Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mik azok a dolgok a szakterüle...

Mik azok a dolgok a szakterületedről vagy érdeklődési területedről, amiket az átlagemberek nagy része (zavaróan, érdekesen vagy viccesen) rosszul mond?

Figyelt kérdés

Pl. ilyenekre gondolok:

- adószám és adóazonosító jel összekeverése (könyvelőm kiakad az ilyenektől)

- repülőjegy és beszállókártya keverése

- lakástulaj és bérlő helyett főbérlő és albérlő

- vírus és baktérium keverése



2019. márc. 24. 23:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%

Adszorpció, abszorpció jutott most csak eszembe. XD

A vírust és baktérumot nem tudnám keverni, de a repjegyet mindig párom intézi, megérteni sem akarom. :D

2019. márc. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

Informatikus vagyok, de már leszoktam arról, hogy kiakadjak minden egyes szakmai pontatlanságon vagy hibán. Eleinte még helyesbítettem, ha valaki valamit rosszul mondott, de rájöttem, hogy felesleges.

A számítógépes kártevők mindegyike "vírus", akkor is, ha halvány köze nincs hozzá. A CD és DVD állandó keverésén már fenn sem akadok. Na meg az összes illetéktelen behatolás "feltörés", akkor is, ha egy egyszerű jelszólopásról van szó. (Vicces volt, amikor egy ügyfél anyuka általános iskola 7.-es hackerekről beszélt...) És igen, hacker/cracker...

2019. márc. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Tetováló vagyok, falra mászom attól, mikor bejön valaki hogy "a kezemre szeretnék tetkót", és a karját mutatja.
2019. márc. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Lézerkard
2019. márc. 25. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
26%
Szeretek olvasni, de frászt kapok attól, ha valaki azt mondja, hogy "kiolvastam" a könyvet, ahelyett, hogy "elolvastam".
2019. márc. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%

5. És ezzel mi a baj? Sokan mondják így, a tanárok is sokszor úgy kérdezték meg az iskolában, hogy KIolvastuk-e az adott könyvet vagy sem..

Amúgy az idegesít többek között, hogy sokan nem tudják a faj és a fajta közti különbséget és ilyeneket mondanak, hogy pl. van egy fajtiszta sziámi macskájuk otthon.

Meg amikor az animéket mesének hívják.

2019. márc. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
47%
Utolsó, az anime mese, csak más korosztály a célközönség :D
2019. márc. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%
Kardológus-kardiológus, röggöny-röntgen, tükrözés-UH helyett, vérhígító. A magas vérnyomás és a cukorbetegség nem betegség. Az inzulin nem gyógyszer.
2019. márc. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%

Építésvezető, művezető, kőműves.


Egyetemista koromban építésvezető mellett voltam gyakornok. 1,5 milliárdos belvárosi projektet irányítottunk. Ismerkedés során egy lánytól az "építésvezető gyakornokra" megkaptam azt a választ, hogy "aha...szóval kőműves segéd..."


Nagyjából az a szint, mintha a villamosmérnököt kevernéd a villamosvezetővel vagy az agysebészt a patikussal.

2019. márc. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%
Nagyszüleimnek hiába mondom, hogy programozó vagyok azt hiszik számítógépet szerelek és ezért kár volt egyetemet végezni inkább mentem volna könyvelőnek. Nem lehet nekik elmagyarázni, hogy mi az mert nem értik mi lehetne olyan bonyolult valami működésében, hogy "kódolni kellene, vagy megy vagy nem". És ezzel több idősebb ember is így van, de előző munkahelyemen a különböző terület emberei naplopóknak hívtak minket emiatt.
2019. márc. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!