Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez az új emberi butaság az...

Mi ez az új emberi butaság az igekötös igéknél?

Figyelt kérdés

Miért lett divat különírni azt,amit egybe szokás írni?

Pl. el jöttem, be szálltam .. stb.


2020. júl. 5. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Most ezzel meg sértettél!
2020. júl. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

Azért, mert az autokorrekt szétszedi, akkor is ha egybe írod.


Az android tanulásával meg vagyok elégedve, ha többször használom az adott szót, akkor már tudja, hogy egybe akarom írni.

De pl iPhonet pont emiatt sosem tudtam megszokni.


Úgyhogy leginkább ezért lehet.

2020. júl. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
A telefon automatikusan "kijavítja", hiába írja az ember egybe. Utána vagy elhiszik a telefon helyesírás-ellenőrzőjének, hogy ők írták rosszul vagy csak ennyire nem érdekli őket.
2020. júl. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Na vajon?!


Évek, sőt, évtizedek óta hanyatlik ez a telibevert oktatási rendszer (az általánostól a felsőoktatásig). És ahelyett, hogy valami épkézláb dolgot tett volna / tenne bármelyik kormány, ment a szőnyeg alá az egész.

A mindennapos tesi, meg a napi 8-9 óra, az kell. De hogy inkább a minőségre helyezzük a hangsúlyt, na azt már nem.


De ez világszinten jelen van. Az osztrák diákoknál nagyon nagy volt a bukás a matek érettségin. Az amerikai fiatalok (már több éves tendencia), nagyon keveset tudnak a holokausztról pl.


Nincs rákényszerülve az ember, hogy megtanuljon valamit, mert csak beüti a telefonjába és az mindent is tud. Helytelenül írta a keresőbe? Nem baj a gugli majd kijavítja...

Én így látom.

2020. júl. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Mindenki vicchalott? Az egyes annak szánta amit írt.
2020. júl. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm 2/5,3/5,4/5-ös válaszoló!
2020. júl. 5. 18:31
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Mintha nem lenne qrvamindegy, hogy írod le.
2020. júl. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
Mert az emberek annyira segghülyék, hogy a saját telefonjukon képtelenek kikapcsolni a helyesírás-baszkurátorokat. Szegény telefon lehet okos, de nem megy vele sokra, ha a felhasználója egy agytulok.
2020. júl. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

#8: Ugyanezt akartam írni. Nekem ki van rajta kapcsolva és nem hoz fel a telefon hülye,oda nem illő szavakat. Sokan meg erre fogják a rossz helyesírást.

Ki lehet kapcsolni rajta ezt a baromságot és írhatod egybe a szavakat az igekötővel!

2020. júl. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm 8/9,9/9 válaszoló!
2020. júl. 6. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!