Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetemisták (vagy tanuló...

Egyetemisták (vagy tanuló fiatalok)! Mennyire mertek költekezni?

Figyelt kérdés
Én másodéves egyetemista vagyok és még nem dolgoztam és nem dolgozom, így nincsen saját keresetem. Van kb. 600ezer forintom, ami ajándékokból (szülinap, ballagás, karácsony stb.), kisebb nyereményekből, ösztöndíjból gyűjtöttem össze az évek alatt. A szüleim mindenben támogatnak anyagilag is, tehát eltartanak és az alap szükségleteimre nekem nem kell fordítanom semmit. Magyarul a pénzem arra tudom költeni, amire csak szeretném. Viszont nagyon sokszor szembesülök azzal, hogy szívesen költenék valamire (pl. hobbi, ruha, könyv, utazás, tanfolyam, szórakozás stb., bármi), de sajnálom rá a pénzt és egyszerűen nem merem. Szóval csak gyűjtöm, rakosgatom ide-oda és nem veszek meg magamnak semmit sem. Ez nem lenne baj, csak azért ez az összeg nem fog nagy mértékben nőni, igazából nincsen mire gyűjteni (azért arra kevés, hogy az ember komolyan tervezzen vele) és most pedig talán túlzóan spórolok vele.
2020. jún. 12. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Menj el mellette dolgozni. Nyáron is simán meg tudsz keresni 200-300 ezret bármilyen diákmunkával. Akkor tudod gyarapítani a takarekaidat, vagy úgy is dönthetsz, hogy akkor abból költekezel, az eddigihez meg nem nyulsz.

Én végig dolgoztam egyetem alatt, hol ezt, hol azt. Otthon laktam, a rezsibe es a karjába nem kellett beszállnom, egyebeket magamnak fizettem (berlet, telefonszamla,ruhak,szorakozas, stb), nem szortam soha a penzt, de ami kellett/amit nagyon szerettem volna, azt megvettem, így is tudtam spórolni.

2020. jún. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
kajába*
2020. jún. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs annyi keresetem hogy értelme legyen félrerakni szóval nyugodtan költekezek.
2020. jún. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az nem feltétlenül igaz, hogy nincs mire gyűjtened, hisz egyszer biztos el akarsz "szeparálódni" a szüleidtől, önálló életet kezdeni, amikor már egyáltalán nem szeretnél másokra támaszkodni anyagilag, ehhez pedig nem árt, ha van spórolt pénzed. Persze attól nyugodtan költekezhetsz néha, viszont nem felesleges az sem, ha huzamosabb ideig félre van téve, hisz egyszer még jól jöhet egy komolyabb élethelyzetben.
2020. jún. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát jó nyilván, csak ez a pénz azért nem akkora összeg, ami elég lenne egy "komolyabb élethelyzetben". Ezért értem feleslegesnek azt, hogy gyűjtsem, gyűjtsem stb.
2020. jún. 15. 21:14
 6/8 anonim ***** válasza:
ilyen gondolkodással soha nem is lesz annyi pénzed
2020. jún. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem azon múlik. Én nem szórom el semmire, de jelenleg nincsen semmilyen jövedelmem, szóval ez az összeg csupán egyetemi ösztöndíjból és ajándékokból lett összegyűjtve, így nem is fog hiphop megnőni.
2020. jún. 16. 10:52
 8/8 anonim ***** válasza:
A hejedben én befektetetnék. De ügyesen teszed, hogy spórolsz!
2022. febr. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!