Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki egyik napról a...

Ha valaki egyik napról a másikra szert tesz több milliárd forintra, akkor tényleg jönnek vagyonosodási vizsgálatot végrehajtani?

Figyelt kérdés

Tehát ha én pl holnap hirtelen egy kastélyba költözök, és veszek mellé 15 Bentley-t, akor jönnek kérdezősködni, hogy honnan lett ekkroa vagyonom?

Akkro is, ha mindvégig volt ennyi pénzem, csak épp a széfben tartottam a panellakásban?


2020. júl. 6. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Mindvégig?

és honnan volt mindvégig? :D

2020. júl. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem jönnek. Feltéve, ha egy jóakaród nem jelent fel.

Mert akkor lehet, hogy utánanéznek.

Akkor viszont te tudod igazolni, hogy honnan a

cihában gyűjtögetett vagyonod.

Több ezer milliót a padláson, cihában, befőttes üvegben

gyűjtögetni, gondolom, te is tudod, hogy

mesékbe illő. Főleg, hogy hogyan lehet azt megkeresni

adózatlanul.

2020. júl. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
2 millio forint feletti penzmozgasokat figyelik, szoval nyilvan utanna neznek mar a kocsinal is.
2020. júl. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ha valaki most komolyan azt hinné, hogy nekem vannak a padálson több ezer millióim, az jól hiszi :D :D :D bérelek a panel aljában egy garázst, ott van felhalmozva az összes :D xdd


viccet félretéve. Ha most átutalok egy haveromnak 15m Ft-ot, mert limit van a bankkártyámon, akkor annak is utánanéznek? Mert pl diák bankkártyám van, mert nem váltottam még és anno a szüleim 1m Ft-os limitet állíttatak be hozzá.

2020. júl. 6. 16:00
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz bajt magadnak akkor ne utald el a “haverodnak”. Ebből csak a baj lehet.


Ha elmúltál már 18 akkor változtasd meg a limitet.


Ha nem múltál el 18 akkor kérd meg a szüleidet.

2020. júl. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy válaszoljak a kérdésedre a bankod és ő bankja is önként és dalolva fogja jelenteni a NAV-nak.
2020. júl. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve 2-300ezer Ft volt a limit, amit a banknak kötelező volt lejelenteni.

Mára -ha jól tévedek- már 100ezer Ft-tól igazolnod kell magadat.

2020. júl. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A rokonok s ""barátok" előbb ott lesznek:D
2020. júl. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

Nem lehet valami okos ember, ha egyik napról a másikra megkeresett pénzéből 15 gurulódobozt vesz.


“Akkro is, ha mindvégig volt ennyi pénzem, csak épp a széfben tartottam a panellakásban?”


Ezt nem értem. Szóval te egy lepukkant rákospalotai panellakásban tengődtél a ötszázezer húszezressel a széfedben? Tudom, hogy ez csak egy kitalált történet, de akkor is eléggé elképzelhetetlen.

Ráadásul ma már a szervek mindent ellenőriznek. Ha nincs bejelentett munkahelyed, nincs valami komoly munkád, amivel megkereshetted a pénzt, akkor elég gyorsan rád tapadnak.

2020. júl. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor megvizsgálják, hogy korábban mennyi volt az összjövedelmed. Honnan lennének milliárdjaid, ha eddigi életedben például 25 millió a bevallott SZJA-d? Ha szerencsejátékok nyerted, akkor kaptál róla igazolást. Nem legális jövedelem, megnézik honnan, stb.
2020. júl. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!