Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Őszintén, van valaki aki...

Őszintén, van valaki aki ennél a "kérdésnél" a kisbabat választaná?

Figyelt kérdés

Ha választani lehetne, egy aranyos kisbabát mentenél meg a haláltól, vagy 100 teljesen random embert?


Nekem egyik ismerősöm múltkor a kisbabát mondta, "mert az olyan cuki." Egyszerűen nem tudtam vele egyetérteni, mert 100 embert 100 család gyászolna, a babát meg csak 1, és szerintem nekik a legnehezebb. Ti hogy gondolkoztok?



2020. jún. 11. 20:12
A kérdező szavazást indított:
A kisbabát
100 embert
38 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Végeznék magammal. Még teszt szintem sem szeretnék ilyesmibe belegondolni és nem lennék képes mások élete felett dönteni, legyen szó bárkiről és bármennyiről.
2020. jún. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Amit a parancsnokom mond, azt tenném. Egy tűzoltó.
2020. jún. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
A kisbabát azok választanák, akik képtelenek racionálisan gondolkodni.
2020. jún. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Túl sok ember él a földön, és csak ezért a kisbabát, nem azért mert cuki. Ha kiscica lenne ott akkor pláne a cicát, mert az tényleg cuki. Lehet lepontozni :D
2020. jún. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
#1 és a saját életed felett sem vagy képes dönteni?
2020. jún. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ötös.. A sajátom felett dönthetek. A döntés kifejezés nálam magába foglal egy tudatos végiggondolást.... Na mások kapcsán én ehhez a végiggondoláshoz nem vagyok elég okos vagy mindenható. A sajátom fölött sincs garancia, hogy jól döntök. Szerencsére nem is kell másoké fölött dönteni. Nem is értem miért akar bárki ilyenen gondolkodni egyáltalán.
2020. jún. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
logikusan a 100 embert választanám, de ha az én gyermekem lenne képtelen lennék lemondani róla
2020. jún. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

A kisbabát. Alapból egy ki nem fejlődött személyiség, és egy teljesen ártatlan lény. Szóval formálható

Másfelől : Senki nem mondta, hogy a 100 másik ember jó ember.

Harnadrészt anya vagyok. Bele pusztulnék ha elveszíteném a gyermekeim. Szóval ezt más anyának vagy szülőnek nem kívánom.

2020. jún. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%
"Harnadrészt anya vagyok. Bele pusztulnék ha elveszíteném a gyermekeim" - de másik 100 anya elveszítheti a gyerekeit, értem.
2020. jún. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%

Azt sem mondta senki, hogy a másik 100 ember milyen idős, vagy, hogy van még anyja.

Másfelől mint írtam ez sokmindentől függ, de leginkább azért menteném meg a kisbabát mert belőle lehet ember. És mert senki nem mondta, hogy a másik 100 ember esetlegesen nem sorozatgyilkos, vagy egyéb.

2020. jún. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!