Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogosan akadt ki egy tanárom...

Jogosan akadt ki egy tanárom azon, amit válaszoltam az alábbi kérdésre?

Figyelt kérdés

OLCSÓ---JÓ---GYORS csak kettőt választhatsz a szervízben.


Én azt válaszoltam, hogy jót mindenképpen és szerintem a gyorsan. Ha kell akkor megfizetem. És ez valamiért nem tetszett neki. Olyan furcsa lett hirtelen. Mondja, hogy az idő pénz, meg majd ha lesz saját állásom megtudom, hogy mekkora felelőtlenül gondolkodó kisfiú voltam. Ezek a mai fiatalok semmire sem képesek várni. Bezzeg az én időmben (fúú ez de sztereotípikus, de kajak ezt mondta) nekünk várni kellett! Autót is 2 év múlva kaptunk. A ti kezetekbe minden csak bele van szórva.


De ezt miért kellett? Mi az, hogy bele van szórva a kezünkbe minden? Én a saját zsebpénzemen veszek magamnak ruhákat, ételt és telefont. 40e Ft-ba került. Persze, a legdrágább iPhone-okkal vagyok elárasztva?! Meg olyat is mondott, hogy mi nem tudjuk mi az a munka, mert minden csak az ölünbe van hullva. Miiiivan? Az osztáyl fele jár diákmunkára, a negyede ugyanarra a helyre, mert csak ott van szerződésük a sulival. Én is oda járok. 70e Ft-ot keresek egy hónapban a legjobb esetben. Hát nem lehet belőle megélni, de nekem ez bőven elég. Amúgy ha akarok venni valamit, akor van, hogy egy évet várok rá, mert addig kell gyűjtenem.


Tudok várni, ha kell. De ha pl az autómról lenne szó, amivel munkába járok, emrt pl nincs mással, akkor persze, hogy a gyorsat is fogom választani, hogy hétfőre kész legyen.


Ez még év elején történt, de hát most van időm leírni. Szóval? Mit gondoltok?


2020. jún. 28. 12:07
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Jó, az a diákmunkás cucc csak nyári szünetben érvényes, de akkor is maximum 180e Ft-ot lehet vele keresni egy nyáron, ha minden egyes nap bemész hétvége kivételével. júni 15 és szept 1 között.. DE BŐŐven megéri. És még én nem tudom mi az a munka? EZ a munka. ahol szétdolgozod magad potom pénzért. Ennyiért is minimálbér járna :)
2020. jún. 28. 12:13
 2/15 anonim ***** válasza:
67%

"Én a saját zsebpénzemen veszek magamnak ruhákat, ételt és telefont"

Mondjuk ez már önmagában paradoxon, de fordítható a tanár felfogásában akár erre is: beleszórják a kezedbe, hiszen az a szülők pénze, ugye.

A tanár egyébként kicsit "konzervatív", valóban, a régi időkben éveket vártunk telefonbekötésre, kocsikra, egy generációt kiszolgált az összes háztartási gép, ami nem működött, azt nem eldobtuk, hanem megjavítottuk.

Ami a mai fiatalabb generációknak természetes, azért az idősebbek keményen megdolgoztak. Ezt, és az ezzel járó értékrendi különbségeket nem mindenki tudja tolerálni, egy tanárnál viszont nem szabadna felszínre törnie ennek.

2020. jún. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a magam 79 évével nem akadtam volna ki a feleleteden, sőt logikusnak tartom a válaszod. Ne aggasszon a helyzet!
2020. jún. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Mert megkeseredett, csóró és nem elégedett az életével. Nem keres eleget, és kivetíti az elégedetlenségét a világra. Semmi baj nincs a válaszoddal.
2020. jún. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Én megkérdezném a tanárt, hogy ő melyik kettőt választaná?
2020. jún. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
Nem akadt ki jogosan, mert akár iskolázott ember mond neked ilyeneket, akár nem, tartozik annyival egy (bármilyen) másik ember irányába, hogy kölcsönös tiszteletre alapozza vele a kapcsolatát. Ebben az esetben ez azt jelenti, hogy elfogadom a másik ember álláspontját, - annál is inkább, mert az enyémre ez semmilyen kihatással nem bír (, nem károsít meg vele semmilyen szinten). Minden ember addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér - és ha te megteheted, hogy kifizess egy jól elvégzett, gyors munkát, akkor ne akarja a szádba adni, hogy miért előnytelen a számodra. Tudsz fizetni? Igen. Szükséged van az autóra? Igen. Miért várjál - "megtakarítva" - a szükségesnél többet valamire, amikor a fogyasztói társadalom adja a lehetőséget arra, hogy ne kelljen? Véleményem szerint a probléma az esetedben az, hogy kiesett néhány évtized a tanárod időszámításából, - elfelejtette, hogy már nem azt a világot éljük, amikor az Autoker által külföldről előjegyzésre behozott személygépkocsikra 2-3 évet kellett várni. Ha van rá pénzed - és van jogosítványod, - már ma délután besétálhatsz N számú autókereskedésbe és legkésőbb (!) holnap haza gurulhatsz az autóddal. Ennyi! Szegénykém még a sötét középkorban él. Részigazság azért van abban, amit mondott azzal, hogy sok esetben minden az emberek ölébe hull úgy, hogy nincs mögötte semmi teljesítmény, de ezt egységesen, egyoldalúan ráhúzni egy-egy kiszemelt célcsoportra nem vall nagy bölcsességre. Valójában az elkényeztetett ficsúrokra gondolt, akik eddig eltelt életükben egy nanomásodpercet nem dolgoztak és a szüleik hátán élik világukat. Akik tegnap összetörtek totálkárosra az M5-ösön egy luxus BMW-t, apu meg három nap múlva a kezükbe nyomja- egy "ejnye-bejnye" kíséretében - egy másik BMW slusszkulcsát. Sok ilyen ficsúr van, de nem lehet mindegyik fiatalemberre így tekinteni - egy kalap alá véve őket. Akik ma fiatalok, - a neveltetésnek köszönhetően - hajlamosabbak arra, hogy erőszakosan követelőző, zsaroló stílusban "bulizzanak ki" maguknak számos "menő cuccot", amelynek előteremtésére önerőből még képtelenek. És ez nem csak azért van, mert kezdő munkaerőként nem tudnak anyagi fedezetet előteremteni az igényeik mögé, hanem azért is, mert nem tanítják meg a fiataloknak a prioritásokat, amelyek mentén könnyebben élhetnének. (Pl. ha 70 ezer forint a bevételem, akkor ne egy IPhone legyen a legfontosabb problémám, hanem az, hogy legyen mit ennem, legyen mivel világítanom, fűtenem (télvíz idején), ne egyen meg a kosz és ne anyaszült meztelenül kelljen az emberek közé járnom. Aztán ezek után jöhet még az önképzés, hogy a tanulmányok gyümölcseként szintet léphessek és minden egyéb, - de ezt sem a szülők többsége, sem a tanárok nem tanítják meg a gyerekeiknek nagyon sok esetben.) Vélhetően ez a célcsoportja a tanárodnak, csak bután általánosított. A poén az, hogy ennek a neveltetésnek részese az oktatáspolitika végrehajtásnak közege, a mai tanári kar is! Visszanyal a fagyi, de keményen! A pedagógusok leszármazottjai is már reszkető kézzel várják, hogy apu-anyu lehunyja a szemét és minél hamarabb birtokba lehessen venni a "kiérdemelt" jussokat, - de ezt a sok agyonképzett még nem látja át, ráér majd akkor szembesülni ezekkel a körülményekkel, amikor végérvényesen ki lesz szolgáltatva a leszármazottjainak és szabad akarata ellenére berakják egy lepratelepre. (Ma "Idősotthon" névre hallgatnak ezek a helyek.)
2020. jún. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

2: de hát teljesen ás világ. most meg másért kell keményen megdolgozni, ami lehet, hogy 60 éve múlva szintén természeteslesz.

Amúgy a saját zsebpénzemen várásolt dolgok a diákmelóból vannak! alsó tagozatban havi 2e Ft-ot kaptam a szüleimtől. 5.-ben már ne madtak, aztán 15 től tavaly nyáron voltam először diákmunkán. Én megdolgozom a pénzemért, és nincs se tévém, de luxus iphoneom márkás ruháim, mégis boldog vagyok. A szüleimtől amúgy is legót kaptam régebben. nem ilyen 200e Ft-os pléjsztésönt, meg ikszbokszot.

2020. jún. 28. 12:40
 8/15 A kérdező kommentje:
2: hát pontosan. az is más volt, hogy nem keleltt 3 évente új gép"parkot" cserélni. egy lehel hűtő a mai napig hibátlanul működik. csepel szárító a 60-as évekből? hibátlan.
2020. jún. 28. 12:42
 9/15 A kérdező kommentje:

6-os: teljesen igazad van. szerintem nem jó az, hogy jaaj összetört a bömös? nem baj kapsz újat. most 800Ft-os matchbox vagy 50m Ft? há kit érdekeeel?

Én amúgy olyan családban élek, ahol nem engedhetjük meg magunknak azt, hogy bármit is elpazaroljunk. És azért is esett rosszul a tanár viselkedése. Mindenféle háttérismeret nélkül nekiáll engem csesztetni.

2020. jún. 28. 12:44
 10/15 A kérdező kommentje:
5: ez nem jó ötlet, mert nem szeretném bántani a tanár. Ha ő csak azért jelölné be pl azt, hogy olcsó, mert nem tud mást, akkor azért ne bántsuk feleslegesen!
2020. jún. 28. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!