Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hölgyek! Titeket nem zavar,...

Hölgyek! Titeket nem zavar, ha úgy emlegetnek, hogy "az asszony"?

Figyelt kérdés
Engem iszonyúan, legszívesebben pofán vágnám az illetőt, aki ezt mondja.

2020. júl. 10. 03:43
 1/10 A kérdező kommentje:
Sőt: "a zasszony"
2020. júl. 10. 03:43
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Ne asszonykodj már.
2020. júl. 10. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

Nem zavar, mert tudom, hogy nincs mogotte semmi, altalaban ez all a szajara az illetonek akkor es ott eppen. Baratomat hallottam mar 1-2x, hogy igy hivatkozik ram valakinek (pl ha telefonal valakivel), de egyebkent meg semmilyen szinten nem vagyok “asszony”, nem en viszem egyedul a haztartast, nem viszek neki csettintesre sort ket mosas es porszivozas kozott amig o a tokeit vakargatja meccsnezes kozben es tarsai😂

Artatlan kifejezeseken nem lovagolok. Sokkal jobban zavarna, ha ugy hivatkozna ram, hogy pl kis ribim, luvnyam, bulam, ilyet neha latok FB-on kozos kepeknel :D Illetve a nagyon nyalas kifejezeseket sem szeretem, mint az eletem, edesem, kedvesem, habar ezeket altalaban egymas kozott hasznaljak, de hallottam olyat, aki tarsasagban hivatkozott igy a parjara. Nekem ez mar kicsit modoros, mindenesetre az alpari kifejezeseknel egy fokkal jobb. Az asszony semleges. De legtobbszor baratnojekent emlit masoknak, vagy siman a keresztnevemen.

2020. júl. 10. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Engem úgy en bloc az zavar, mikor az ,,az''-ból a z-t hozzácsapják a következő szó elejéhez. Ez mostanában a negyvenes anyukák szórakozása, és rendkívül jópofának tartják magukat, amiért a Zuram-ként hivatkoznak a Macipocijukra
2020. júl. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Az asszony" nem zavar, de csak a párom szokta mondani, és tudom, hogy nem rosszindulatból.

"A Zasszony" viszont már zavarna, de ezt senkitől nem hallottam még.

2020. júl. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
De, zavarNA, ha bárki erre vetemedne. Eddig még nem volt rá példa.
2020. júl. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%

Engem nagyon, az egyik unokatestvérem (22 éves) csinálja, hogy a barátját a "zuraként" hivatkozik, míg a pasija "zasszonyt" mond.

Nekem valahogy alá-fölé rendeltségi viszonyt jelent, hogy "uramként" hivatkozok valakire. Mert az Uram az Isten (ha már elvileg keresztény ország vagyunk), rá szoktunk "az Úr" titulussal utalni. Most kihangsúlyozni, hogy a "zuram" brrr... mintha a személyes istenem lenne, akinek imádkozni kell.

Az asszony meg a szememben a 40+, tenyeres-talpas, több gyereket szült nők, így nem örülök, amikor így hivatkoznak rám.

2020. júl. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Zavar, de a pontozásból ítélve nem zavarhat.
2020. júl. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha párszor érezhetően poénból mondja ezt, az nem zavarna. Ha komolyan, az igen.
2020. júl. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Zavar, de a pontozásból ítélve nem zavarhat."

Zöldet adtam minden ilyen válaszra, de ahogy elnézem, nem sokat javított a helyzeten. :/

2020. júl. 10. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!