Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A köznyelv miért az gatyarohas...

A köznyelv miért az gatyarohasztó kánikulát nevezi jó időnek?

Figyelt kérdés
Szerintem az emberek többsége nem szereti az olyan meleget, amiben szinte létezni sem lehet.

2020. júl. 9. 16:31
 1/7 A kérdező kommentje:
*az=a
2020. júl. 9. 16:31
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagyunk egyformák. Nálam ez a 30 fok körüli még bőven jó idő, főleg ha nem kell órákig a napon lenni, simán elviselhető. Azért nem 40 fok van, az már tényleg kánikula.
2020. júl. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Fene tudja,30 fok felett már elviselhetetlen a meleg.
2020. júl. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Ezt én sem értettem soha. Nem vagyunk hüllők, miért lenne evidens, hogy mind a közel nyolcmilliárd földlakó egyformán rajong azért, ha serceg a bőre az ötvenfokos tűző napon?! Arról nem is beszélve, hogy még azoknak is árt a kánikula, akik amúgy imádják és élvezik, mert rendkívüli módon megterheli a szervezetet. Egyszerűen nem erre vagyunk kalibrálva.
2020. júl. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Nekem a JÓ IDŐ, az 20 fok.
2020. júl. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hú, én sem szeretem, és soha nem is szerettem. Ha nyár, akkor nekem a legkellemesebb a 22-25 fok, váltakozó napos-felhős időszakokkal, enyhe széllel. De még úgy 28-ig is elviselem. 30-tól felfelé, számomra kín, és szenvedés. Borzasztóan irigylem azokat, akik 35-ben is úgy érzik magukat, mint én 22-nél. De hát nem vagyunk egyformák. A nyárimádók az első téliesebb napon szétfagynak, én meg élvezem (nem, nem csak a fotelból, ablakon át nézve :D)
2020. júl. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de egy kicsit tudományos leszek.

Ez a bináris logika.

Az emberi elme - bár közhely, hogy az általunk ismert világon a legfejlettebb - még mindig eléggé fejletlen, és az emberek csak kisebb részben használják az agyuk fejlettebb részeit. A cselekedeteinkben, döntéseinkben, véleményformálásunkban még mindig az úgynevezett "krokodil-agy" a meghatározó. Ez pedig mondhatjuk azt, hogy csak binárisan gondolkodik.

Ennek következménye az egész emberi gondolkodásban látható: az emberek nem szeretik az átmeneteket. Valaki vagy jó, vagy rossz. Vagy szép, vagy csúnya. Stb, stb. Nincsenek átmenetek, és fokozatok. Minden bináris. Az idő is: vagy jó, vagy rossz. Hogy aztán ezzel a bináris felosztással simán egy kategória alá vonják a kellemes 20 fokot a 38 fokkal, amikor sorra kapnak hőgutát az emberek, az már "részletkérdés".

2020. aug. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!