Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Utálok vidéken élni, de...

Utálok vidéken élni, de nincsen más választásom?

Figyelt kérdés
Egyetlen egy dolgot nem tudnék mondani, amit szeretek benne. Nincsen itt semmi. Nem tudsz elmenni beülni egy hangulatos kávézóba vagy étterembe. Nem tudsz elmenni edzőterembe, sportolni. Nem tudsz elmenni semmilyen tanfolyamra, pl. nyelvet tanulni. Nem tudsz elmenni diákmunkára. Nem tudsz elmenni könyvtárba. Nem tudsz kimenni sétálni valami szép helyre, parkba , tóra stb., undorítóan néz ki az egész város. Ha általános háztartási cikkeken kívül valami mást szeretnél venni, akkor azt nem tudod megtenni. Botrányos a tömegközlekedés, autó nélkül nem tudsz élni. Jóformán semmit nem tudsz csinálni és el vagy szakítva a külvilágtól...
2020. jún. 16. 13:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%

"...de nincsen más választásom"


Mindig, mindenben van más választás!

Egyébként feltalálták már az ingázást, amit a 8 millió ember aki vidéken él - ebből 5 millió kifejezetten falun - napi szinten gyakorol.

2020. jún. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ha lenne normális tömegközlekedés, akkor nem okozna gondot az ingázás, de nincsen.
2020. jún. 16. 13:25
 3/19 anonim ***** válasza:
56%

Melyik városban laksz?

Ahol én élek 15 ezren élnek kb, de van 7-8 étterem, egyéb kajáldák, 5-6 kávézó/cukrászda, sok egyéb beülős hely, könyvtár, edzőtermek, stb.. Itt mondjuk közel a Duna és szép kis város. Ezen kívül tényleg sok lehetőség nincs, kocsi jó ha van, mert tömegközlekedés borzasztó.

Miért nem tudsz elköltözni ha ennyire nem szereted?

2020. jún. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

Én eléggé mostoha körülményekkel "megáldott" faluban élek, még egy tetves ATM sincs, a vonathoz 10 km-es buszút vezet, de még itt is óránként mennek a vonatok, vagy a távolsági busz.

Munkaidő előtt, vagy után, csúcsidőben 20 percenként.

Nem tudom ennél rosszabb helyen hol tudsz te élni, de változtatni mindenen lehet!

2020. jún. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%
1-es és 3-as: nem mindenki teheti meg, hogy gondol egyet és hipp-hopp elköltözik csak azért, mert ő úgy akarja.
2020. jún. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%
Tehát jól olvasom, még csak nem is faluban élsz, hanem városban?! Költöznél ide, ahol én lakom, sírva csókolgatnád örömödben a városhatár-tábládat amikor hazamennél!
2020. jún. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát amit leírtál egyálalán nem jellemző vidékre. Hangulatos kávézó, konditerem van minden magasabb lélekszámú városban, zöld rész meg pont hogy vidéken van dögivel.

Én gyulai vagyok (30ezer fő) itt van minden, több kondi, sportcsarnok, futópálya, focipálya, teniszpálya, erdei bicikliút, éttermek, minden évben rendeznek maratont, futós klubbok, Erdélybe rendeznek túracsoportkat, kajak/kenu kölcsönző, nyelviskola, nagy könyvtár, strand, folyók, tavak.

Szerintem neked specifikusan a saját városoddal van bajod. Nincs a közeledben valami nagyobb város, ahol megtalálhatod a számításaidat.

2020. jún. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Hol laksz?! Én is “vidéken” élek, egy faluban(!), de kb 20 percre van tőlünk a város...
2020. jún. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Úgy lakom a városban, hogy a városhoz tartozunk, de amúgy egy kívül eső pusztaszerű helyen élünk, ahol összesen 2 utca van. A város ténylegesen város részébe csak kocsival, gyalog vagy biciklivel tudsz eljutni (a főúton), de nincsen busz közlekedés. Plusz maga a város sem sokkal jobb, mert csak kocsmák vannak, van egy könyvtár és egy fürdő (mindkettő zárva) és ennyi. Van zöld terület, de az a rendezetlen erdő, gazos mező stb., tehát nem egy szép vagy kellemes kirándulós, pihenős környezet.
2020. jún. 16. 13:54
 10/19 A kérdező kommentje:
A legközelebbi nagyvárosba is csak tömegközlekedéssel tudnék eljutni, de naponta nem biztos, hogy tudnék ingázni (mert ez azon múlik, hogy valaki be tud-e vinni az állomásra vagy sem).
2020. jún. 16. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!