és 200 ezer forintból szó szerint semmit nem veszek... Régóta nem voltunk nyaralni, gondoltam, most kevesebben utaznak majd a vírusos hercehurca miatt, biztos csökkentek az árak, néztem balatoni és horvátországi apartmanokat, mire kiszámoltam, mennyi lenne odautazni, enni, megnézni ezt- azt, megint nem százezer alatti összegek jöttek ki.


Igazából olyan sok mindenünk nincs még, se egy függöny, se cipősszekrény, se kamrapolcok, de minden 20-40-50 ezrekbe kerül, és mire minden összeadok, több milliónál járok.


És akkor arról ne is beszéljünk, hogy még csak a baba is most jön majd..



2020. jún. 11. 08:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%

Amit lehet, családtól, barátoktól kérni. Használtan vásárolni.

Ezzel sokat lehet spórolni. :)

2020. jún. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem csak rosszul gazdálkodtok belőle. Való igaz, a pénz soha nem elég. De ettől függetlenül ketten 500 ezerből nem kellene hogy a nyaralás luxus legyen. Valahol elúszik a pénzetek.
2020. jún. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem érzem, hogy elúszna a pénzünk, hitellel és mindennel együtt havi kb. 200-ból megélünk, a többi megy tartalékba/újításra/luxusra.


Szóval mondhatni a nyaralás is beleférne, de akkor megint csúszik a kerítés, a tető, a stb.... :/

2020. jún. 11. 09:02
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
En egyedül élek honaprol honapra kb minimalbérböl. Soha nem èrtem, hogy ahol kèt munkabér van es jobban is keresnek, azok mièrt nem tudjàk magukat fenntartani sem.ugyanis matematikailag jobban is kène elniük mint nekem.
2020. jún. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

3-as, ki beszélt itt fenntartásról?


Azzal nincs probléma. A szintlépéssel van.

2020. jún. 11. 09:09
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Hát ezt már nektek kell tudni. Gondolom tudtátok milyen házat vesztek. Mennyi van még hátra belőle? Mik a legfontosabbak? Elárulom, anyámék 20 éve vették a házukat, kb minden hónapban újítanak rajta valamit mai napig, pedig nem feltétlen kellene. Horvátországba már 2-3 éjszaka is felüdülés, és nem kerül olyan sokba, főleg ha nem folyton éttermekben esztek. Szerintem egy 150-200-ból kijön.
2020. jún. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a prioritásokat kell mérlegelni. Mi a fontosabb, a nyaralás vagy a kerítés és a tető?
2020. jún. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Nme tudom hogy "éltek" és "haladtok", de valamit nagyon rosszul csináltok szerintem a pénz beosztásával.

Én egyedül keresek ennyit és lakáshitel + kocsi mellett gyakorlatilag mindenre jut amire akarok.

Ahhoz viszont kevés, hogy a lakást házra tudjam cserélni

2020. jún. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
De érzem, de a folyamatos ezen való kesergés biztos nem fog előre vinni.
2020. jún. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
De igen, úgy érzem. Más kérdés, hogy én egyedül élek, minden kiadást magamnak állok, és fele annyi bevételem sincs, mint nektek. Mégis el tudok menni időnként nyaralni.
2020. jún. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!