Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hajléktalanok segítése társash...

Hajléktalanok segítése társasház építéssel?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk valakinek van mondjuk pár száz milliója és szeretne segíteni hajléktalan embereken és mondjuk venne egy telket, amire építtetne emeletes társasházat bontott ablakokat, ajtókat, metlakit felhasználva az úgy működhet ha felvenné a kapcsolatot egy hajléktalanokkal foglalkozó szervezettel és átadná nekik az építményt? Szerintem ez tök nagy segítség lenne azon hajléktalanoknak akik ki akarnak törni a helyzetükből, de lakcím nélkül nem kapnak állást. Mondjuk egy 30 lakásos (kb 25 nm és napelemes) építménynél, ha mindenki napi 300 ft-ot fizet a lakhatásért (amit szerintem simán összeszed kéregetéssel, sőt egy hónap lakhatás csak 8400 ft), akkor az működhet? Úgy értem, hogy elméletben kijönne a rezsi meg minden vele? Tehát összesen egy hónapban 252000 Ft jönne össze. Ebből fenntartható egy napelemes kb 1000 nm-es társasház vízzel együtt? Vagy mennyi az a reális összeg amit a hajléktalanok ki tudnának fizetni amivel működtethető lenne ez az egész?
2020. jún. 25. 06:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

100M-ból nem építesz 30 lakásos házat, napelemeset meg pláne nem.


Nem tudom, hogy melyik párhuzamos univerzumban fedezi 300Ft egy lakás fenntartási költségeit de szeretnék én is abban élni.

2020. jún. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Akkor mennyi az a pénz amiből megépíthető és mennyiből tartható fent?

Kiemelném hogy napelemből lenne az áram és csak egy kb 25 nm lakásról lenne szó) személy.


Vagy van esetleg valami ötletetek hogy hogy lehetne segíteni azon hajléktalanokat akik ki szeretnének törni a helyzetükből? Gondoltam még hogy lakásokat is lehetne venni, de az szerintem drágább fenntartani, mert ott a fűtés nem napelemmel menne plussz ott még közösköltség is van.

Hogy lehetne kivitelezhető a kérdésekben megfogalmazott rendszer?

2020. jún. 25. 06:59
 3/15 A kérdező kommentje:
Vagy mennyi az az összeg amit ha kifizetnek működő a rendszer? 500-1000 Ft/nap már megoldható?
2020. jún. 25. 07:01
 4/15 A kérdező kommentje:
Vagy arra van esély hogy ennyit összegyűjtsék az utcán?
2020. jún. 25. 07:02
 5/15 A kérdező kommentje:
Vagyis úgy gondolom a rendszer lényegét, hogy csak a rezsi költségéért tudna kivenni egy hajléktalan egy lakást, tehát bérleti díjat nem kellene fizetnie.
2020. jún. 25. 07:04
 6/15 anonim ***** válasza:
37%
Miért akarsz hajléktalanokon segíteni? Az a baj, hogy ők nem is akarnak kitörni. Dolgozni egyik se akar, mind alkoholista.
2020. jún. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel csak az a baj, hogy ok, megvan az épület, de azt fenn is kell tartani, annak is van egy rezsije, felújísi alap, biztosítás.. stb. Aztán a lakásokat be is kell rendezni. Azt mondod olyan hajlesznak lenne kiadva, aki dolgozni akar, de nincs címe. Ezt hogyan fogod megszűrni, hogy pár hónapon belül nem egy lelakott alkesz drogos tanya lesz?
2020. jún. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

A probléma annyira komplex és te szemmel láthatóan annyira nem vágod a témát hogy felesleges válaszolni.


Felbuzdult benned a jószándék így csütörtök reggel és máris 100M-ós beruházásról ábrándozol mikor még egy lakás rezsijével sem vagy tisztában.

2020. jún. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

6-os: Én személy szerint is ismerek hajléktalanokat akik egyáltalán nem isznak, önhibájukon kívül kerültek az utcára és ha kapnának munkát, dolgoznának. Az meg hogy vannak olyanok akik alkoholisták hát én azokat is meg tudom érteni. Napról-napra élnek, nem tudnak tervezni, azt se tudják mi lesz velük holnap...


7-es: Igazad van. Mondjuk berendezni is használt bútorokkal gondoltam. Tény hogy a felújítási alappal és a biztosítással nem számoltam. Igazából az épületet egy hajléktalanokkal foglalkozó szervezet irányítaná, akik ismerik azért hogy melyik hajléktalan milyen, így nem biztos hogy annyira le lenne lakva a lakás.


8-as: tény hogy igazad van, de azért vagyok itt hogy tisztába jöjjek ezekkel és hátha találok itt olyan ötletet, amivel működtethető lenne ez a rendszer.

2020. jún. 25. 07:39
 10/15 anonim ***** válasza:

Nagyságrendekkel vagy eltévedve az építés és a fenntartást illetően is.

Na meg ki finanszírozná évtizedekig?

2020. jún. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!