Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a vértanúkró...

Mi a véleményetek a vértanúkról meg a többi ilyesmiről?

Figyelt kérdés

Lehet furcsa kérdés de így név nélkül felteszem. :D

Jézus szenvedett miattunk és végül meghalt a kereszten.

De a mai kínzóeszközökhöz képest nem esett át annyira nagy szenvedésen.

Tehát oké, hogy értünk halt meg de ez tényleg egy olyan dolog ami miatt örökké ünnepelni kellene az egész világnak meg ilyesmi?

(most a biblia meg ez a része mindegy nem az a fontos ennél a kérdésnél.)

Nem vallási dolgokat akarok most felhozni csak, hogy értsétek.

Például van a 13 aradi vértanú aki nem menekültek el hanem ott maradtak meghalni. Oké. De tényleg minden évben eszünkbe kell jutni? Ez nem olyan ami egyik évről a másikra elfog tűnni. Ezt is még 100 éveken át fogunk megemlékezni róluk. Biztos vannak rengetegen akik meghaltak a hazáért még sincs róluk semmi. Ráadásul golyó általi halál volt ami még a szerencsésebb esett is. Meg az ilyesmikre gondolok. Persze engem nem zavar csak már mikor gyerek koromban voltak megemlékezések eszembe jutott ez a kérdés és gondoltam most felrakom.


Köszönjük nekik de tényleg örökké emlékeznünk kell rájuk ezért?

A negatív dolgokra nem fogok válaszolni, de érdekel minden vélemény.



2020. júl. 18. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tom. Én addig nem alkotok ezekről véleményt, amíg a titkos könyveket sem futottam át és nem hallgattam meg 10 értelmes és lelkiismeretes professzort a témáról. A valóság felszínét adják át a közembereknek, ebből nézve nem lehet semmi lényegesre sem következtetni szerintem, és nem érdemes. Szóval nincs véleményem, csak látom, hogy valami infót próbálnak sugallni nekem, de figyelmen kívül hagyom.
2020. júl. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem hagyhatod el az események és történetek mögül a kontextust. Ezek nem öncélú halálok voltak, hanem jelentős történelmi események tetőpontjai. Az aradi vértanúk esetén nem szimplán 13 ember haláláról van szó, hanem egy véresen levert forradalom bukásáról, amit az itt élő emberek a függetlenségükért vívtak. Azzal, hogy kivégezték a forradalom vezetőit, szimbolikusan kivégezték magát a forradalmat is.


Nem vagyok keresztény, de Jézus történetét se érted látszólag. Az önfeláldozása azért bír ekkora értékkel, mert nem kényszerítették rá, hanem önként vállalta nagyobb jóért. Emberként élnie se kellett volna a mítosz szerint, de mégis meghozta ezt az áldozatot és szenvedett mindenki másért.


"a mai kínzóeszközökhöz képest nem esett át annyira nagy szenvedésen"


Ezt azt se tudom mire írod, napjainkban már visszaszorult a kínzás és illegálisan, titokban végezhető csak. Az emberek már 2000 éve is mesterei voltak a kínzásoknak, semmivel se volt jobb akkor áldozatnak lenni, mint most. A legszörnyűbb módszerek amik hirtelen eszembejutnak mind ősrégiek.

2020. júl. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Itt most nem arról van szó, hogy értem e a lényegét meg ilyenek.

Hanem, hogy ezek felérnek akkora tett ként, hogy örökre emlékezzen rá az egész ország, vagy az egész világ? Az emberek egy része, leginkább a fiatalok hamar ráunnának az évek alatt és egy idő után mindenki számára terhek lennének ezek az ünnepek hiába volt ami volt.

Tudom nem mindenki számára de nagyon sokaknak.

2020. júl. 18. 15:17
 4/7 anonim ***** válasza:
De pont a lényegről nincs szó szerinted. A vértanúkkal nem konkrétan csak XY halálára emlékezünk meg, hanem az okokra és eseményekre amiért meghaltak. Ezek az emberek szimbólumokká váltak és ezért emlékezünk rájuk.
2020. júl. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor bekerül a történelem könyvbe és mindenki megtanulja, tudni fogja és kész. De akkor ezek az események, szimbólumok felérnek vele, hogy örökre megemlékezést tartsunk nekik? És nem lenne elég ha csak mindenki tudna róla mint egy általános tudás?
2020. júl. 18. 15:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Napjainkban a világ minden táján keresztények ezrei szenvednek vértanúságot. Csak ki kéne nyitni a szemed és látnád.
2020. júl. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen tudom de nem ez volt a kérdés.
2020. júl. 18. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!