Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki le akarja zarni a...

Ha valaki le akarja zarni a multat, segit ha megvaltoztatja a teljes nevét?

Figyelt kérdés

Keptelen vagyok feldolgozni es tullepni a borzalmas gyerekkoromtol es bantalmazo csaladomtol.

Jartam pszichologusnal, tobb szaz temaba illo konyvet elolvastam, fejlesztettem magam, de 27 eves koromra is ugyanolyan lelkiserult nyomorult maradtam.

Megvaltoztathato a nev (csalad es keresztnev is)? Szeretnek egy teljesen uj nevet felvenni, elmenni olyan messzite amennyira tudok es uj eletet kezdeni


2020. jún. 19. 09:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem sokat segíthet, ha megváltoztatod a nevedet. El tudom azt képzelni, hogy minden egyes bemutatkozás vagy aláírás traumát okoz. Hallottam olyanról, aki gyerekkori traumák miatt nem volt képes kimondani a saját nevét, nem tudott bemutatkozni, ami azért eléggé kellemetlen tud lenni.
2020. jún. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
78%
Akik azt mondják hogy semmit nem ér, azok hülyék, mindenkinek más jelentőséggel bírnak ezek a dolgok, szóval gratulálok nekik a 0 empátiához. Kérdező, ezt csak te tudod eldönteni, hogy milyen érzések fűznek ehhez a névhez, bár ha ilyen kérdést teszel fel, valószínűleg előrelépés lenne, ha megszabadulnál tőle.
2020. jún. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
15%
Ha nő vagy,akkor férjed nevével meg is változik a név.Gondolom azért akarsz válzozást, hogy ne találjanak meg, a családod.A múlton nem tudunk változtatni, de a jövőd lehet szép.
2020. jún. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
90%
Nekem sokat segített. Természetesen ez csak töredéke az egész folyamatnak, de szerintem ezt te is tudod, inkább csak a hozzászólók nem értik. Sokmindent rendbe kell tenni előtte meg utána is, de amikor egy másik neved lesz ahhoz semmi sem fogható. Nagyban megkönnyíti az egész továbblépést. Addig nem is igazán érzed, mekkora súlya van ennek, amíg meg nem teszed, és aki nem csinált még ilyet és nem volt ilyen helyzetben, annak semmiségnek tűnhet. De valójában nagyon sokat segít.
2020. jún. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
7%
A keresztnevemet utáltam mindig is, apám meg alkoholista és hosszú évekig szóba se álltunk egymással, úgyhogy ebből kifolyólag amikor férjhez mentem, felvettem a férjem teljes nevét -né-vel. Azt hiszed ez mindent megoldott? Dehogyis...Az emlékeket nem tudod kitörölni. Többre mész egy pszichológussal.
2020. jún. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
7%
Sajnos nem! A név változtatás nem elfelejteti veled a múltad! Inkább szakíts meg minden kapcsolatot a családoddal, nem mondasz el nekik semmit és azoknak sem akik köze állnak a családodhoz! További terápia ajánlott!
2020. jún. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
67%

Jó ötletnek tartom a teljes névváltoztatást, ha ezt szeretnéd. Én is sok rossz dolgot éltem meg, de én szeretem annyira a nevem, hogy eszembe se jutott, hogy megváltoztassam. De ha te nem ragaszkodsz a mostani nevedhez, akkor nyugodtan. Biztos vagyok benne, hogy segít.

Abban már nem vagyok biztos, hogy a pszichológus segít. Látod, hogy nem jutottatok sehova, pedig jártál hozzá. Hagyd a fenébe őket. Magadban kell ezt lerendezned. Első lépésként a költözés másik városba, netán másik faluba, de jó messzire, plusz a névváltoztatás tökéletes.

2020. jún. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
49%

"A neved te magad vagy."

No ne má'!

Lehet valaki Angyali Péter névvel is sorozatgyilkos!

Szarka János sem neve miatt tolvaj.

2020. jún. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
75%

A kérdező nem pszichológus helyett akár nevét változtatni, és nem szerintem azt sem hiszi, hogy ez az egy dolog fog megoldani mindent. Ne szóljatok már hozzá baromságokat. :D Hiába mész végig a teljes gyógyulási folyamaton, ha leírni vagy kimondani a nevedet is egy trauma. Tölthetsz el éveket pszichológusnál, de hiába, ha minden egyes bemutatkozás meg aláírás elviselhetetlen emlékeket idéz fel.

Senki nem gondolja, hogy egy névváltoztatás helyettesíti a gyógyulást, de a legtöbb esetben alapvető része a továbblépésnek. Ha ez nincs meg, a terápia nem ér semmit.

2020. jún. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi az offért, de Magyarországon meg lehet egyáltalán változtatni a teljes nevét?
2020. jún. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!