Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem az a legfontosabb, hogy...

Nem az a legfontosabb, hogy boldogok legyünk, mert akar egy baleset miatt bármelyik pillanatban meghalhatunk?

Figyelt kérdés

Szerintetek megéri halasztani egy evet az egyetemen,annak érdekében, hogy meg tudjak valami olyat valósítani,amit ha nem teszek nem leszek boldog? Úgy, hogy ezen egy év alatt erre gyűjtenék pénzt,eddigi egyetemi éveim alatt tanulas mellett képtelenség volt ennyit dolgozni

És 100%, hogy folytatni fogom az egyetemet,mert imádom,de szerintetek ha 1évvel később diplomazok akkora nagy baj? És igen lehet, hogy diploma után már konyen össze tudok bármennyi pénzt gyűjteni de nem tudok még éveket várni


2020. jún. 29. 12:38
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Könnyen*
2020. jún. 29. 12:39
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Helyzetfüggő.
2020. jún. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

A te életed, azt csinálsz, amit akarsz, a döntéseidért a felelősség úgyis a tiéd.

Talán szülői vagy gyk-s kommentelői engedélyt kérsz?

Elméletben felnőtt ember vagy, akkor viselkedj is úgy.

2020. jún. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt így minden infó hiányában nem lehet megmondani.

Ha pl. nappalis vagy és a szüleid jelentősen támogatnak, de nem kifejezetten jómódúak, akkor lehet teher, hogy plusz egy év lesz még.

Vagy az is lehet, hogy valami veszélyeset tervezel és azért nem támogatnak.

De ha egy gyakornoki vagy egyéb lehetőség, amit külföldön végezhetnél és közben megtanulhatnál egy nyelvet, az meg nagyon is hasznos.

Mi az álmod?

2020. jún. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj. Ha van rá lehetőséged akkor tedd meg. De azt ne hidd, hogy biztosan boldog is leszel majd tőle.:) Az élet nem így működik.
2020. jún. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem a saját boldogságom az egyetlen és kizárólagosan fontos dolog az életemben. Szóval lehetnének olyan körülmények, hogy inkább az egyetemet sürgetem, mert összességében ezt látom jónak. Ha nincs ilyen, akkor értelmes céllal teljesen nyugodtan halasztanék egy évet.


De azért előtte jól megfontolnám a dolgokat. Ha nem vagyok képes már nyáron az utolsó vizsga után záros határidőn belül elkezdeni dolgozni, akkor úgy döntenék, hogy csak kifogás az a bizonyos "nagyon fontos" cél, és mégse halasztanék.

2020. jún. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én nem tudtam egyetemre menni, mert a szüleim azt mondták, hogy "Ha egyetemre akarsz menni, akkor kifizeted magadat". Csak Pesten lehet azt tanulni, amit szeretnék, és nagyon messze lakom Pestről, és az ottani élet pedig nagyon drága. Diákmunkàból még nem lehet megélni (próbáltam már, pedig akkor csak egy szobával bérletet tartottam fent Hajdú-Biharban). Szóval elmentem szakmàra, és ezt szeretem. Most a szüleim emiatt hőbörögnek, hogy miért nem egyetemre mentem. Hát mivel még mérhetetlenül rengeteg pénzre van szükségem, így nem egyhamar fogok menni, de ez a szakma mindig érdekelt, és boldog vagyok, hogy ezt tanulhatom, pedig tízből nyolc ember megszól ezért. Nem épp hétköznapi, de engem ez érdekel, más véleménye meg már rég nem számít.

Egyetem előtt van még rengeteg dolog amit még akarok csinálni (baiancslistàm van), kb 50 dolog, igaz ez is mind pénz, de csak az érdekel, hogy én boldog lehessek, ha más emberek szerint élnék, soha nem lennék az(éltem úgy, tudom).

Én a helyedben megcsinàlnàm azt a dolgot, egy év csúszás belefér, tanulni soha nem késő, ráadásul azt írtad, hogy 100%, hogy befejezed az egyetemet. Ugyan nem tudom miről van szó, de tedd meg, egyszer élünk, ha nem teszed meg, akkor lehet, hogy életed végéig bánni fogod!

Egyébként mi az a dolog, szabad tudni?

2020. jún. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
29%
De, de ez Mo.-n kivitelezhetetlen.
2020. jún. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Egy olyan dologról van szó, ami segítene abban, hogy végre legyen normális parkapcsolatom és jól érezzem magam
2020. jún. 29. 20:52
 10/18 anonim ***** válasza:

"ami segítene abban, hogy végre legyen normális parkapcsolatom"


Plasztikát szeretnél?

2020. jún. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!