Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak autista felnőttek? Ha...

Vannak autista felnőttek? Ha igen, hol élnek?

Figyelt kérdés
Szinte sosem láttam még autista felnőttet, mindig csak a gyerekekről beszélnek vagy őket szoktuk látni. De ugye ők is felnőnek. Hol élnek; valami otthonban? vagy a családjukkal? Nem járnak ki az utcára?

2020. jún. 24. 11:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Jellemzően a Föld nevű bolygón élnek. És hidd el, sokkal többet láttál, mint gondolnád, csak épp ez nincs ráírva az emberekre.
2020. jún. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Autista felnőtt vagyok, bár a szakemberek szerint enyhe mértékben. (27/f)
2020. jún. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Mivel nem lehet kinőni és nem is halálos, vannak...


Én nem vagyok autista kifejezetten, de van spektrumzavarom. Lehet, azért látsz minket ritkán, mert eleve keveset vagyunk emberek között (én főleg a zaj miatt)

2020. jún. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Bármikor, bárhol találkozhatsz autista felnőttel. 100 emberből elvileg 2-3 autista. Nem csak azok lehetnek autisták, akik hirdetik magukról, hogy azok. A legtöbbjük meg sem szokta említeni, és a viselkedésükön is csak akkor látszik, ha közelebbről és régebb óta ismered őket, illetve ha van némi háttértudásod magáról az autizmusról.
2020. jún. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Jelen! Mit gondoltál? Hogy az autista gyerekeket 18 éves korukban kivégzik? Vagy eltüntetik őket, hogy ne zavarják a társadalmat? :D Ott vagyunk körülötted az utcán meg akárhol, de senkinek sem lesz kiírva a homlokára, hogy "autista vagyok" :))
2020. jún. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Egészen biztos vagyok benne, hogy láttál már, meg abban is, hogy beszéltél velük. Senki nem fogja az orrodra kötni. Rólam is csak a családom meg a barátaim tudják, meg pl. orvosok, gyógypedagógusok.
2020. jún. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%

Nagyon sok zseni elme volt a történelemben akik autisták voltak(Einstein, Darwin, Newton, stb.) Szóval igen, valószínűleg elég sok autista ember él közöttünk, csak ugye az autizmusnak sok fajtája van, terjedhet az enyhétől az erősig, és valakinél nem is nagyon tűnik fel a környezete számára, hogy mondjuk az. Főleg a zsenik között vannak autisták.

Itt is volt még régen egy ezzel kapcsolatos kérdés, és viszonylag sokan állították magukról, hogy azok.

2020. jún. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
2020. jún. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de én arra vagyok kíváncsi, hogy a súlyosan autista felnőttek hol élnek. Akik nem tudnak beszélni. Ők is kijárnak az utcára egyedül, vagy valaki elkíséri őket?
2020. jún. 25. 14:49
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon fontos, hogy kapjon valami szerepet a családi életvitelben. A családi munkamegosztás részese legyen. Ha van kedve, könnyű a dolog. Részt vehet a takarításban, mosásban, kerti munkában, főzésben stb. Mindenképpen lássa el otthon saját magát, szobáját. Ha van lehetőség, hallgathasson rádiót, lemezeket, nézhessen tévét. Természetesen, mint tudjuk, az autizmussal élő emberek nagyon különbözőek. Ezért ha a családi életben, a fenti tevékenységekben nem vesz részt, akkor segítsünk a részvételben. Mit értek ez alatt? Azt, hogy “csináljuk együtt”. Például Katit születése óta úgy sikerült “aktiválni” hogy amikor valamilyen “műveletet” meg akartunk tanítani, megfogtuk a kezét és azzal például a takarót, és együtt tettűk bele az ágyneműtartóba. Ha borsót kellett fejteni – imádja a zöldborsót – odaadtuk, hogy fejtse ki, előtte ezt is megmutattuk. Kati, bár autizmusa mellett vak is, most is szívesen csinálja. Tavaly mérges volt, mert kevés termett.


Természetesen tudjuk, hogy a különbözőségek, a bezárkózás miatt előfordulhat, hogy semmilyen együttműködésre “nem lehet számítani”. Ennek ellenére, a leírtak szerint, sokszor kell próbálkozni a “csináljuk együtt”-tel. Tapasztalataink szerint sokkal többször van eredmény, mint bárki hinné. Persze lehet olyan súlyos helyzet is, amikor e tanács nem válik be.


Rögzült tünetek


Meg kell jegyeznem, hallottam olyan véleményt is, hogy gyermekként bánjunk a felnőtt autisztikus emberrel, mert így a “megszokott módon” könnyen kezelhető. Sajnos nehezíti a helyzetet, ha az egyén még további fogyatékosságokban szenved, vagy halmozottan sérült. Ilyenkor oda kell figyelni a további fogyatékosságokra is, és még szorosabb együttműködés szükséges minden érintett szakemberrel.

2020. jún. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!