Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 16 évesen nem merek egyedül...

16 évesen nem merek egyedül boltba menni?

Figyelt kérdés

Elég félénk típus vagyok, és elmondhatatlanul parázok ha emberek közé kell mennem. Viszont önállósodni akarok, 2 év múlva el akarok költözni otthonról, de mégis hogyan ha még a boltba se merek elmenni egyedül? Ez részben azért van, mert anyám mindig mindent megcsinált helyettem, így nem készített fel nagyon az életre. Szeretném elkezdeni az önállósodást, azzal, hogy elmegyek a boltba, de eléggé félek. A mostani helyzet annyiban jó, hogy legalább maszk lesz rajtam, így nem látják majd az arcom, mert ha vki akár 1 pillanatra is rám pillant, nagyon zavarba tudok jönni.

Mit tegyek, hogy ne izguljak ennyire egy boltba menetel miatt? A korosztályomban többen is járnak egyedül boltba, még olyanok is, akik szintén félénkek, meg a suliba tök szerencsétlenek, de a boltba mégis elmernek menni, nem úgy mint én. :(



2020. júl. 7. 22:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

normális elmenne a boltba egyedül,ez nem nagy cucc,nem kell ezen csodálkozni. régen én is féltem,de minél többször mentem annál jobban megszoktam. elég nagy a baj,ha a boltba se akarsz elmenni és te 2 év múlva független akarsz lenni.

és mondok egy dolgot,hogy ne félj,mert amikor te bemész a boltba nem azon fognak gondolkozni,hogy most ez is jött a boltba. nem izgat senkit.

2020. júl. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
Te így nem fogsz kapni elköltözni, ez csak rosszabb lesz. Kenyszeritsd magad hogy menj el.
2020. júl. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
kapni szó nem tudom hogy kerult oda
2020. júl. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%
Mégis hogy akarsz elköltözni? Meg miből 16 évesen? Ha boltba vagy dolgozni járni sem akarsz?
2020. júl. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Nekem ilyen problemam nem volt, de hasonlo erzes volt kulfoldon egyeduli nem szoke-kekszemu oslakoskent a sznob kisvarosban. Ereztem, vagy tegyuk fel bemeseltem, hogy kineznek, de gyuloltem az erzest, es rettegtem, ha nem ertek valamit. Aztan kialakult egy magabiztossag bennem, nehezen persze. Mar nem erdekel, hogy kulfoldi vagyok, es gorcs nelkul beszelek.
2020. júl. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
4-es, szülinapomra mindig pénzt kapok már évek óta, szóval van elég félre tett pénzem, (egyetemre szeretnék menni, és koleszos leszek, ami olcsóbb mint az albi, de ha vmire nem lesz elég pénzem a szüleim is támogatni fognak anyagilag) +jövőre munkát szeretnék vállalni, egyrészt, hogy még egy kis pénz összejöjjön, másrészt, hogy magabiztosabb legyek.
2020. júl. 7. 23:49
 7/18 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom mit parázol, 10 évesen elküldött anyám a boltba, postára stb. Nem kell parázni az emberektől, amúgy meg mi lesz veled az egyetemen? Másik város nem lesz ott anyuci, hogy helyetted csináljon mindent. Házimunkával nem tudom hogy állsz, de abba is szerezz gyakorlatot, mert a koliba közösen fogtok takarítani (nálunk 4 emberre volt közös fürdő, WC).

Amúgy meg ha valamit nem tudsz vagy nem vagy tisztába, akkor kérdezd meg. Én is, ha valamit nem tudtam megkérdezem más emberektől.

2020. júl. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

A házimunkában sokat segítek most már én is. A múltkor én mostam fel, porszívóztam, törölgettem, elmosogattam. A főzésben is szoktam segíteni néha. Szóval igyekszem minden téren önállósodni.

A boltban attól félek, hogy az emberek furcsán néznek rám, hogy "gyerek" létemre én megyek a boltba. Meg, hogy a pénztáros is furcsán néz rám emiatt.

2020. júl. 8. 10:49
 9/18 anonim ***** válasza:
79%
Ebbe semmi furcsa nincs, sőt abba se, ha tampont, betétet, óvszert vagy WC papírt veszel. Emberek vagyunk más is vásárol.
2020. júl. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%
Én is féltem még 12-13 évesen, aztán már elmentem egyedül postára, boltba, és bárhová. Szerintem menj egy barátnőddel egy párszor(semmikèpp ne anyukàddal), aztán majd menj egyedül is, és a meg fogod szokni a sok embert, stb. Nyugi, senki nem fog téged bámulni, akármennyire is hiszed, de senkit nem érdekel(az eladót sem), hogy mit veszel. Én is azt hittem érdekli ez az embereket, de nem, szóval nyugi.
2020. júl. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!