Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ugye nem lesz olyan, hogy 65...

Ugye nem lesz olyan, hogy 65 év felett nem elhet már jogosítványa az embernek?

Figyelt kérdés

Szerintem nem így kéne szabályozni. Az én apám 68 éves, mégis százszor jobbak a reflexei, mint egy 25 évesnek. 40 éve egy balesete nem volt. TÖkéletesen vezet. Nem menőzök ezzel, ez az igazság. neki nagyon nagy gond lenne, ha elvennék a jogosítvényét csak azért, mert épp 65 év feletti.

Az orvosoknak jobban kéne vizsgálniuk, mert sajnos olyanoknak is engedik a jogsi hosszabbítást akik már nincsenek olyan állapotban, hogy biztonságosan tudjanak vezetni.

Anyukám 63 éves. Neki a munkájához elengedhetetlen az autó. Ő is nagyon angoyn jól vezet. Normálisan. Egyáltalán nincs olyan egészségügyi álapotban, hogy ne tudjon autót vezetni. Nagyon nagy port kavarna, ha 6 év felettieknek nem lehetne jogsijuk.


Semmilyen korhatár nem jó! Orvos döntse el jobb vizsgálatokkal!


2020. júl. 18. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Mert szó volt arról, hogy lehet ilyen?

Szerintem az hülyeség lenne. Inkább valami teszt kellene, vagy vizsga. És aki nem tudja teljesíteni, annak ne legyen jogosítványa. Akár 40 éves, akár 70.

2020. júl. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Se apám se anyám nem telefonozik vezetés közben, mindig figyelnek. Anyámnak életében egyszer nem volt balesete. Egyszer se! Apának egyszer, de abban nem ő volt a vétkes.
2020. júl. 18. 18:51
 3/7 A kérdező kommentje:
1: volt egy időszak amikor minden erről szólt. abből indultam ki.
2020. júl. 18. 18:51
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem, errol sosem volt szo. Teljesen legbolkapott 'hirre' porogtel ra es irtal rola regenyeket.
2020. júl. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem senki nem meri ezt meglépni, épp azért mert ahogy mondtad is, nagy port kavarna. Azt is nagyon támogatnám, hogy a B jogsihoz is kelljen PÁV, mert elképesztő mennyien kerülnek ki a forgalomba, akik pszichológiailag gépjárművezetésre alkalmatlanok. Ahogy azt is nagyon támogatnám, hogy általános iskolában kötelező tantárgy legyen a kresz, amiből mindenkinek kötelező valami alapfokú vizsgát letennie, hogy mérsékeljük a kresz-analfabéta gyalogosok és biciklisek számát az utakon. Nagyon van még mit javítani a magyar közlekedési morálon és szerintem nem kor alapján kéne szelektálni.
2020. júl. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nem lesz ilyen szabályozás és nem is lenne igazságos azokkal szemben, akik normálisan közlekednek. Ellenben 2-3 évente kötelezővé tenném az ÖSSZES jogosítvánnyal rendelkező embernek a pszichikai alkalmassági vizsgálatot és kegyetlenül elmeszelném az idegbeteg vagy öngyilkos hajlamokkal bíró, felelőtlen embereket, akik másokat is veszélyeztetve szlalomoznak, veszélyesen, körültekintés, mérlegelés nélkül előznek kint az utakon, meg minden különösebb indok nélkül ordítanak, nyomják a dudát, mint süket a csengőt. Nem számít, hogy 18 vagy 99 éves-e az illető, az ilyen barmokat le kell gyalulni az utakról! Higgyétek el, meglepődnétek, hogy milyen szinten csökkenne az utakon a gépjárművek száma, mert annyi idegbeteg állat van kint jelenleg az utakon!
2020. júl. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5

Baromság a PÁV, hivatásos gépjárművezetők mondták nekem, hogy jelenlegi formájában semmit sem ér.



Kérdező! A végén úgyis az egyén dönt, hogy ő kocsiba ül-e, vagy sem, vezet-e, vagy sem.

Ha elveszik a jogsiját, ha lejár az orvosi alkalmassága, ha a legrosszabb malusa van, ha nincs műszaki az autóján, ha be van rúgva, A felelősség úgyis a sofőrök kezében van.


Ezt az alapvető önállóságot, felelősségtudatot pedig az sem írja felül, ha évi hatszor kéne orvosi vizsgálatra menni, vagy évente kétszer kreszvizsgát tenni, vagy évente PÁV-ra menni.

2020. júl. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!