Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért a külsőségekből vonják...

Miért a külsőségekből vonják le valaki anyagi helyzetét?

Figyelt kérdés

Saját, de régi házunk van. Kényelmes és otthonos volt, amíg kicsik voltak a gyerekek praktikus is volt a kialakítása. Most lett időszerű, hogy a nagyszobából két félszoba legyen, a fürdőben sajnos csőtörés lett, szóval, ha már, akkor az egészet tegyük rendbe. Változtak az igények, alakítsuk hozzá a házat.

Eddig arra asszociáltak, hogy szegények vagyunk, mert nem volt trendi a ház. Most, még szét van lőve, de már látszik pl a fürdőben, hogy igényes, szép, van pénz. Máris másként ítélnek meg minket. De miért?

Eddig is mentünk drága programra, annyi kacatjuk van a srácoknak...


2020. jún. 13. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Pontosan a pszichológiai miértjét nem tudom, de ha valakin látszik hogy van pénze az automatikusan szimpatikusabb lesz egy idegen szemében. Akár ez a személy lehet egy bunkó is...
2020. jún. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mert a siker fokmérője a pénz.


Ha 150 milliós házban élsz és egy 40 milliós kocsi van előtte.. akkor a többség arra fog gondolni, hogy "biztos sikeres vagy"

2020. jún. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem mindenhol van ezt így, hanem az elgondolásokból: én azt gondolom "rólad", hogy ő azt gondolja rólam, hogy...
2020. jún. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mert az ember statisztikai alapon dönt. És lehet verni a nyálat a kivételekre, de ha általánosságban a gazdagoknak más a megjelenése, akkor nem arra fognak asszociálni. Ez van.
2020. jún. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Csak 30milla a ház, nem 150...

Most, amit beleköltünk, csak az átépítés, sok. Mellé teljesen új bútorzat, meg kiegészítők, bútorok.

Idén már nem, de jövőre kért és terasz rendezés(karantén alatt rájöttünk mennyi lehetőségünk van benne, eddig csak volt)

Amúgy a megjelenésük az utcán ugyan fast fassion, én pl orsay, gyerekek tako, férjem maga veszi, ami megtetszik neki, nincs bevált helye, de nem kell az árakat nézni, sem a mennyiséget.

Ahogy én sem nézem máson, hogy vajon hol, mennyiért, mikor vette ami rajta van, vagy amije van...

2020. jún. 13. 16:28
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
Csak a felszínes emberek ítélnek külső alapján. Nekem a sznobokkal van tele a tököm,akik felvágóskodnak.
2020. jún. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gratulálok,aki lepontozott.
2020. jún. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!