Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogosan akadt ki egy tanárom...

Jogosan akadt ki egy tanárom azon, amit válaszoltam az alábbi kérdésre?

Figyelt kérdés

OLCSÓ---JÓ---GYORS csak kettőt választhatsz a szervízben.


Én azt válaszoltam, hogy jót mindenképpen és szerintem a gyorsan. Ha kell akkor megfizetem. És ez valamiért nem tetszett neki. Olyan furcsa lett hirtelen. Mondja, hogy az idő pénz, meg majd ha lesz saját állásom megtudom, hogy mekkora felelőtlenül gondolkodó kisfiú voltam. Ezek a mai fiatalok semmire sem képesek várni. Bezzeg az én időmben (fúú ez de sztereotípikus, de kajak ezt mondta) nekünk várni kellett! Autót is 2 év múlva kaptunk. A ti kezetekbe minden csak bele van szórva.


De ezt miért kellett? Mi az, hogy bele van szórva a kezünkbe minden? Én a saját zsebpénzemen veszek magamnak ruhákat, ételt és telefont. 40e Ft-ba került. Persze, a legdrágább iPhone-okkal vagyok elárasztva?! Meg olyat is mondott, hogy mi nem tudjuk mi az a munka, mert minden csak az ölünbe van hullva. Miiiivan? Az osztáyl fele jár diákmunkára, a negyede ugyanarra a helyre, mert csak ott van szerződésük a sulival. Én is oda járok. 70e Ft-ot keresek egy hónapban a legjobb esetben. Hát nem lehet belőle megélni, de nekem ez bőven elég. Amúgy ha akarok venni valamit, akor van, hogy egy évet várok rá, mert addig kell gyűjtenem.


Tudok várni, ha kell. De ha pl az autómról lenne szó, amivel munkába járok, emrt pl nincs mással, akkor persze, hogy a gyorsat is fogom választani, hogy hétfőre kész legyen.


Ez még év elején történt, de hát most van időm leírni. Szóval? Mit gondoltok?


2020. jún. 28. 12:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

69 évesen írom, hogy a tanárod nem egy lángész,...több szempontból sem!

Részben ez csak egy vicces mondás, ami fatáblán szokott lógni szervizekben.

Másrészt, ha komolyan vesszük, akkor mindig a szükségletek döntik el.

A "jónak" nyilván minden válaszban szerepelnie kell, tehát csak a "gyors" és az "olcsó" között kell dönteni.

Nyilván, ha a fagyasztóm romlik el nyáron +40 fokban, akkor a "jó és gyors" az opció, ha a kerti pancsolóm lyukad ki decemberben, akkor a "jó és olcsó" a választás.

Ha a vakbelemet kell kivenni, akkor a jó és gyors, ha fodrászt választok, akkor a jó és olcsó a befutó.

2020. jún. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
26%
Keress másik diákmelót, mert 2,5 hónapra 180k úgy hogy mindep nap bejársz, borzalmasan kevés.
2020. jún. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

hááát kevés, de nekem még mindig jó :)

Amúgy mennyi a normál diákmeló fizetés? Mert itt nálunk úgy van, hogy óránként kapok x összeget és egy nap beírom, hogy mikor jöttem és mikor mentem el. Aztán a titkárnő ,vagy kicsoda ezeket összeszámolja és úgy adják borítékban hó végén.

2020. jún. 28. 13:04
 14/15 anonim ***** válasza:
76%

800-900/óra normális egy középiskolás diáknak egy betanított munkára.

Borsodi vagyok és itt is ez a minimum.

2020. jún. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
54%
Eleve provokativ es rossz kerdes volt. De hogy nem volt szabad ra valaszolni azt, ami nem tetszik neki, es szemelyeskedett, ez a magyar oktatas helyzetet es pedagogusok idegallapotat mutatja.
2020. jún. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!