Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Honnan jonnek ezek a nevek a...

Honnan jonnek ezek a nevek a Romaknal?

Figyelt kérdés

Pl. Ricardo Armando...

Ugye az asszonyok nem a rafagyott Fos spanyol szappanoperakbol szedik?



2020. júl. 18. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

ezeknek minden mindegy csak játsszák magukat minél jobban ez a lényeg, ezért választanak ilyen neveket is

És emellett megvan még az a jó szokásuk is, hogy mindenre és mindenkire rákötik magukat

2020. júl. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Náluk ezek bevett nevek. Attól még, hogy neked nem tetszik, meg nem a te kultúrkörödből való, nem kellene beszólni.

Amikor a magyarok kiköltöznek külföldre, ott ugyanígy furcsán hathat a mi nevünk is adott esetben.

2020. júl. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
En max a szappanoperara mondtam itt rosszat☝️
2020. júl. 18. 21:09
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

a minap egy garázsvásárban a romacsaj a Junior nevű gyerekére úgy szólt rá, hogy Junííííííí

összenéztünk és igyekeztünk nem röhögni.

2020. júl. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Sorozatok, focisták, énekesek, énekesnők stb. A magyar valóság viszont az hogy bizonyis külföldi nevek (nem mind), vagy hagyományos spanyol nevek egy magyaros hangzású vezetéknévvel párosítva inkább viccesen hangzanak.
2020. júl. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Ök azt hiszik ök nem magyarok vagy romàk, hanem olaszok spanyolok
2020. júl. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
:D Már a kérdés is nevetséges, ha a környezetemben szétnézek, mert bizony van vegyes társaság, hozzá teszem hatalmas családban élünk, és vegyülünk a magyarokkal, mert ugye én roma származású lennék. Nálunk már nincs 5-10 gyerek egy szülőnél, nálunk már nem divat azt adni, hogy Horváth Dzsenifer, itt igen is haladnak a korral, bár előfordul 1-2 Lionel, és Eszmeralda, de a többség János és Attila soraiból kerül ki. Viszont! Vannak közeli ismerősök, akik nem romák, egyáltalán nem!!! Apuka Real rajongó , fia Ronaldó. ÉS! nem tudom mi ez a Jázmin és Levente őrület, de esküszöm, hogy minden második lány Jázmin, minden második fiú Levente náluk. :D A szőke kék szemű hitoktató gyerekének neve Frodó :D Szerintem nem általános érvényű, hogy romák adnak ilyen neveket. Lehet, hogy többen és cifrábbat, és rosszul hangzik egy Orsós Brendon, de lássuk be, hogy Orsós-t hallva minden rosszul hangzik, ezért már sokan meg is változtatják a vezetéknevüket is, nem mintha segítene, ha mondjuk jó barna valaki és Koltai lesz, vagy Szabó, vagy Kovács ... Én is megmosolygom ha olyat hallok, de mikor született a gyermekem és régi magyar nevet választottam neki, az orvos ott ül a lábaim között, kérdezi mi lett a neve, válaszoltam és azt mondta végre valaki, akkor én is elcsodálkoztam. itt inkább a kiegyezéssel van a baj :D Jön a 3. unokatestvér, jajjjj ne azt add, adj mást, jön az anyós, anyád, a mamó, aztán nem számít te mit akarsz :D sokan próbálnak még azért hatni, de jobbára maradunk a bevált neveknél Gergő, Lilla és társai, abból ugye nem lehet baj? ;) Mindenkit puszilok! Legyen szép napotok!
2020. júl. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szepen le irtad, vannak a tisztelt kivetelek persze.


De vannak es leteznek ezek a bizonyos nevek a romaknal es kivancsi voltam. Azt nem mondtam hogy a magyarok nem tudnak erdekes neveket valasztani, mert nyilvan tudnak.

2020. júl. 31. 12:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Tetszett nekem egy név Erik. Viszont vagy nem becézném, vagy Riki-nek, de pont azért nem adnám, mert ha szólok a gyereknek, hogy Riki, mindenki azt hiszi Rikárdó, na és az tényleg olyan, hogy magyar fiúnál még nem hallottam :D
2020. aug. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!